Choroby brudnych rąk

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 18 lip 2014, o 01:09

nitora napisał(a):myje ręce naprawdę często, ale wiem, że to nie zawsze wystarczy, bo miałam glistę ludzką mimo, że stosowałam się do wszystkich zaleceń, nie oznacza to, iż uważa, że nie trzeba myć rąk, warzyw, owoców...ale to, iż to nie zawsze wystarczyć i trzeba liczyć się "z lokatorem".

Skoro cos takiego Cie dotknelo , to z pewnoscia wiesz co mowisz. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 31 lip 2014, o 08:46

Nie mialam z tym kontaktu i malo kto miał. Ale mamy na codzień kontakt z klamkami , przyciskami od windy czy w komunikacji miejskiej gdzie przy tych upałach wszystko wewnątrz jest wylęgarnią bakterii. Dlatego moim zdaniem takie mydła antybakteryjne jak Dettol są potrzebne. I mycie rąk po powrocie do domu to dla mnie podstawa.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 3 sie 2014, o 22:05

I tu sie z Toba zgadzam.
Szkoda tylko , ze wiekszosc ludzi nie widzi zagrozenia w kontakcie z ,,codziennoscia,, .
Znam osoby, ktore caly dzien potrafia nie myc rak i takimi ,,zasyfialymi,, lapkami jedza w
najlepsze kanapki i jeszcze do kompletu przygotowuja je innym.
Masakra i obrzydzenie. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Tusia » 7 sie 2014, o 11:50

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o taką tematykę przydały by się spoty reklamowe - z pokazaniem tego co widać pod mikroskopem a co kryje się na naszych rękach. Kiedyś na studiach oglądaliśmy wszystkie bakterie które są na opuszkach palców ( okazuje się, że u nasady ręki bakterii jest więcej bo tego rejonu nie domywamy. Oglądaliśmy też bakterie które są na rzęsach. Strasznie to przeżyłam, ale zmieniłam swój stosunek do higieny.
Tusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 8 sie 2014, o 00:23

I tu sie z Toba Tusiu zgadzam.
Gdyby ludzie ,,chcieli,, miec te swiadomosc takich ,,brudow,, na sobie to pewno by do wiekszosci
tych ktorzy z higiena sa na bakier wreszcie zaczelo docierac , ze bakterie to grozne,,istoty,, dla
ludzkiego organizmu.
Mysle, ze ludzie uwazaja, ze jak czegos nie widza to tego po prostu nie ma lub to cos nie
istnieje wcale.
Nic bardziej mylacego. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Hadassa » 8 sie 2014, o 08:41

Wiecie najgorsze że po prostu ludzie tego nei widzą, więc myśla że tego nie ma...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 10 sie 2014, o 22:30

Ale przynajmniej odczuwaja skutki tego niemycia rak , szczegolnie gdy zlapia zatrucie przewodu
pokarmowego i doswiadcza paskudnego bolu brzucha i rewolucji .
Byc moze takie doswiadczenia uruchomia rozsadek , wyobraznie i swiadomosc , ze nosza zarazki na
swoich brudnych ,,raczkach,,.
Moze ich lenistwo zostanie pokonane przez rzeczywistosc. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 13 sie 2014, o 15:29

No jak złapią zatrucie to zrzucają winę na wszystko inne tylko nie na brak higieny. Przede wszystkim trzeba tych ludzi informowac
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 13 sie 2014, o 19:12

To fakt . Ale wiesz Theila , na sile nawet informowaniem nic nie zrobisz, bo jesli ktos nie ma
wyrobionego i zakodowanego w lepetynie nawyku mycia rak i zagrozen jakie sa wynikiem ich nie mycia ,to
tak jakbys grochem rzucala o sciane. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 18 sie 2014, o 05:13

Mi się wydaje, że gdyby powstała seria programów obrazujących jak się rozwija taka glista i co robi w naszym organizmie to wywołało by takie obrzydzenie, że nawet najbardziej zatwardziały brudas by się zaczął myć. Moim zdaniem to wszystko brak, edukacji, nawet jeśli rodzice nie nauczyli to gdzie jest szkoła?? Mnie czasem śmieszy podejście do mydeł antybakteryjnych bo ludzie bardziej boją się wysuszenia dłoni niż syfu jaki na nich się znajduje, a przecież one wcale nie wysuszają, a poza tym zawsze można posmarować kremem.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 19 sie 2014, o 00:31

Myslisz , ze taki program z glista w roli glownej wplynie na wyobraznie i zmieni nawyki niemycia na nawyk systematycznego mycia rak?
Jakos nie bardzo chce mi sie w to wierzyc, bo przeciez te nawyki wyksztalcaja sie zazwyczaj w dziecinstwie i jesli rodzice zaprzepaszcza taka nauke ,to mamy to co mamy.
Czasami tak sobie mysle, ze z tym myciem rak jest tak jak w tresci znanego przyslowia ktore jest
bardzo wymowne ,, jesli Jas sie nie nauczy to Jan nigdy nie bedzie umial,,.
Jak sie dobrze zastanowic to slowa te mowia same za siebie.
0t i cala tajemnica naszych nawykow w tym mycia badz nie mycia rak. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez edziak5 » 30 kwi 2015, o 22:06

nawet z domu nie wyjdę bez żelu antybakteryjnego :) już jakiś czas temu uzależniłam się od carexu sensitive - przede wszystkim nie ma po jego użyciu uczucia lepkich dłoni, nie wysusza skóry a poza tym ma bardzo ładny zapach. polecam.
edziak5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 cze 2014, o 22:35

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez karetia » 7 gru 2016, o 14:19

Mydło naturalne Hildegard Braukmann - świetny temat. Jeśli tylko mydło jest porządne i naturalne, to wiadomo, że wpływ na cerę będzie pozytywny. Przy czym nie spodziewajcie się od razu cudów. Jeśli cera była zaniedbana, to jej doprowadzenie do właściwego stanu też musi trochę potrwać, ale efekty powinny być super.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]