Choroby brudnych rąk

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 26 maja 2014, o 07:33

No coż, nie da się nie zgodzić, że jednak instrukcje mycia rąk to przydatna sprawa w naszym społeczeństwie. Mydła antybakteryjne faktycznie nie sprawdzą się jak się nimi obsmaruje dłonie i spłucze na odwal się. Ostatnio czytałam gdzies na forum, że z mydeł antybakteryjnych pojawil się Dettol o nowym zapachu lawendy i winogron? Ktoś już testowal ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Violet » 26 maja 2014, o 10:18

anett napisał(a):
kies napisał(a):A jeśli chodzi o mydło antybakteryjne to córce myje nim rączki jak wróci z przedszkola co by nie częstowała zarazkami młodszej córki. Chociaż mamy bezdotykowy dozownik to już bardzo często sama myję bo ładnie sobie z nim radzi.


Moja siostra swojej córeczce też sprezentowała mydło antybakteryjne z bezdotykowym dozownikiem. Mała ma tyle radości z mycia rąk, że traktuje to jako zabawę, a nie obowiązek.


Jak dziecku wyrobi się dobre nawyki mycia rąk, to będziemy mieć pewność, że myje rączki nie tylko pod naszym okiem. Wiadomo, że najlepiej dziecko się uczy przez zabawę.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Tusia » 27 maja 2014, o 17:35

Theila napisał(a):Ostatnio czytałam gdzies na forum, że z mydeł antybakteryjnych pojawil się Dettol o nowym zapachu lawendy i winogron? Ktoś już testowal ?


Nie łatwo go dostać, ale owszem - testowałam. :)
Tusia
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 29 maja 2014, o 20:31

I jak wrażenia? :) Może i ja wypróbuję, bo w okresie wakacyjnym schodzi u mnie mydła znacznie więcej. Ciągle gonię młodą do mycia, bo co trochę mi wpada do domu prosto z piaskownicy... i oczywiście zawsze głodna! Pomijam już pikniki i majówki. :D
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Truteń » 30 maja 2014, o 21:38

pasożyty są wszędzie, powinno się myć przed każdym dotknięciem do twarzy
Avatar użytkownika
Truteń
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 maja 2014, o 22:42

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 13 cze 2014, o 12:47

Dokładnie, nie ma nic ważniejszego niż profilaktyka w takich sprawach, dokładne mycie rąk jest w stanie zapobiec wielu chorobom brudnych rąk, pasożytniczym i ogólnie. Teraz zbliżają się wakacje i to szczególnie ważne podczas biwaków, spacerów po lesie itp
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 13 cze 2014, o 16:39

Już pomijając biwaki i spacery, latem zwyczajnie bardziej się pocimy, a przy tym temperatura sprzyja rozwojowi bakterii. Dużo częściej dochodzi też do zatruć pokarmowych, dlatego - zwłaszcza przy dzieciakach - warto pilnować, aby były czyste łapki.
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez anett » 13 cze 2014, o 16:58

a_gatka napisał(a):Już pomijając biwaki i spacery, latem zwyczajnie bardziej się pocimy, a przy tym temperatura sprzyja rozwojowi bakterii. Dużo częściej dochodzi też do zatruć pokarmowych, dlatego - zwłaszcza przy dzieciakach - warto pilnować, aby były czyste łapki.



Mydełko antybakteryjne na szczęście świetnie poradzi sobie z bakteriami salmonelli, które w okresie wakacji są prawdziwą plagą.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 13 cze 2014, o 19:13

Na nic się zda nawet tysiąc takich mydełek kochana, jak ktoś nie jest nauczony myć łapki. Taka jest smutna prawda. Osobiście znam ludzi, którzy mają powystawiane mydła przeróżne i na tym w zasadzie ich obcowanie z nimi się kończy. Mydła - wszystkie - są po to, aby ich używać. Niezależnie od tego czy to będzie zwykłe aloesowe Arco czy lawendowy Dettol.
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 14 cze 2014, o 00:18

A ja dodam , ze dopoki do wiekszosci ludzi nie dotrze swiadomosc iz niemyte rece
to siedlisko groznych chorob , to pisanie i systematyczne trabienie o realnym zagrozeniu
bedzie po nich splywac jak po kaczce.
Generalnie ludzie uwazaja , ze jesli czegos nie widac golym okiem to znaczy , ze tego czegos
po prostu nie ma.
Nic bardziej mylacego, bo choc wirusow i bakterii nie widac wlasnie wzrokiem i nie
mozna ich dotknac ,to pamietac i wiedziec trzeba , ze one istnieja i sie blyskawicznie
namnazaja gotowe by zaatakowac organizm. :roll:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez minaka » 15 cze 2014, o 10:34

Ja, mój mąż, i Nasze szkraby myjemy ręce bardzo często, przez cały rok używamy mydła antybakteryjnego, nie tylko w czasie wakacji, w podróż zabieramy i mydło w płynie i chusteczki, nie chorujemy:)

minaka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 10:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 15 cze 2014, o 20:22

Mydlo antybakteryjne owszem bardzo przydatne, ale bez przesady.
Osobiscie uzywam zwyklego mydla i tez nie napadaja mnie zadne chorobstwa.
Najwazniejszy jest jednak moim zdanirem nawyk i sposob mycia rak./nie kazdy niestety to prawidlowo wykonuje, bo mycie to nie oplukanie rak/
Natomiast rodzaj mydla jest tu chyba najmniej wazny. :roll:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Violet » 16 cze 2014, o 17:35

My mamy w domu zwykłe mydło oraz antybakteryjne w bezdotykowym podajniku. Antybakteryjne zawsze używam po powrocie z podwórka do domu, po czyszczeniu kuwet po kotach oraz w kuchni, gdy mam do czynienia z surowym mięsem. W torebce też zawsze żel antybakteryjny, jest to dobra rzecz, gdy nie mamy gdzie umyć rąk.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 17 cze 2014, o 10:11

Tusia napisał(a):
Theila napisał(a):Nie łatwo go dostać, ale owszem - testowałam. :)


Gdzie udało Ci się je dorwać ?

Tak pomyślałam, że może warto by wymienić.Choroby brudnych rąk to z reguły takie, które przenosimy drogą pokarmową na skutek braku dostatecznej higieny, dlatego trzeba staranne myć ręce wodą i mydłem. Są to na przykład:

- Wirusowe zapalenie wątroby typu A (żółtaczka pokarmowa).
- Bakteryjne zapalenie jamy ustnej.
- Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej.
- Salmonella i shigella.
- Zakażenie owsikami.
- Zakażenie tasiemcem bąblowcem.
Ale też pewnie wiele innych. Jak wiem, ze mydło antybakteryjne mnie przed tym może uchronić to nie będę ryzykować.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez lula » 17 cze 2014, o 14:30

Ja też używam mydełka antybakteryjnego. Najpierw wrzucili mi jedno do szpitalnego prezentu po porodzie. Więc przydało się idealnie. Po operacji męża też było obowiązkowe przy zmianach opatrunku. A odkąd zaczęłam uczyć mycia rączek dziecko, pojawił się aplikator bezdotykowy, który robi furrorę nie tylko wśród dzieci ;) I od samego początku był to Dettol. Jest wydajny, fajnie się pieni, ładnie pachnie no i ten aplikator...:)
lula
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez kies » 19 cze 2014, o 04:22

Wiecie co, ja tak sobie jeszcze pomyślałam, że letnie temperatury sprzyjają rozwojowi takich mięsnych bakterii jak salmonella na przykład i tutaj też należało by szczególnie uważać, więc mój nawyk kuchennego mycia mydłem antybakteryjnym ma duże uzasadnienie.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 19 cze 2014, o 10:34

Z tym zapachem to się zgodzę lula. Czuję ogórkowy na długo po umyciu, a naprawdę ślicznie pachnie.

A do tematu - używała któraś takiego żelu antybakteryjnego "bez wody"? Widzę, że laski gadają o tym na forach, a ja nie miałam okazji i nie do końca rozumiem z czym to się je. Oświecicie? :D
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Theila » 22 cze 2014, o 17:44

Jeśli o zapachu Dettolu mówimy to dla mnie grejfrutowy <3

Są żele antybakteryjne bez użycia wody. Na bazie alkoholu i wcierasz przez chwile w dlonie, aż staną się suche. Fajna sprawa na wyjazdy , czy gdzieś na piknik czy nawet tak poprostu do torebki. Dettol też ma takie. Ja mam w takim rózowym opakowaniu.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez a_gatka » 23 cze 2014, o 11:03

A bardzo taki żel ręce wysusza? :/
a_gatka
 

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Violet » 23 cze 2014, o 11:25

lula napisał(a):Ja też używam mydełka antybakteryjnego. Najpierw wrzucili mi jedno do szpitalnego prezentu po porodzie. Więc przydało się idealnie. Po operacji męża też było obowiązkowe przy zmianach opatrunku. A odkąd zaczęłam uczyć mycia rączek dziecko, pojawił się aplikator bezdotykowy, który robi furrorę nie tylko wśród dzieci ;) I od samego początku był to Dettol. Jest wydajny, fajnie się pieni, ładnie pachnie no i ten aplikator...:)


No ja też mam właśnie dettol w bezdotykowym podajniku. Fajne rozwiązanie :) każdy ze znajomych po pierwszym użyciu jest zachwycony.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez anett » 24 cze 2014, o 09:49

Theila napisał(a):
Są żele antybakteryjne bez użycia wody. Na bazie alkoholu i wcierasz przez chwile w dlonie, aż staną się suche. Fajna sprawa na wyjazdy , czy gdzieś na piknik czy nawet tak poprostu do torebki. Dettol też ma takie.


Ja też sobie chwalę ten żel, który mieści się do torebki i mogę odświeżyć ręce w każdej chwili.
Avatar użytkownika
anett
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 10:11

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez babka » 24 cze 2014, o 20:29

Theila z tymi chorobami masz racje, mój młody załapał owsiki, w przedszkolu miał jakiś chłopiec nawet nas na to uczulali , żeby sprawdzać i zaraził się . Od tamtego czasu używamy mydła antybakteryjnego, nie chcemy nic więcej złapać.
babka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 13:02

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Violet » 3 lip 2014, o 08:35

W niektórych przedszkolach też stosują mydło antybakteryjne, co jest bardzo fajnym rozwiązaniem.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez Astra » 4 lip 2014, o 01:00

Wlasnie , wlasnie te zele antybakteryjne do mycia na sucho sa naprawde znakomite i
sprawdzaja sie doslownie wszedzie.
Bardzo wydajne , a takie skuteczne pod wzgledem ochrony . :)
Zawieraja Wit E i oczywiscie ladnie pachna np. jablko
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Choroby brudnych rąk

Postprzez nitora » 6 lip 2014, o 16:41

myje ręce naprawdę często, ale wiem, że to nie zawsze wystarczy, bo miałam glistę ludzką mimo, że stosowałam się do wszystkich zaleceń, nie oznacza to, iż uważa, że nie trzeba myć rąk, warzyw, owoców...ale to, iż to nie zawsze wystarczyć i trzeba liczyć się "z lokatorem".

nitora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lip 2014, o 16:36
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]