Ciąża

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Ciąża

Postprzez miskax1 » 25 wrz 2013, o 20:36

Witam. Jestem w 6 tygodniu ciąży i jakoś dziwnie się czuje:mam bóle głowy, boli mnie w podbrzuszu czasami jest mi niedobrze ale nie wymiotuje, ogólnie czuje się osłabiona a wieczorami zmęczona. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne w tym tygodniu. Bardzo proszę o pomoc i rady. Pozdrawiam

"Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno swoich marzeń".
Avatar użytkownika
miskax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 11:32

Re: Ciąża

Postprzez rozoowa » 25 wrz 2013, o 22:45

To normalne :) ale jeżeli chcesz złagodzić te rzeczy wybierz się do swojego lekarza prowadzącego, być może dziecko domaga się jakiejś witaminy albo pierwiastka :)
Avatar użytkownika
rozoowa
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 22 sie 2013, o 16:43

Re: Ciąża

Postprzez miskax1 » 26 wrz 2013, o 17:19

Dzieki. A jesli bol w podbrzuszu nasila sie podczas lub po seksie to moze byc cos niepokojacego csy to tez normalne?

"Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno swoich marzeń".
Avatar użytkownika
miskax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 11:32

Re: Ciąża

Postprzez witaminka » 26 wrz 2013, o 23:34

Zmęczenie jest jak najbardziej normalne, bóle też - co do tych przy stosunku, to może zmieńcie pozycję? Przy misjonarskiej podobno w ciązy może być niemiły nacisk na kręgosłup.
witaminka
 

Re: Ciąża

Postprzez miskax1 » 27 wrz 2013, o 13:45

Dziekuje wam :)

"Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno swoich marzeń".
Avatar użytkownika
miskax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 11:32

Re: Ciąża

Postprzez witaminka » 27 wrz 2013, o 22:43

A kiedy masz wizytę u gina? Jak mogę doradzić, to spisuj sobie na kartce wszystkie wątpliwośći, bo na poczatku trochę ich będzie i pytaj, a jak masz prywatne wizyty, to może lekarz podaje nr komórki i można czasem zadzwonić abo wysłać maila?
witaminka
 

Re: Ciąża

Postprzez miskax1 » 28 wrz 2013, o 12:03

Mam prywatnie wizyte 8 pazdziernika. O dzieki nie pomyslalam o tym, to dobry pomysl

"Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno swoich marzeń".
Avatar użytkownika
miskax1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 11:32

Re: Ciąża

Postprzez witaminka » 30 wrz 2013, o 22:18

Nie ma sprawy :) Nie martw się, organizm różnie reaguje na ciążę, pewnie będziesz zmęczona, senna, apatyczna, ale to minie :) Z maluchem na pewno wszystko ok!
witaminka
 

Re: Ciąża

Postprzez myszka28 » 1 paź 2013, o 08:25

bóle brzucha u mnie trwały do konca 3 miesiąca ciązy więc to normalne jadłam nospe w sytuacji kiedy juz nie wytrzymywałam z bólu
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Ciąża

Postprzez koliber » 5 lis 2013, o 13:58

Telefon do Twojego prywatnego ginekologa to faktycznie bardzo dobry pomysł. Niestety nie każdy lekarz, udziela porad. Są różni. Mam nadzieję, że Twój okaże się człowiekiem, zresztą: ,,klient nasz pan’’ :D Radzę też troszkę poczytać. Polecam stronę na temat ciąży i macierzyństwa: dzidziusiowo.pl i artykuł: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/ci ... o-tygodniu ,który opisuje to, co dzieje się z ciałem kobiety podczas ciąży, tydzień po tygodniu. :)

Lepiej żałować podjętych decyzji, niż tego, czego nie zrobiliśmy. :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
koliber
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciąża

Postprzez a_gatka » 6 lis 2013, o 20:53

Ja też miałam bóle i czasami były dość silne. Podobnie jak myszka brałam nospę z polecenia lekarza. Jeśli tylko masz możliwość jak najwięcej odpoczywaj kochana, staraj się spać i zdrowo jeść. Bierzesz jakieś witaminki dla przyszłych mam? Kwas foliowy? Pamiętaj o nim koniecznie, bo jest naprawdę ważny dla rozwoju malucha. Mam nadzieję, że czujesz się już lepiej?
a_gatka
 

Re: Ciąża

Postprzez aga2013 » 6 lis 2013, o 23:17

Objawy ciąży i ból w podbrzuszu to normalna sprawa, jednak każda z nas reaguje inaczej i kazde niepokojach objawy powinny być skonsultowane
aga2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 23:14

Re: Ciąża

Postprzez myszka28 » 7 lis 2013, o 11:10

mnie pierwsze 3 miesiace bolał brzuch później przeszło jak ręką odjął
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Ciąża

Postprzez gohusia » 7 lis 2013, o 23:11

a_gatka napisał(a):Ja też miałam bóle i czasami były dość silne. Podobnie jak myszka brałam nospę z polecenia lekarza. Jeśli tylko masz możliwość jak najwięcej odpoczywaj kochana, staraj się spać i zdrowo jeść. Bierzesz jakieś witaminki dla przyszłych mam? Kwas foliowy? Pamiętaj o nim koniecznie, bo jest naprawdę ważny dla rozwoju malucha. Mam nadzieję, że czujesz się już lepiej?


Kwas foliowy tak ale może bardziej foliany. Sam kwas foliowy okazuje się, że nie jest przyswajany przez wiele kobiet nawet do 50% kobiet w ciąży. Stąd słyszałam że lepsza jest metafolina.
gohusia
 

Re: Ciąża

Postprzez a_gatka » 11 lis 2013, o 20:04

Tak, pisząc o kwasie foliowym miałam na myśli metafolinę właśnie. Posłużyłam się skrótem myślowym, zakładając że to oczywiste. Jeśli prawdą jest to co czytałam, metafolina to najlepiej przyswajalna forma i zapobiega bardzo wielu powikłaniom i wadom płodu.
a_gatka
 

Re: Ciąża

Postprzez docha » 12 lis 2013, o 11:11

Gohusia, metafolina to nadal kwas foliowy, tylko w bardziej "przyjaznej" postaci ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 492
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Ciąża

Postprzez Tusia » 14 lis 2013, o 22:05

a_gatka napisał(a):Tak, pisząc o kwasie foliowym miałam na myśli metafolinę właśnie. Posłużyłam się skrótem myślowym


Wiele osób o metafolinie nie słyszało, zatem mógł to być zbyt duży skrót myślowy. ;)
Tusia
 

Re: Ciąża

Postprzez gohusia » 15 lis 2013, o 19:31

Mój brat z żoną przyjechali na parę dni do PL. Szwagierka jest w 20 tygodniu. Mieszkają w uk i ona żadnych witamin nie przyjmuje. Poleciłam jej zakup femibionu, wcześniej sama poczytała ciut o problemach z brakiem przyswajalności kwasu foliowego, o skutkach jego braku. Myślę że zanim wyjedzie zaopatrzy się w odpowiedni suplement.
gohusia
 

Re: Ciąża

Postprzez barbórka » 6 sty 2014, o 00:08

Ja w ciąży jak i w czasie karmienia miałam niedokrwistość megaloblastyczną z powodu niedoboru kwasu foliowego i przez ten czas łykałam Folik. Bardzo dobrze się wchłania, mój organizm dobrze go toleruje. Moje dzieciaki są okazem zdrowia i to jest najważniejsze :)

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Ciąża

Postprzez orientalna » 6 sty 2014, o 02:11

Ja też słabo się czułam w 6 tygodniu ciąży, brałam sam kwas foliowy. Bóle brzucha są normalne, bo dzieciątko rośnie, tak mi tłumaczył ginekolog, jednak moje nie były na tyle silne, abym sięgnęła po leki.

Polecam jednak komplet witamin dla kobiet w ciąży, ja się np. lepiej czuję po nich, lepiej też wyglądam, nie mówiąc o tym, że służą dziecku.

PS
13 tydzień ;)

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE

Re: Ciąża

Postprzez barbórka » 6 sty 2014, o 20:52

No jasne, w ciąży należy ograniczyć przyjmowanie leków do min. chyba, że to konieczność. Co innego kwas foliowy, który ma istotne znaczenie w tym okresie.

Orientalna gratulacje :)

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Ciąża

Postprzez patrycja_8899 » 15 sty 2014, o 11:14

witam dziewczyny ja również jestem w ciąży ale to dopiero sam początek. Boli mnie podbrzusze lekarz mi dał nospę i tabletki dopochwowe w razie czego,żeby nie było niespodzianki i poronienia, mówił również,że pomagają również żeby jajeczko się lepiej zagnieździło.Jak to jest z tymi bólami? Sama nie wiem co myśleć. i czy jak zażywam witaminy PREGNA PLUS to mam rownież brać kwas foliowy?
patrycja_8899
 

Re: Ciąża

Postprzez szkapa » 16 sty 2014, o 21:38

większość kobiet odczuwa bóle podbrzusza, ale nie są one groźne zazwyczaj.Jeśli coś Cię niepokoi to powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu Twoją ciążę. Jeśli wszystko jest w porządku to nie ma powodów do niepokoju. Bierz nospę i kiedy możesz to odpoczywaj :)
A co do witamin to mój ginekolog powiedział, że jeśli w suplemencie jest już kwas foliowy to dodatkowo brać nie trzeba.

Avatar użytkownika
szkapa
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 15:37

Re: Ciąża

Postprzez karolinq12 » 6 lut 2014, o 18:57

tak, jest to normalne :)

Myślałam, że do końca życia nie będzie stać mnie nawet na głupie waciki, ale czuję, że dzięki tv.sexbook.com.pl niedługo wszystko się odmieni!:)
karolinq12
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 18:12
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], oddechchada