Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez Lalu » 13 mar 2015, o 16:14

Jestem 31 letnią kobietą, mam dobrą sytuację finansową, własne, duże mieszkanie, ale jestem sama. Miałam kiedyś kilku partnerów, ale nigdy zbytnio się nie angażowałam, chcę być sama, do szczęścia nie potrzebny mi mężczyzna. Powód? Nie chcę się zbytnio rozpisywać, lecz są to wspomnienia z dzieciństwa które zmieniły mój światopogląd.
Jestem już dojrzałą kobietą, chciałabym mieć dziecko - od zawsze miałam z nimi świetny kontakt. Gdy byłam nastolatka, pracowałam często jako opiekunka do brzdąców bądź bawiłam maleństwa które pojawiały się w rodzinie, zwyczajnie uwielbiam dzieci.
Nie jestem psycholką - nie chce mieć po prostu w swoim życiu na stałe mężczyzny, chce być niezależna. Kobiety błędnie twierdzą, że bez mężczyzny ani rusz - a większość ma takie zdanie.
Jednak nie piszę tu, by głosić moje przekonania.
Moje pytanie do Was brzmi - czy lepiej zajść w ciąże z jakimś przypadkowym mężczyzną, np. na imprezie, czy może poddać się zabiegowi in vitro? Może, któraś z Was ma podobne doświadczenia?
Lalu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 15:51

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez Hadassa » 13 mar 2015, o 17:00

To już nie lepiej zgłosić się do banku spermy ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez Czarna » 13 mar 2015, o 20:00

Sorry, ale niby dojrzała kobieta, a pytanie zadaje niczym smarkula. Ręce mi opadły. Jeśli to nie jest prowokacja, to tylko współczuć jeszcze nienarodzonemu dziecku dojrzałej inaczej matki.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez wiesolek555 » 23 sie 2021, o 15:53

Trochę odkopuję temat, ale nie znalazłam lepszego. Czy samotna kobieta ( singielka) może podstąpić in vitro ?
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez Dorcia » 24 sie 2021, o 11:27

W Polsce bez szans, do procedury in vitro mogą się zakwalifikować tylko małżeństwa lub pary będące w związku partnerskim. Za granicą też ( Wyjątek Francja), ale w Czechach da się bez problemu obejść przepisy- wystarczy jeden męski podpis.
Dorcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 paź 2020, o 22:53

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez wiesolek555 » 26 sie 2021, o 10:32

A oni tego nie weryfikują potem, że nie jesteśmy w związku? Nie zgłaszają gdzieś do Urzędu Stanu Cywilnego ?
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez Dorcia » 30 sie 2021, o 14:42

No nie mają za bardzo jak tego sprawdzić, a dokumenty pozostają tylko na klinice i zapewniają anonimowość, także nie musisz się obawiać.Podaję namiary na sprawdzoną klinikę w Pradzę - Europe IVF
Dorcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 paź 2020, o 22:53

Re: Ciąża z przypadku, czy in vitro?

Postprzez wiesolek555 » 31 sie 2021, o 08:14

Dziękuję za informacje, skontaktuję się z nimi.
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]