Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez annulkka » 15 lip 2014, o 14:41

Czy jest jakaś skuteczna dieta na wzmocnienie paznokci? Nie spotkałam się. Mogę natomiast polecić odżywkę diamentową firmy Eveline. U mnie zdziałała cuda. Używam jej już od ok. pół roku i nie pamiętam, kiedy ostatni raz rozdwajały i łamały mi się paznokcie. Stosuję ją pod lakier, sama też bardzo ładnie się prezentuje.
Avatar użytkownika
annulkka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 14:35

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Specjalista Aspazji » 30 sie 2014, o 14:09

By mieć ładne paznokcie uwzględnij produkty bogate w wapń: mleko, sery, natkę pietruszki itp. Pamiętaj o mięsie czerwonym, które jest źródłem żelaza - wzmocni płytkę paznokciową. Żelazo znajdziesz także w suszonych śliwkach i morelach, rodzynkach, czekoladzie oraz w zielonych warzywach. Nie zapominaj o witaminach z grupy B: ciemnozielone warzywa (cukinia, ogórki zielone, fasola szparagowa), ziemniaki, banany, mleko, sery, wątróbka. Ważne są również magnez, cynk i krzem. Posiłki powinny zawierać ziarna zbóż i produkty mleczne, ryby i owoce morza, kiełki soi, pestki dyni i słonecznika.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Karolajna » 3 wrz 2014, o 00:32

Z tego, co wiem, to orzechy :) Ja wyznaję zasadę, że wszystko, co ma witaminy i wartości odżywcze, jest dobre dla organizmu. Oczywiście w rozsądnej ilości :)
Avatar użytkownika
Karolajna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 15:31

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez DzieciakiZKlasa » 3 wrz 2014, o 12:21

Miałam problemy z paznokciami do momentu kiedy nie zaopatrzyłam się w zwykły tran i skrzyp polny w tabletkach. Te dwa zwyczajne suplementy dostępne w każdej aptece, pomogły lepiej, niż jakiekolwiek witaminy. Minusem jest, że na efekty trzeba czekać 1-2 miesiące, ale warto, bo w przeciwieństwie do błyskawicznych kuracji są widoczne na dłużej.

Pozdrawiam,
Ola, Dzieciaki z Klasą
DzieciakiZKlasa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 08:54

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 13:33

Wzmocnić płytkę paznokcia mogą też specjalne odżywki. W drogeriach znajdziesz takie, które Ci w tym pomogą (np. Eveline 8w1 i inne)
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Karolajna » 8 wrz 2014, o 11:24

Dużo warzywek i soków owocowych, ale własnej produkcji ;)
Avatar użytkownika
Karolajna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 wrz 2014, o 15:31

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez magda90 » 24 lis 2014, o 23:08

dziewczyny ja kupuje witaminy w internecie są tańsze niż w zwykłych sklepach a moje włosy i paznokcie wyglądają bardzo fajnie :) SPAM

Ostatnio edytowano 26 lis 2014, o 11:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

magda90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 22:49

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez kaira1987 » 3 gru 2014, o 17:08

Warzywa, owoce, wapno (np. z mleka) bardzo dobrze działają na paznokcie

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez ania888 » 4 gru 2014, o 11:31

Moje paznokcie faktycznie się poprawiły, gdy zmieniłam dietę. Teraz jest ona bogata przede wszystkim w pestki dyni, białe mięso, warzywa tj. szpinak, buraczki, brokuły itp. Staram się nie przesadzać z mięsem (wolę ryby zdecydowanie) i z tłuszczami, niemniej jednak zażywam oleje tłoczone na zimno np. z orzechów włoskich, z pestek dyni, lniany. Są one bogate w kwasy omega-3.
Staram się jeść przynajmniej 2 porcje owoców: jabłek, gruszek czy melonów. Awokado również doskonale wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci.
Wymienione przeze mnie składniki pożywienia, ale i wiele innych obecnych w mojej diecie zawierają: cynk, krzem, żelazo, witaminy A, D, E, oraz witaminy z grupy B (tu duże znaczenie mają pełne ziarna zbóż i kiełki).

Zmiana diety to dla mnie same korzyści!

ania888
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 11:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Minoru » 4 gru 2014, o 15:11

Ja też ostatnio zdecydowałam się na zmianę diety na zdrowszą, bardziej zróżnicowaną. Staram się jeść produkty mniej przetworzone, bez chemii - i powiem szczerze że też zauważyłam dużą różnicę. Polecam

Minoru
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:07

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez malinahola » 5 gru 2014, o 16:12

Ja profilaktycznie spożywam od jakiegos czasu kolagen premium od KFD, przede wszystkim bo stawy a do tego cera, włosy no i paznokcie :)
malinahola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 gru 2014, o 16:03

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez iza813 » 6 gru 2014, o 09:36

Na pewno dieta powinna być bogata w białko i wapń.Jeść jogurty najlepiej naturalne,twaróg,kefir,jajka.Jak inne dziewczyny napisały to nie powinno się unikać warzyw ani owoców.Suszone owoce ja częśto podjadam migdały,suszone morele,pestki dynii i inne ,to raczej nie zaszkodzi a wręcz uzupełni braki w organizmie i wpłynie korzystnie np na cere i włosy.
Ja również mam słabe cienkie paznokcie,które mi się rozdwajają,i łamią,warto zmienić pilnik na szklany i piłować je W JEDNĄ strone,i koniecznie podczas prac domowych nakładać na dłonie rękawiczki :)

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Specjalista Aspazji » 23 gru 2014, o 14:31

odżywka z eveline, nawet położona pod lakier do paznokci ;)
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 12 lut 2015, o 18:36

Nie jeść, stosować dobrą odżywkę i zwracać uwagę na to, co robicie z paznokciami. Jedynie w taki sposób będzie ok.
Oczywiście zmiana nie przyjdzie z dnia na dzień, wymaga czasu, ale na pewno do niej dojdzie.
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez ksm77 » 19 lut 2015, o 19:37

ja nie jem, tylko nacieram paznokcie oliwą z oliwek :) i dzięki temu uzyskuję świetny efekt ;)
ksm77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 lut 2015, o 19:11

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez krystyna1987 » 19 lut 2015, o 23:30

Też miałam ogromny problem z kondycją paznokci ale odkąd dermatolog poleciła mi Kerabione paznokcie uległy znacznej poprawie. Produkt na tle konkurencji ma bardzo dobry skład, więc zdecydowałam się na zakup i nie żałuję, bo stosuję 2-gi tydzień i widzę poprawę w stanie paznokci, czekam na efekty poprawy włosów i skóry. Byłam sceptycznie nastawiona do kolejnego preparatu z tej grupy ale okazal sie rewelacyjny .
krystyna1987
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 14:51

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:22

co jeść to nie wiem, ale mogę polecić inny sposób - unikanie długich kąpieli i zmywania bez gumowych rękawic :) Od kiedy przerzuciłam się na prysznic moje paznokcie się nie rozdwajają, są dużo mocniejsze, a nawet lakier trzyma się dłużej :D
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez supercaro » 23 lut 2015, o 14:33

Staram się jeść dużo ryb i produktów ze zdrowymi tłuszczami, na przykład oliwek. Ponadto nieustannie przyjmuję suplementy z cynkiem, który bardzo dobrze robi na paznokcie. Z paznokciami nigdy nie miałam większych problemów, ale odkąd wybieram niektóre produkty specjalnie pod ich potrzeby, to wydają mi się mocniejsze.
supercaro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 13:35

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 19 mar 2015, o 17:50

Sama dieta kompletnie nic tutaj nie da, jeśli kosmetyki są kiepskie, bo wtedy tak czy siak je zniszczycie. Oczywiście dieta ma znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia, ale ona sama dla ładnych paznokci nie wystarczy.
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez czarna99 » 23 mar 2015, o 15:34

Pij skrzyp i pokrzywe to wzmacnia wlosy i paznokcie.
czarna99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 14:24
Lokalizacja: Alabama

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlueTiger » 25 mar 2015, o 17:50

Czy któraś z Was próbowała smarować paznokcie drożdżami rozpuszczonymi w mleku? Szukam domowych odżywek i już kompletnie zwariowałam. Próbowałam juz kilku, ale na moje paznokcie ciężko coś dobrego znaleźć.
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Hadassa » 25 mar 2015, o 21:24

Pierwsze słysze o takim sposobie.
Ja moje teraz olejem traktuje

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlueTiger » 27 mar 2015, o 12:38

Kiedyś kosmetyczka poleciła mi smarowanie olejem. Zapomniałam o tym:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Hadassa » 27 mar 2015, o 12:44

Czasem warto go deliktnie podgrzać ;)
Natomiast mama moczyła dłonie w parafinie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlueTiger » 27 mar 2015, o 13:15

o tym też słyszałam. jest tyle sposobów, że aż nie wiadomo czy skuteczne. nie bardzo chce mi się eksperymentować, dlatego szukam sprawdzonych metod:)
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]