Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez gajjer » 25 lut 2013, o 23:13

Hej
Możecie mi poradzić co jeść aby paznokcie były mocne i ładne ;) Aby także ich kolor był ładny a paznokcie się nie łamały?
Pozdrowionka

Bardzo dobry trener osobisty to Pan Michał Derlicki. Korzystałem z jego usług i pragnę szczerze go polecić. Jeszcze żaden trener osobisty warszawa nie rozmawiał ze mną tak dobrze, że rozmowa przebiegała w najmilszej możliwej atmosferze.
gajjer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 23:03

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez roxxy681 » 5 mar 2013, o 13:57

Jeżeli chodzi o jedzenie to się nie orientuje, ale wiem za to co można pić- koniecznie skrzyp!:)
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez krokusss » 6 mar 2013, o 09:23

gajjer napisał(a):Hej
Możecie mi poradzić co jeść aby paznokcie były mocne i ładne ;) Aby także ich kolor był ładny a paznokcie się nie łamały?
Pozdrowionka

Na pewno produkty bogate w cynk, magnez, krzem. Poniżej krótka ściąga:

warzywa liściaste, jak cykoria, szpinak, sałata (witaminy A, B1, B2, C, E, żelazo, flawonoidy),
ryby i tran (nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1 i B2),
płatki owsiane (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo),
orzechy (cynk, magnez, siarka),
wątróbkę (cynk, miedź, żelazo),
sery (siarka, witaminy A, B12),
pomidory (witaminy A, C, cynk).
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez KarolinaK » 6 mar 2013, o 11:29

Czyli w sumie warto jeść dużo różnych rzeczy, które je się na co dzień. Ja jem i wątróbkę, i sery, i orzechy, a moje paznokcie często się łamią i rozdwajają. Szkoda, że nie ma jednego produktu, który trzeba jeść codziennie, który też wzmocni te paznokcie.
KarolinaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 11:24

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez krokusss » 6 mar 2013, o 19:23

Hehe, no niby tak. ja też właściwie jem wszystko, a paznokcie mam tragiczne. Może to kwestia genetyki, złej pielęgnacji? Pewnie detergenty i chemia w kosmetykach też robi swoje.

Mi się poprawiły paznokcie po 3 tygodniowej (codziennie) kuracji ciepłą oliwą. Ale po kilku miesiącach znow paznokcie sie łamały. Kuracji już nie będę powtarzac, bo jest dość niewygodna i z trudem robiłam ją regularnie;/
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Malaga » 9 mar 2013, o 17:56

Ja też stosowałam taka kurację oliwą. Paznokcie naprawde się poprawiły, ale oczywiąście po jakimś czasie znów sie "zepsuły". Teraz właściwie non stop łykam jakieś suplementy ze skrzypem, cynkiem itp. Po zimie to w ogóle dramat;/

Malaga
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 mar 2013, o 16:27

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Alex » 12 mar 2013, o 17:46

Ja się zgadzam z Krokussską :)

Paznokcie to kwestia minerałów. Jedz szpinak i inne orzeszki:) A na poważnie, to jak nie unika się warzyw i owoców, je różne rzeczy, to człowiekowi nic nie powinno zabraknąć i paznokietki też będą jak ulał.:)
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 20 mar 2013, o 15:45

Moim zdaniem odżywka New nails to tutaj całkowita podstawa - dlatego z niej korzystam. Wcale nie trzeba kupować kosmetyki za jakieś krocie - moja odżywka kosztuje ledwie 10 zł, a fajne efekty rzeczywiście przynosi ;-)
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez brunecia » 20 mar 2013, o 16:07

Ja od dwóch lat robię żele na paznokciach bo nie mam czasu ani na pielęgnację ani na malowanie :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 3 gru 2013, o 16:55

Jedzie pomoże tutaj po zbóju ;-) To odżywka odpowiada za uzyskanie zadowalających efektów. Wiem jak to jest, sama walczyłam z paznokciami odżywką new nails, i faktycznie zadowalające efekty uzyskałam.
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez vaniliiia » 11 gru 2013, o 12:01

A ja polecam olejek rycynowy :) Baardzo pomaga..
Smarować dookoła paznokci i na same paznokcie.. skórki znikną i paznokcie się wzmocnią..

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 18 gru 2013, o 16:49

A możesz pokazać jaka różnica przed i po? Jak na razie jadę cały czas na tej samej odżywce - żadnych problemów z paznokciami nie mam, a wiem, że po wybranych odżywkach dziewczyny faktycznie miały całkiem spore problemy ;/
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez gabisweet » 23 gru 2013, o 01:00

Ja używałam odżywki do paznokci Eveline 8w1:) Ponadto stosowałam skrzyp forte, ale tutaj akurat nie zauważyłam efektów;/
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez adelajdakuc » 30 gru 2013, o 11:21

a ta odżywka to chyba nie jest do końca bezpieczna - czytałam na kilku forach że potem nawet paznokcie schodza, mimo że na początku są super rezulataty ;/
adelajdakuc
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez ola.bak29 » 10 sty 2014, o 12:51

skrzypowite (?) :D
ola.bak29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 paź 2013, o 10:19

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez wonsz » 17 sty 2014, o 00:53

Rzeżucha bardzo dobrze wpływa na pazurki i paznokcie ;)

http://www.alkoh.pl/ - zajrzyj na moją stronę!
wonsz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 00:46

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez pollyanna » 17 sty 2014, o 01:07

Możesz spróbować biotynę w tabletkach, ale wspomagająco. Najlepiej po prostu zdrowo się odżywiać. Dłuższa, zdrowa dieta na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty :)

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 19 lut 2014, o 17:08

Kluczowe jest jak dla mnie wyeliminowanie szkodliwych kosmetyków. W momencie kiedy tych nie będzie, wszystko powinno wrócić we właściwe miejsce. O ile oczywiście faktycznie wprowadzicie sobie tą odżywkę o której pisałam - to podstawa.
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Waleriaa » 20 lut 2014, o 13:31

idz najlepiej do apteki tam mozna dostac fajne witamiy na paznokcie, ja stosuje odzywki z avonu;)
Avatar użytkownika
Waleriaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 10:35

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez cotton » 26 mar 2014, o 22:31

żeby mieć ładne paznokcie trzeba dostarczać organizmowi witamin, jesść dużo warzyw i owoców, bo jak sa jakieś braki to od razu po włosach i paznokciach poznasz. Najlepiej jeść to co nasz organizm odżywia i korzystnie wpływa na nas zgodnie z naszym indywidualnym kodem metabolicznym.
cotton
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:27

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Mała_Kaśka » 16 maja 2014, o 20:49

Moim zdaniem odpowiednia dieta ma znaczenie i to duże. Kiedy ja przestaje jeść warzywa od razu paznokcie się rozdwajają są łamliwe, dlatego muszę się pilnować i zjadać ich dużo
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Daria_W » 31 maja 2014, o 16:46

Dużo papryki, orzechów, rybki. A do tego skrzyp i będzie super.
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez apollo » 2 lip 2014, o 16:17

Odżywkę do paznokcie ;-) Żeby poprawić paznokcie na podstawie samej diety potrzebne masakrycznie dużo czasu. Odżywka może odmienić paznokcie w ciągu kilku tygodni. Nie liczcie nawet na takie efekty po samej diecie.
apollo
 

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Bestobej » 5 lip 2014, o 16:53

Pewnie masz sporo racji, bo to co uda Ci się wetrzeć w płytkę paznokcia, to działa od razu. Tyle, że stan paznokci, to odzwierciedlenie ogólnego stanu zdrowia organizmu. Tak samo jak z włosami. Myślę więc, że jednak dieta może mieć znaczenie, tyle że nie tylko w kontekście paznokcia ogólnie zdrowia. Ja niedawno byłam u dietetyka w MultiMed w Warszawie, bo poleciła mi to koleżanka. Dietetyk kazał zrobić różne badania i dokładnie wypytywał o styl życia, przyzwyczajenia... Dostałam w efekcie dietę dedykowaną tylko dla mnie. Poprawiają mi się włosy i paznokcie i oczywiście ogólny stan zdrowia. Kto chce skorzystać z takiej porady też niech uda się do dietetyka: SPAM

Ostatnio edytowano 5 lip 2014, o 19:50 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bestobej
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 22:47

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez ewelina56 » 14 lip 2014, o 19:23

Dużo witaminy A i E a do tego dbanie smarowanie ich kremów.

ewelina56
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 18:56
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników