Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Hadassa » 27 mar 2015, o 13:21

Parafin, mamie pomagała, mi olejki też, ale .. regularność jest potrzebna

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez dzasta » 27 mar 2015, o 14:31

Polecam robienie hybryd na paznokciach, mnie to bardzo pomogło i utrwaliło strukturę paznokcia. Ale od razu mówię że trzeba próbować bo nie na każdego hybryda będzie działała tak samo :)
dzasta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 00:06

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlueTiger » 30 mar 2015, o 19:16

akurat mam ochotę zrobić sobie paznokcie, bo nigdy nie mam czasu sobie ogarnąć, więc chyba trzeba wybrać sie do specjalisty:) zobaczymy..


hmm.. gdzieś to już tu pisałam, ale po jakimś zrobieniu paznokci u specjalistki miałam paznokcie w strasznym stanie - no ale nie jestem pewna czy to były hybrydy, chyba będę musiała sie po prostu przekonać:)

Ostatnio edytowano 30 mar 2015, o 19:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów
Avatar użytkownika
BlueTiger
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 20:12

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 2 kwi 2015, o 12:41

Aby mieć ładne i zadbane paznokcie należy jeść dużo witaminy E oraz D- najlepsza bedzie dieta warzywno owocowa,naprawdę warto,a poza tym w grę wchodzi też dobra odżywka,która możesz nakładać na paznokcie.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Malineczka » 2 kwi 2015, o 13:19

Powinien pomóc jakikolwiek suplement.. nie wiem, jakiś skrzyp czy drożdże... z paznokciami jest o tyle lepiej, że działa wszystko zdecydowanie szybciej niż w przypadku włosów :)
Malineczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 09:12

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez millka918 » 7 kwi 2015, o 10:26

Przez długo czas zmagałam się z łamliwymi paznokciami - rozdwajały się i kruszyły. Od jakiegoś czasu biorę humavit (suplement z drożdżami) i jest lepiej. Wiadomo nie było efektu wow - że z dnia na dzień moje paznokcie są jak ze stali, ale jest lepiej (nie rozdwajają się). Do tego codziennie przed snem wcieram olejek rycynowy.

Ostatnio edytowano 7 kwi 2015, o 10:31 przez millka918, łącznie edytowano 1 raz
millka918
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:21

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez katarzynkka86 » 7 kwi 2015, o 10:28

Ja polecam picie naparu z pokrzywy. Naprawdę działa cuda! A do tego bardzo dobrze wpływa nie tylko na paznokcie, ale też włosy i cerę. Do tego chroni przed anemią
katarzynkka86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:26

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlackWolf » 8 kwi 2015, o 01:46

Na ładne paznokcie dobra jest także oliva z oliwek. Wystarczy ją wcierać raz dziennie w cały paznokieć. Najlepiej użyć papierowego ręcznika. Robią się twardsze i o ładnym, jasnym kolorze. Po jakimś czasie wyglądają jak delikatnie pomalowane.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Kinga88 » 8 kwi 2015, o 08:36

Black wypróbuję bo paznokcie mam bardzo słabe
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlackWolf » 8 kwi 2015, o 08:49

Moja mama mi to poleciła. Po powrocie z Polski strasznie się osłabiły i z długich zrobiły się krótkie, cieńkie, łamliwe. Masakra po prostu...
Wypróbowałam tą metodę i niespełna po tygodniu czasu czułam, że robią się twardsze i dochodzą do siebie, rosną. I kolorek jest bardziej zdrowy. Polecam spróbować.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez groszkamagda » 8 kwi 2015, o 13:04

Teraz są różne sposoby na paznokcie. Ale faktycznie oliwa z oliwek jest dobrym rozwiązaniem. Myślę, że najlepiej po prostu w ogóle zmienić dietę, wtedy wszystko się wzmocni.
groszkamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 16:46

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez enina » 8 kwi 2015, o 14:07

Mi na ładne paznokcie pomogło jedzenie pestek dyni, zawierają one spore ilości cynku, który wpływa na wygląd paznokci. Cynk zawiera także między innymi gorzka czekolada, zielony groszek. Kiedyś paznokieć z dużego jak to się mówi "zszedł mi" z powodu uderzenia.
Miałam potem problemy z płytką paznokciową i pomogła mi wizyta u podologa, lekarza. Tak swoją drogą wcześniej nie wiedziałam czym zajmują się lekarze tej specjalności, a sama nazwa wydawała się mi jakaś dziwna :)

Ostatnio edytowano 8 kwi 2015, o 14:19 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum i nie zamieszczać reklam w postach
enina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:00

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlackWolf » 8 kwi 2015, o 14:16

Pestki z dyni też dobre i mają różne właściwości. Stosuje się je w kosmetyce i dla zdrowia. Wpływają również na włosy wzmacniając ich strukturę.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Hadassa » 8 kwi 2015, o 15:27

ale nie tylko oliwę z oliwek można wcierać, nawet mozna wcierać olejek rycynowy, a kosztuje kilka groszy w aptece...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez BlackWolf » 10 kwi 2015, o 11:38

Też prawda. Podobne działa. ;)

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez blanka333 » 11 kwi 2015, o 16:05

Picie drożdży dobrze dziala na paznokcie i włosy :)
blanka333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 15:58
Lokalizacja: Płock

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez ZielonoOka » 11 kwi 2015, o 17:51

Ja zawsze miałam brzydkie paznokcie, pękały i rozdwajały się niesamowicie. Od połowy lutego zaczęłam używać niesamowitą odżywkę do paznokci Eveline - paznokcie twarde i lśniące jak diament. Jestem z niej mega zadowolona gdyż w końcu mam paznokcie twarde i długie! Już się nie łamią i nie rozdwajaj. Stosuję ją nawet jako podkład pod lakier.
Avatar użytkownika
ZielonoOka
Fajna Kobietka
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:35
Lokalizacja: UK

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Aniela » 23 kwi 2015, o 15:56

Może nie koniecznie do jedzenia, ale do smarowania a raczej wsmarowywania - olejek rycynowy. Słyszałam że jest bardzo dobry. Jeżeli jednak wolicie drogeryjną pomoc polecam Manhattan, Pro Care, Nail Repair. Jest całkiem dobra jak na tą cenę. Dobrze mieć podobno też lakier z tej samej firmy , Nie wiem na ile to prawda - tak słyszałam. Manhattan ma całkiem dobre lakiery.
Aniela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 22:36

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez anett7 » 25 kwi 2015, o 15:47

A sproboj wcierac olejek rycynowy w paznokcie i masc z witamina A co prawda to nie jedzenie ale mi pomaga :)
anett7
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 15:40

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez karetia » 15 mar 2016, o 17:50

Połykaj odżywkę do paznoci hehe... a tak poważnie to średnio wierzę, że dieta może rozwiązać problem. Za to już na pewno pomaga stosowanie systematycznie dobrego kosmetyku wzmacniającego - wtedy stopniowa przemiana z pewnością będzie widoczna.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Hadassa » 15 mar 2016, o 18:11

Zdecydowanie zdrowa dieta, dużo warzy i owoców wpłynie pozytywnie na nasze paznokcie.
Wcieranie i malowanie może wspomóc

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez fixcombra » 15 mar 2016, o 20:15

> Witamina A: znajdziesz ją we wszystkich "kolorowych" warzywach w kolorze czerwonym, żółtym lub zielonym - zawierają dużo beta-karotenu, pochodnej witaminy A. Jedz warzywa w nieograniczonych ilościach. Nie bój się, beta-krotenu nie można przedawkować!

> Wapń: produkty mleczne są znane jako dobre źródła wapnia. Produktem bez kalorii, ale zawierającym wapń jest woda mineralna. Kupując ją, sprawdź skład na etykiecie - 150 mg wapnia na litr to dobra rekomendacja.

Żelazo> w mięsie, soczewicy i szpinaku. Pi sok pomarańczowy. Dzięki zawartej w nim witaminie C zwiększa się wchłanianie żelaza.
fixcombra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 mar 2016, o 19:40

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez anetka87 » 22 mar 2016, o 20:23

kiedy zawiodą już wszystkie naturalne sposoby polecam siegnąc po preparat z apteki. Ja od dluższego czasu korzystam ze Skrzyp z bambusem + vit. firmy Nordfarm. Zauważyłam zdecydowaną poprawę stanu mojej skóry i włosów. Preparat zawiera dodatkowo krzem, który wspomaga budowę włókien kolagenowych, w widoczny sposób wpływa na poprawę wyglądu skóry (utrzymuje prawidłową jej elastyczność), spowalnia procesy starzenia; wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów; korzystnie wpływa na stan płytki paznokciowej (zapobiega kruchości paznokci).
anetka87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 21:41

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez dud » 31 mar 2016, o 16:46

Ponoć orzechy dobrze wpływają na stan paznokci. No i oczywiście zdrowa, zrównoważona dieta.

dud
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 16:38

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez karetia » 29 kwi 2016, o 16:42

Sama dieta nigdy nie załatwi problemu. To musi być systematyczne działanie, dbałość o te paznokcie, porządna pielęgnacja. I tak im przywrócicie normalność. Nie oczekujcie cudów natychmiast.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron