Co teraz?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Co teraz?

Postprzez elfia » 24 wrz 2014, o 21:41

Dziewczyny mam dylemat, w którym nikt nie chce mi pomóc. Wiem, że to powinna być moja decyzja ale potrzebuje obiektywnych opinii.
Skończyłam licencjat, obronę mam 3 października i nie zdążę zapisać się na magisterkę. Pomyślałam, że zapiszę się na drugi licencjat i za rok na magisterkę i pociągnę 2 kierunki. Wiem że może być mi ciężko, to chyba kiepski pomysł, ale nie wiem...
Druga opcja to szukanie pracy i jakiś kurs weekendowy jednoroczny, a potem mgr.
Jestem na garnuszku u rodziców, mam 22 lata i z tego, co mi rodzice powiedzieli studiować mogłam tylko dlatego, że zajmuje się domem czyli robię dosłownie wszystko, a oni przychodzą na gotowe. Gotowanie, sprzątanie, pranie. Nawet głupiego kubka po kawie nie wyniosą do kuchni...
Z jednej strony mam dość i chciałabym się usamodzielnić, iść do pracy i wyprowadzić się do chłopaka. Z drugiej strony wiem, że na dwóch kierunkach na raz będzie mi ciężko (jeszcze z dbaniem o dom i spotykaniem się z chłopakiem), ale to zawsze więcej wykształcenia.
Co myślicie dziewczyny?
Bo ja zaczynam się dołować :/
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Co teraz?

Postprzez Hadassa » 25 wrz 2014, o 10:17

Szczerze, na Twoim miejscu poszukała bym pracy, stażu by się usamodzielnić.
Magisterkę możesz zrobić za rok zaocznie, już sobie na nią zarabiając

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co teraz?

Postprzez Annke » 27 wrz 2014, o 15:57

Jestem tego samego zdania co moja poprzedniczka.
Z dwoma kierunkami i dodatkowo robiąc wszystko w domu może być Ci ciężko.
A może to właśnie dobry czas by się usamodzielnić. Zamieszkać z chłopakiem, rozejrzeć się za pracą.
Skoro już teraz zaczynasz się dołować, to dodatkowe obowiązki mogą tylko pogorszyć ten stan.
Avatar użytkownika
Annke
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 07:49
Lokalizacja: To tu, to tam :)

Re: Co teraz?

Postprzez Remigia » 2 paź 2014, o 22:14

Ogarnij jeden kierunek i pracę :)
Avatar użytkownika
Remigia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 paź 2013, o 11:24

Re: Co teraz?

Postprzez Justine » 7 paź 2014, o 11:00

Lepiej zrobić jeden kierunek dobrze. Dwa dyplomy nie poparte praktyką nie dają jakieś wielkiej przewagi na rynku pracy. Sprobój poszukać pracy związanej z kierunekiem jaki studiujesz. Jak ci sie uda, to po studiac magisterskich będziesz miała lepszy start w kariere. Możesz też udaćsię di PUP i spróbować zaąłtwi staż w jakieś firmie. Kasa nie duża, ale firmy zawsze chętnie takich stażystów biorą, bo dla nich to żaden koszt.
Justine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 paź 2014, o 10:41

Re: Co teraz?

Postprzez weranika » 7 paź 2014, o 13:26

Poszukaj jakiejś pracy, która pozwoli Ci sie jeszcze uczyć. Wiem, to trudne, ale trzeba próbować.
weranika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 13:18

Re: Co teraz?

Postprzez aneczka_brie » 9 paź 2014, o 09:26

Dwukierunkowców jest teraz cała masa. Zgadzam sie z dziewczynami - poszukaj pracy albo stażu, studia to najlepszy czas na rozpoczęcie kariery, później będzie głupio obudzić się z tytułem magistra bez pracy ani doświadczenia. Uwierz mi - jak wtedy zaczniesz szukać pracy, to się załamiesz

Avatar użytkownika
aneczka_brie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 11:35

Re: Co teraz?

Postprzez dor580 » 21 lut 2015, o 00:52

Nie warto nawet robić magistra, wystarczy licencjat... ale zgadzam się przede wszystkim doświadczenie doświadczenie i doświadczenia ;)

dor580
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 00:50

Re: Co teraz?

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:38

zdecydowanie wolałabym usamodzielnić się od rodziców, bez przesady że traktują Cię jak służącą !
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Co teraz?

Postprzez babunia123__ » 21 lut 2015, o 13:18

Nie zgodzę się, najczęściej dobrze zrobić magistra, gdyż dostaje się podwyżkę lub większą szansę dostania pracy

Obrazek
babunia123__
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 13:01

Re: Co teraz?

Postprzez MajkaSzczecin » 22 lut 2015, o 09:34

Sądzę tak samo jak dziewczyny powyżej - samodzielność finansowa (choć w niewielkim stopniu) już dużo zmienia. Zawsze możesz wyjść z domu i sobie poradzisz. A będąc "przywiązaną" do rodziców niewidzialnym łańcuszkiem pt. kasa i utrzymanie, mają Cię w garści i nic nie zrobisz, będą mogli dyrygować Tobą jak chcą :) tak jak piszą dziewczyny - na kolejny licencjat czy mgr zawsze będzie pora, dla każdej uczelni jesteś "klientem", więc zawsze Cię przygarną :)

Obrazek
Avatar użytkownika
MajkaSzczecin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 02:43
Lokalizacja: Szczecin
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]