Co zrobić ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Co zrobić ?

Postprzez malutka1887 » 3 lip 2013, o 23:19

Witam pisze tu ponieważ potrzebuje czyjeś rady. Kilka lat temu byłam w kilku miesięcznym związku z chłopakiem który dnia na dzień zniknął z mojego życia o czy poinformowała mnie "jego dziewczyna ", która stwierdziła, że mam go zostawić w spokoju. Po czym dowiedziałam się że on wyjechał za granice a zerwał ze mną bo była go oszukała że jest z nim w ciąży. Teraz minęło kilka lat i on się do mnie na nowo odezwał. Po kilku rozmowach przez internet zapytał mnie czy nie moglibyśmy spróbować jeszcze raz. Problem polega na tym ,że on właśnie przebywa we Francji i wraca do polski raz na kwartał.Proszę was o radę każda będzie dla mnie przydatna .Mój znajomi mi odradzają ze względu na przeszłość a ja sama już nie wiem :(
malutka1887
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 23:04

Re: Co zrobić ?

Postprzez youstynah » 3 lip 2013, o 23:28

Tak prawdę mówiąc to ty musisz zadecydować, czy kochasz go czy nie... Poza tym zerwał z tobą nagle bez żadnych wyjaśnień, to chyba nie najlepiej o nim świadczy. Warto byłoby porozmawiać jak on przyleci do polski i zobaczyć czy jest między wami jeszcze chemia. Jednak związek na odległość to ciężka sprawa, no chyba że planujesz zamieszkać z nim we francji i zostać Madame :woman:
youstynah
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 15:00

Re: Co zrobić ?

Postprzez elzbieta45 » 4 lip 2013, o 07:53

sama musisz wiedzieć czego chcesz . jest to twoje zycie , twoje decyzje . nieładnie się zachował bo nalezało ci się wyjaśnienie dlaczego odchodzi . ale porozmawiać z nim możesz to tez odrobine rozjasni ci sytuacje . każdy z nas popełnia błędy i podejmuje nieodpowiednie decyzje a nieraz warto sprobowac
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Co zrobić ?

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 08:40

Uważam że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. To wasze rozstanie było długie, o wiele za długie aby wracać do siebie. Pary się kłócą, rozstają na jakiś czas (krótki czas!) i do siebie wracają. Ale wy macie trochę za długą tą przerwę moim zdaniem i ja bym raczej nie zaryzykowała. Poza tym mieć faceta raz na kwartał, to tak jakby go w ogóle nie mieć..
paula
 

Re: Co zrobić ?

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 09:00

powiem tak, przede wszystkim co to za zerwanie... jakaś laska Cię o tym informuje ?? On nie potrafi ??
Poza tym, skoro wyszło, że to nie jego, no to sorry ale powinien Cię przeprosić i sam o tym poinformować..
a kolejna rzecz... to co ledwo skończył z jedną a już był z Tobą??

wg mnie... owszem możesz spróbować, ale ja bym dwa razy to przemyślała... i uważała...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co zrobić ?

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 09:03

dokladnie. Trzeba to bdb przemyśleć i naprawdę wyciągnąć odpowiednie wnioski czy serio chcesz po raz drugi wchodzić w ten sam związek z mężczyzną który nie był na tyle odpowiedzialny by poinformować Cię o rozstaniu - zachował się (przepraszam..) jak gówniarz.
paula
 

Re: Co zrobić ?

Postprzez Hadassa » 4 lip 2013, o 09:10

i co nagle po kilku latach mu sie przypomniało.....
Dziwny typ....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co zrobić ?

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 09:13

no przypomniało mu się, bo już nie ma innej laski...

nie no sorry ale taka jest prawda - bardzo nie lubię facetów którzy chcą sobie nagle pocieszycielkę życia znaleźć tylko dlatego że ich laska zostawiła i wracają nawet do swoich byłych byle tylko mieć jakąś kobietę...
paula
 

Re: Co zrobić ?

Postprzez malutka1887 » 4 lip 2013, o 11:01

Dzięki wszystkim za rade :) zanim coś zrobię przemyśle to dokładnie. Pogadam z nim jak wróci i wtedy postanowię co dalej.Jeszcze raz dziękuje wszystkim za rady wszystkie mi pomogły :)
malutka1887
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 23:04

Re: Co zrobić ?

Postprzez paula » 4 lip 2013, o 13:39

taka rozmowa z nim nie do końca jest dobra :) bo on na 100% będzie Cię przekonywał że jest inny, że się zmienił, że już tego błędu nie popełni. Tylko jaką masz pewność???
bo zrujnować zaufanie czyjeś jest bardzo szybko, gorzej je odbudować.. wiem coś o tym...
paula
 

Re: Co zrobić ?

Postprzez malutka1887 » 4 lip 2013, o 16:07

paula.x111 napisał(a):taka rozmowa z nim nie do końca jest dobra :) bo on na 100% będzie Cię przekonywał że jest inny, że się zmienił, że już tego błędu nie popełni. Tylko jaką masz pewność???
bo zrujnować zaufanie czyjeś jest bardzo szybko, gorzej je odbudować.. wiem coś o tym...

Wiesz co Paula nie mam żadnej pewności i wiem że on może mi mydlić oczy, ale wiesz ja też nie raz chciałam coś naprawić i wyjaśnić i wiem jak boli brak takiej szansy ;/.Po drugie wiem że to głupie ale ja jednak dalej cos do niego czuje pomimo upływu lat:( .
malutka1887
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 23:04

Re: Co zrobić ?

Postprzez nati18 » 4 lip 2013, o 22:10

moim zdaniem powinnaś zrobić sobie takie podsumowanie plusów i minusów waszego związku. Być może go kochasz. Być może dawno kogoś nie miałaś dlatego0chcesz z nim być . Być może tak dobrze sie przy nim czułaś i żaden inny męzczyzna nie ma takich cech charakteru . Przemysł czy warto dać takiemu człowiekowi szanse czy ON jest ciebie wart . Czy przez niego płakać nie będziesz . Czy on cię w tej francji nie zdradzi skoro tyle czasu tam siedzi i będzie siedzieć. Czy ty za nim sie nie za tęsknisz . Czy masz szanse jeszcze poznać świat i poznać nowych pełno wartościowych mężczyzn . Odpowiedź sobie ma te pytania.

Kochać to nie trzymać za rękę, lecz puścić ją by druga osoba nauczyła się chodzić w miłości.
Avatar użytkownika
nati18
Fajna Kobietka
 
Posty: 159
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 19:29

Re: Co zrobić ?

Postprzez 456 » 5 lip 2013, o 13:06

Na Twoim miejscu nie pakowałabym się w to na nowo, ale zrobisz jak uważasz.
Nie potrafił powiedzieć Ci w prost o zerwaniu tylko zniknął z dnia na dzień w dodatku do innej. Tak zachowuje się facet, który nie dość że nie szanuje uczuć innej osoby, z którą był związany to jeszcze jest tchórzem. Dlaczego to jego dziewczyna poinformowała Cię o tym, że wyjechał i nie chciał z Tobą być? Z resztą masz czarno na białym -wybrał tamtą, Ciebie potraktował jak zabawkę -szybko, krótko, bez wyjaśnień uciekł, bo nawet nie był w stanie "porzucić" i jeszcze wszystko na to wskazuje, że był jednocześnie z wami obiema skoro dziewczyna uważała się za "jego dziewczynę" i kazała Ci się odczepić -albo przynajmniej będąc z Tobą coś go z nią nadal łączyło.
Wiesz, nie znam go ale przeróżne, podobne sytuacje dzieją się wokół i myślę, że odezwał się bo coś mu się tam nie ułożyło. Może ma nadzieję, że Ty go przygarniesz. To takie nieco niesmaczne, bo dlaczego dopiero teraz do Ciebie napisał? Dlaczego wcześniej nie żałował swojej decyzji? Ja bym myślała, że facet szuka "głupiej i naiwnej", która z otwartymi rękami go przyjmie z powrotem, bo mu się nie ułożyło z kimś innym. Taka męska desperacja: "z jedną byłem ale coś, byłem z drugą której zależało, wybrałem inną, nie wyszło mi to wrócę do tej, która kochała, nic przecież nie stracę". Chcesz być jego "zabezpieczeniem" gdy mu jakiś związek nie wyjdzie?
Chcesz dać komuś takiemu szansę? Wciąż coś czujesz -rozumiem tylko nie daj się ponieść uczuciom, przemyśl to i bądź pewna, że chcesz zaryzykować, bo ryzykujesz wiele. Obyś później nie żałowała swojej decyzji.
Oby Cię nie zawiódł po raz kolejny i nie zaskoczył czymś podobnym.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]