Cukinia na sto sposobów?

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Cukinia na sto sposobów?

Postprzez skylark » 23 wrz 2011, o 17:37

W tym roku założyłam z mamą ogródek, miało być w nim wszystko. Wyszło na to, że większość rzeczy zgniła bo było strasznie mokro. Za to cukinii, kabaczków było muuuultum.
Przez całe wakacje przerobiłyśmy chyba z tonę tego.

Często w kuchni korzystacie z tego warzywa? Jakie dania polecacie? Bo jeszcze trochę mi zostało i już nie wiem co mam z nią robić, a znudziło mi się ciągle to samo.

My z mamą zrobiłyśmy w słoiki dużo lecza na zimę,
smażyłyśmy plastry cukinii obtoczone w cieście naleśnikowym,
a ostatnio moja kumpela kazała mi zrobić placuszki z masy jak na naleśniki (trochę gęstszej), startej cukinii i startego sera żółtego, doprawione wyszło po prostu meeeega :)
skylark
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez czekoladowa » 2 paź 2011, o 19:36

witam,
a mogłabyś podać dokładniejszy przepis tych placków z serem itp. ? bo też mam duzo cukini a ja wykorzystałam ją tylko do lecza na zimę, podobnie jak Ty, i wkrajam ja tez do robionego przeze mnie sosu do spaghetti... bardzo mnie ciekawią te placki;D
pozdrawiam
PS. Czekoladowa
czekoladowa
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez gonzogg » 11 gru 2011, o 12:21

Ja polecam placki ziemniaczane z dodatkiem cukinii. Wychodzi coś naprawdę wartego uwagi. Jeśli ktoś placki jada - powinien spróbować :)
gonzogg
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez kasiape » 21 gru 2011, o 20:09

Jeszcze z grilla cukinia całkiem elegancko wychodzi ;)
kasiape
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez Kolaboracja » 20 lut 2012, o 22:36

A ja uwielbiam cukinię z patelni :) :cooking

•1 młoda cukinia
•1 ząbek czosnku
•4 łyzki stołowe oliwy z oliwek
•sos sojowy
•pieprz

Cukinię pokroić w plastry o grubości ok. 1 cm, plastry delikatnie nadkroić w kratkę (cztery linie), aby cukinia mogła wsiąknąć marynatę, ząbek czosnku wycisnąć lub bardzo drobniutko pokroić, połączyć z oliwą i sosem sojowym, najlepiej smakuje, jeżeli się doda więcej sosu niż oliwy. Marynata ma mieć kolor bardzo ciemny, plastry cukinii rozłożyć płytko na półmisku i polać marynatą (można to wykonać lyżka) zmieniać strony cukini, najlepiej zamarynowac cukinie ok. 1 lub 1/2 godz przed grillowaniem, w zimie smakuje także smakowicie z patelni z tą marynatą. Smacznego!
Kolaboracja
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez imloco » 24 lut 2012, o 13:52

Fajny przepis :D Łatwy i szybki, zrobie sobie chyba jutro na obiadek :D
http://www.youtube.com/watch?v=O_gZyJ_nrgg

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez Kolaboracja » 24 lut 2012, o 15:19

mniammm :) ja na jutro już mam przyszykowany obiadek, ale w niedzielę czemu nie :) :cooking
Kolaboracja
 

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez eiger » 2 maja 2012, o 08:12

moje ulubione przepisy znalazłam na stronie http://cukinia.info
eiger
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 17:39

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez karolcia_84 » 10 maja 2012, o 14:20

grillowana cukinia jest przeeepyszna :) :) http://www.youtube.com/watch?v=7aZFpaABqe8
karolcia_84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 14:09

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez katarzynka » 20 maja 2012, o 08:55

Ja lubię pieczoną, faszerowaną suszonymi pomidorami i serem(bryndza, mozzarella lub kozi twarożek)
katarzynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 21:25

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez kukilka » 5 cze 2012, o 08:49

Ja kroję cukinię na plasterki, smaruję odrobiną oleju rzepakowego (najlepszy do grillowania, bo dobrze znosi zmiany temperatur), posypuję ziołami i wrzucam na ruszt. Smakuje doskonale z sosem czosnkowym :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Cukinia na sto sposobów?

Postprzez Bea » 5 cze 2012, o 10:49

Pokroic cukinie w plasterki.Smazyc jak frytki,odlac olej ,potem wbic na cukinie rozbeltane 3 jajka i smazyc az sie jajka zetna pod pokrywka/na malym ogniu/ :cooking ,odwrocic na druga strone i smacznego.
Avatar użytkownika
Bea
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2 cze 2012, o 12:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]