Czy jestem nie płodna?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Czy jestem nie płodna?

Postprzez dobrenockii » 10 lut 2012, o 12:46

Cześć kobietki ;) staramy się z chłopakiem o dzidziusia jakieś 4-5 miesięcy. Oczywiście przetrzepałam wszystkie fora o tym jak się starać, co robić, co jeść, kiedy i w jakiej pozycji się kochać itp. itd. Raz natrafiłam na forum gdzie młoda dziewczyna ok. 24 lat napisała ,że starają się o dziecko bla bla chodziła do ginekologa miało byś wszystko w porządku ale okazało się ,że kiedy miesiączkuje nie jajeczkuje. Dokładnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, wątek był dosyć stary bo z 2006 roku a ona żadnych szczegółów nie podała.
Więc pytanie jak mam to sprawdzić, czy któraś z Was miała podobną sytuacje ?
Pozdrowionka ;)
dobrenockii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 12:22

Re: Czy jestem nie płodna?

Postprzez monia83 » 5 mar 2012, o 20:53

Można zbadać poziom hormonów tarczycy (głównie TSH, choć to hormon przysadki kontrolujący tarczycę). Lekarze wskazują górną granicę 4,0, ale u zdrowego powinno być ok. 2 - 2,5. Gdy jest za dużo, oznacza to niedoczynność tarczycy, a przy niedoczynności występują cykle bezowulacyjne i nie sposób bez leków zajść w ciążę.

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: Czy jestem nie płodna?

Postprzez mycha25 » 30 mar 2012, o 21:18

Cztery czy pięć miesięcy to nie tak znowu długo. Czasem zdarza się że kobieta po jednym razie zajdzie w ciążę a czasem niestety trzeba się troszkę postarać ;) . Nie spinajcie się tak i nie myślcie tylko o tym bo to najgorsze w staraniach o dziecko. A jeżeli po jakimś czasie nadal nic nie będzie z tego wychodzić to powinniście oboje się zbadać żeby wykluczyć problemy natury medycznej. Spokojnie i powodzenia :) !

http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik. Wystarczy codziennie kliknąć by nakarmić psiaka.
mycha25
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 728
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 04:21

Re: Czy jestem nie płodna?

Postprzez monia83 » 31 mar 2012, o 18:06

Sprawdźcie może czy Twój partner jest płodny, nie zakładaj od razu, że to Twoja wina, przecież on tak samo może być bez płodny, a niepotrzebnie Ty siebie będziesz zadręczać:) Pamiętaj, że palenie papierosów, stresy itp powodują u faceta np. mniejsza ruchliwość plemników więc to też może być jego wina.

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: Czy jestem nie płodna?

Postprzez nina19 » 9 sie 2012, o 23:23

Znam pary, które latami sie starają i nie mogą doczekać się dzidziusia, pomimo swojej mega płodności : ) .
nina19
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]