Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 13:41

Czytając ostatnio dość często to forum ( :oops: ), zauważyłam że wiele z was oczekuje od swoich ukochanych oświadczyn.
I moje pytanie brzmi:
kiedy tego oczekujecie? po jakim czasie bycia razem chciałybyście aby wam się oświadczył? czy zaręczyny od razu zmuszają nas do planowania ślubu?
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 14:35

paula.x111 napisał(a):Czytając ostatnio dość często to forum ( :oops: ), zauważyłam że wiele z was oczekuje od swoich ukochanych oświadczyn.
I moje pytanie brzmi:
kiedy tego oczekujecie? po jakim czasie bycia razem chciałybyście aby wam się oświadczył? czy zaręczyny od razu zmuszają nas do planowania ślubu?


Jak byłam z facetem już 2,5 lat to zaczęliśmy temat ślubu. Wiedzieliśmy, że na pewno muszę skończyć szkołę średnią. Poznaliśmy się jak ja przyszłam do technikum, a mój facet kończył ostatni rok i wychodził. Zawsze każdy z nas mówił, że staż jakiś jednak musi być i czułam, że w 3 rocznicę się oświadczy. Tak też się stało... :) Przez cały czas tak mu napominałam o tym, że kiedyś będą oświadczyny, że okropnie to leci, że na pewno to fajne uczucie itd. Nigdy nie naciskałam. Bierzemy ślub w tym roku i będzie to 2 lata po oświadczynach. Oświadczyny jest to po prostu zapewnienie, że chcemy kiedyś tego ślubu, ale niekoniecznie musi on być w tym samym roku co oświadczyny! ;) Jak bardzo tego pragniesz i czujesz, że mogłoby się to już niedługo stać to po prostu tak mu napominaj o tym> Z tego co wiem to mówiliście o ślubie nieraz i że ma być w przyszłym roku, więc na pewno w tym roku się oświadczy , tylko czeka na dobry moment. Może rocznica, urodziny itd. Cierpliwości! ;) Oświadczy się! ;)
sun979
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 15:02

wiem że się oświadczy ;) sam mi to obiecał że w najmniej oczekiwanym przeze mnie momencie to zrobi ;P choć spodziewam się dwóch dat: dnia w którym oficjalnie zostaliśmy parą (17.03) lub dzień mojej obrony (koniec czerwca).
ale ja pytam bardziej z perspektywy nie osoby która tego pragnie, tylko chcę wiedzieć co wy na ten temat sądzicie, czy naprawdę każda kobieta na to czeka? bo po waszych opiniach wydaje mi się że wiele z was (nas) ma pretensje do swoich partnerów że za długo zwlekają, że nie chcą slubu itd ;)
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 20:21

Mi się wydaje, że zależy od charakteru. Ja bardzo czekałam, a znam pary, które są razem i kobietom całkowicie zwisa czy się oświadczą w końcu czy nie. Zależy od podejścia... Jak komuś nie zależy to nie...
sun979
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 20:32

ja też na to czekam! i to bardzo! nawet mogę po cichu powiedzieć że myślałam że to zrobi w poprzednie wakacje w naszym ulubionym miejscu. Noo i potem byłam trochę zawiedziona. A teraz czekam jak głupia na ten dzień ;)
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula93 » 14 lut 2013, o 21:56

też czekam !! wiem tylko, że chce to zrobić jakoś latem. ale w który rok to nie mam pojęcia. on ma już plany, aż się boje bo on ma szalone pomysły :D
paula93
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 22:00

ja już napisałam o moich przypuszczeniach. Ale w każdym razie czy się tego boję? sama nie wiem. Odpowiedź już dzisiaj znam ;) ale chyba bardziej się obawiam mojego zachowania.. bo jestem osobą która często płacze... i jakoś tak głupio zamiast powiedzieć "tak" to się rozbeczeć... :D
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula93 » 14 lut 2013, o 22:11

paula.x111 napisał(a):ja już napisałam o moich przypuszczeniach. Ale w każdym razie czy się tego boję? sama nie wiem. Odpowiedź już dzisiaj znam ;) ale chyba bardziej się obawiam mojego zachowania.. bo jestem osobą która często płacze... i jakoś tak głupio zamiast powiedzieć "tak" to się rozbeczeć... :D



też tak mam :D na stówę łzy mi polecą ! :P
paula93
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 22:12

kurcze no, my baby jakieś dziwne jesteśmy :D
tego właśnie oczekujemy a jak przyjdzie co do czego to beczymy :D
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula93 » 14 lut 2013, o 22:15

haha :lol: no tak jest, no ale co zrobimy ? :D
już tak mamy :P
paula93
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez Opola » 15 lut 2013, o 02:25

:) ja już czekam ponad 6 lat i myślę że to już powinno nastąpić :) no może nie czekam aż 6 lat, chyba po 2,5-3 latach zaczęłam tego oczekiwać, ale z begiem czasu coraz bardziej mi tego brakuje... Nie mam najmniejszych przypuszczań kiedy mogło by się to stać. Często podróżujemy, wyjeżdżamy na weekendy albo 2 dniowe wycieczki zagraniczne i krajowe i kiedyś myślałam że to właśnie wtedy się stanie np. na lotnisku. Nawet znajomi i jego rodzina już to typowali że stanie się to w tym mieście czy na tym wyjeździe(o czym dowiedziałam się o wiele później) ale nic takiego się nie wydążyło. Teraz nawet już się nie nastawiam bo boje się rozczarować. My nie obchodzimy żadnych rocznic wiec to odpada.. o ile On w ogóle kiedykolwiek planuje to zrobić... ;)
Co do ślubu to myślę że spokojnie po zaręczynach poczekała bym 1,5-2 lata.
Opola
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 02:24

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 15 lut 2013, o 14:28

noo czyli jednak każda z nas na to czeka ;)
życzę oświadczyn każdej babce która o tym marzy, a jej facet niekoniecznie się do tego spieszy :P :)
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez KamilaS » 17 lut 2013, o 19:48

ja jestem ze swoim 9 lat... co prawda od mlodosci bo ja mialam 13 lat on 15 .. ale fajnie by bylo jakby juz mi sie oswiadczyl bym miala pewnosc ze jednak mysli o nas na powaznie ze chce by cos bylo wiecej z tego .
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 17 lut 2013, o 21:11

a czy macie czasem takie wrażenie że dla faceta oświadczyny to coś powodujące koniec wolności?
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez Irina » 18 lut 2013, o 10:55

W moim przypadku tak na pewno jest, mój facet wie, że zaręczyny i ślub to już jakieś zobowiązanie dlatego wcale a wcale mu do tego nie śpieszno. Z tego co wiem to mój chce sobie jeszcze pograć w gry, nie mieć jeszcze dzieci, po prostu widzieć, że może zrobić co chce. Nie to żebym mu broniła tych gier, nie robię tego, bo oprócz jakichś mniejszych i większych sprzeczek i oprócz tego, że właśnie nie śpieszno mu do zaręczyn, to jest dla mnie b. dobry,nosi na rączkach,pociesza, pomaga, nie bałagani, nie rozrzuca skarpetek, zmywa po sobie naczynia, generalnie jest kochany,dlatego jeśli to jest dla niego dobra rozrywka to nie przeszkadza mi to.
Faceci się często z tym nie spieszą, bo jak usłyszałam "chcą jeszcze pożyć", więc nie koniecznie im nie zależy. Oni po prostu dużo dłużej dojrzewają do takich rzeczy, oczywiście nie zawsze, ale często tak jest. Poza tym wyczytałam gdzieś, że podejmując decyzję o ślubie chcą być w 100% pewni swojej wybranki.
Irina
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:24

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 18 lut 2013, o 20:47

nie ukrywam że ja o tym marzę już od dobrych kilku miesięcy. Ale jednak wiele z nas nie dostało tego wymarzonego pierścionka :(
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez Irina » 21 lut 2013, o 20:37

Trzeba marzyć, marzenia z czasem się spełniają:D
Irina
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 12:24

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 21 lut 2013, o 20:39

Irina napisał(a):Trzeba marzyć, marzenia z czasem się spełniają:D


no ja marzę, marzę i domarzyć się nie umie :D
wiem że mi się oświadczy w tym roku, nawet obstawiam dwie daty, tylko im bliżej tych dni tym bardziej boję się tego dnia...
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez KamilaS » 21 lut 2013, o 21:10

Paula to tylko sie ciesz bo ja nie wiem czy wogole to u mnie nastapi... ;( "kiedys" jak to mowi..
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 21 lut 2013, o 21:23

tak, tylko trochę głupio gadać wokoło że za 1,5 roku wychodzę za mąż a nie mam pierścionka na palcu.. :P
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez KamilaS » 21 lut 2013, o 21:30

dziewczyno ale wiesz ze mysli powaznie ze chce sie ozenic z Toba a ja? ja nawet nie wiem czy mysli powaznie... bo mowi kiedys a niewiadomo czy to kiedys nastapi po 9 latach zwiazku... niektorzy zareczaja sie po pol roku... a on nie wiem co mysli inne na chama mowia albo woz albo przewoz bo nie wiedza na czym stoja a ja nie chce wymuszac tego na nim ale boje sie ze jest ze mna bo jest z przyzwyczajenia ze poznalismy sie jak mialam 12/13 lat a on 14/15 lat...i tak mu wygodnie bo mnie zna..;(
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 21 lut 2013, o 21:32

no wiem wiem, tylko po prostu jest mi wstyd jak mówię że mamy takie plany a nie oświadczył się.
Tylko że wy jesteście jeszcze bardzo młodzi.. mój jest ode mnie 5 lat starszy i pracuje, ma dom w którym zamieszkamy itd. Więc mamy na start już naprawdę dużo. A wy też jesteście na takim etapie że gdyby się oświadczył i ślub byłby za rok to mielibyście dobry start?
paula
 

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez KamilaS » 21 lut 2013, o 22:00

my mieszkamy od roku z jego rodzicami i babcia..
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez KamilaS » 21 lut 2013, o 22:01

poza tym tu nie chodzi juz od razu slub brac... tylko oswiadczyny byly by dla mnie jakims znakiem ze mysli na powaznie..;(
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Czy kobieta czeka na oświadczyny?

Postprzez paula » 21 lut 2013, o 22:02

no ja wiem, wiem. Dla facetów oświadczyny to tylko danie kobiecie pierścionka. A dla kobiety to naprawdę coś wyjątkowego.. szkoda że faceci tego nie rozumieją :(
paula
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]