Czy można wybaczyć zdradę ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez BlackWolf » 1 wrz 2015, o 23:41

Astra dawno Cię na forum nie było. Aż miło jest Twoje rady czytać...
Niestety ewelinuś -brutalne, ale prawdziwe.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez ewelinuś » 2 wrz 2015, o 09:12

Witam, czytam wasze wypowiedzi ,i ja to wszystko wiem.Mam tylko jeden problem ,ja nie jestem pewna zdrady mojego męża to są tylko moje domysły ,on twierdzi że mnie nie zdradził,a tylko rozmawiał z koleżankami,to siedzi właśnie w mojej psychice zadręczanie się i snucie domysłów,i analizowanie jego postępowania jak był w sanatorium.W tej chwili on wszystko robi abym była zadowolona,w zasadzie nie mam się do czego przyczepić,i żeby nie te moje domysły to bym była szczęśliwa z mężem.nie wiem co lepiej wiedzieć o zdradzie czy się domyślać i stale zadawać pytanie zdradził czy nie zdradził.Wydaje mi się że teraz to ja mam problem ze sobą niż z nim.na pewno powiecie czego ty chcesz ,korzystaj z życia i nie zadręczaj się ,tak sobie powtarzam ,ale to tak nie działa. Dzięki za rady ,ale też wiem że muszę sobie sama poradzić ,tylko jak.
ewelinuś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 17:33

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez czarnyczarek » 2 wrz 2015, o 10:55

można wybaczyć zdradę, ja wybaczyłem mojej ukochanej - obecnie żonie. Wtedy myślałem że cały świat mi się zawalił ale teraz rozumiem że czasem trzeba spróbować czegoś innego żeby zrozumieć na czym nam najbardziej zależy.
Pozdrawiam

czarnyczarek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 10:43

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Emilal » 7 wrz 2015, o 11:05

Na szczęście nie byłam w takiej sytuacji więc nie wiem czy wybaczyłabym zdradę.

Emilal
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 wrz 2015, o 10:55

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Woli » 10 wrz 2015, o 18:18

Odpowiedź według mnie jest prosta - nie można wybaczyć. Zdrada to przekreślenie wszystkiego - wspólnej przeszłości i przyszłości. Związek opiera się na zaufaniu, a zdrada to wyklucza. Poza tym trudno potem takiemu komuś nawet spojrzeć w oczy. A do tego dochodzi ciągła podejrzliwość - bo raz zdradził, to pewnie to powtórzy.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Snajper » 11 wrz 2015, o 17:40

Mojego dobrego znajomego żona zdradziła cztery lata po ślubie. Było mu ciężko, ale wybaczył. Później przez dziesięć lat byli razem. Pojawiło się dziecko. Niby wszystko się poukładało. A potem... znów go zdradziła. Tym razem się rozstali. Nie chcę generalizować, ale wydaje mi się, że istnieją ludzie którzy nie nadają się do życia w stałym związku (małżeńskim czy nie) . Pół biedy, jeśli dwoje osób się rozstaje. Gorzej, jeśli w tym wszystkim jest jeszcze dziecko. Z moich obserwacji wynika, że to dzieci przeżywają zdradę i rozstanie rodziców najbardziej.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez CzarnaNatalie » 18 wrz 2015, o 09:48

Zdrady się nie wybacza, tak po prostu dla porządku świata. Gdyby wszyscy zdrady wybaczali, to każdy wychodził z przeświadczenia, że jedna zdrada jest wybaczalna i mogę do póki "moj on" lub "moja ona" się nie dowie.

CzarnaNatalie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2015, o 09:30

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez Misia32 » 18 wrz 2015, o 13:15

a moim zdaniem zalezy od sytuacji. Nie powiecie mi, że same kiedyś nie miałyście chwili słabości i nie marzyłyście o innym facecie? Jeśli to byłby jakiś numerek....to myślę, że nie przekreśla on wszystkiego. Ale jeśli byłby to romans...to tu już inna bajka.

"Dobre samopoczucie i zdrowa rodzina to dar nie do ocenienia. Zadbaj o komfort w swoim domu i wpuść do niego świeży powiew przez rekuperator."
Misia32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 21:57

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez anielica » 18 wrz 2015, o 14:58

Czasem pewnie tak jest, że obie strony coś zaniedbały i oddaliły od siebie. Wtedy taki jednorazowy numer można ewentualnie wybaczyć... Ale romanse na boku - zgroza!
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez julli » 20 wrz 2015, o 10:42

Zdradę można wybaczyć, ale zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od tego, czy była to pierwsza zdrada, oraz czy mężczyzna żałuje i próbuje naprawić swój błąd. Istnieje możliwość, że po pierwszej zdradzie, partner będzie miał tak wielkie wyrzuty sumienia, sam sobie uświadomi swój błąd, przejdzie gorzką lekcję życia i więcej tego nie zrobi. Dla drugiej zdrady lub długiego romansu - jak dla mnie - nie ma usprawiedliwienia. Najpopularniejsza wymówka: alkohol. Cóż za bzdura, jak się nie potrafi pić i robi się wtedy głupie rzeczy, to w ogóle się nie pije. Znam pary, które po zdradzie odbudowały więź między sobą i jest ona nawet silniejsza niż kiedykolwiek. Każda historia jest inna i nie da się w tej sprawie odpowiedzieć tak naprawdę - wszystko zależy od mężczyzny który zdradził i od kobiety, która decyduje się wybaczyć. Choć wychodzę z założenia, że o zdradzie nie zapomni się nigdy, jedynie można nauczyć się z tym żyć.

www.sklep.juliette24.pl - mój sklep ze szkatułkami i kuferkami na biżuterię
julli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 wrz 2015, o 12:55

Re: Czy można wybaczyć zdradę ?

Postprzez anielica » 21 wrz 2015, o 10:39

Szczerze mówiąc, moja przyjaciółka przeżyła coś takiego i dlatego zmieniłam swoje nastawienie do tematu. Ona ma fajnego męża i dwójkę dzieci, ale jej facet w pewnym momencie, zaczął przychodzić do domu i siadać z piwkiem do kompa. Nie chciał się bawić z dziećmi, z nią gadać, nic. Mówił, że ma stres w pracy i musi odreagować. On była wściekła, bo w domu też nie pomagał, a oboje pracowali. Potem, jak pojechała na delegację, to jej nerwy puściły pod wpływem alkoholu i chciała się chyba podświadomie odegrać. Przespała się z kolegą z pracy - jeden raz i żałowała. Ale ta sytuacja wyszła na jaw, bo nie mogła tego dusić w sobie. Byłą wielka kłótnia, ale ostatecznie doszli do wniosku, że im obojgu zależy. Mąż zaczął się angażować, a ona starała się bardziej o niego. Teraz jest super, więc czasem, wydaje mi się, zdrada nie bierze się z powietrza i może być konsekwencją braku działań na rzecz związku. Wtedy wybaczenie prowadzi do pozytywnej zmiany.
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]