Dania ;)

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Dania ;)

Postprzez Cukiereczek19 » 25 paź 2010, o 21:29

Jakie są wasze ulubione dania czy potrawy które gotujecie rodzince ?
Cukiereczek19
 

Re: Dania ;)

Postprzez kacha90 » 3 lis 2010, o 11:01

U mnie w rodzinie chyba z zup najlepsza jest tzw. gulaszowa.
A z dań typu "drugie danie" to Hmmm różnie...
kacha90
 

Re: Dania ;)

Postprzez ela1980 » 8 lis 2010, o 09:04

Jaka zupa? Hmm może pomidorówka.
A jeżeli chodzi o drugie danie to na pewno zwykłe polskie danie schabowy ziemniaczki sosik + surówka.
ela1980
 

Re: Dania ;)

Postprzez Cukiereczek19 » 8 lis 2010, o 17:25

U mnie zupką będzie krem z brokuł a drugie moja specjalność roladki schabowe w sosie śmietanowo - porowym Pyszne! ;)
Cukiereczek19
 

Re: Dania ;)

Postprzez corinn » 8 lis 2010, o 19:35

Zupy faktycznie są dobrym pomysłem na obiad :) Ja lubię robić też potrawy z makaronu, wszelkiego rodzaju pasty - proste i smaczne :) Ostatnio będąc w jednej z krakowskich restauracji Le Scandale zamówiłam sobie z sosem grzybowym. Niesamowity smak grzybków. Czy ktoś z Was zna jakiś dobry przepis na grzybowy sos? (nie z torebki)
corinn
 

Re: Dania ;)

Postprzez koperkowa » 26 lis 2010, o 10:40

ulubione są chyba pierogi, ale nie robi się ich często bo zajmują dużo czasu :(
koperkowa
 

Re: Dania ;)

Postprzez kilofka » 26 lis 2010, o 15:13

Rosół i kurczak z ryżem :)
kilofka
 

Re: Dania ;)

Postprzez Kingusiaczek » 16 gru 2010, o 20:47

schabowy:) oraz kuchnia meksykańska:)
Kingusiaczek
 

Re: Dania ;)

Postprzez Justynka108 » 8 lut 2011, o 22:58

Ja z powodu braku czasu na codzienne gotowanie, preferuję potrawy jednogarnkowe, jak np. bigos, zupy itd. To sprawdza się u mnie najlepiej. Ja gotuję tylko kilka razy w tygodniu, ale wszyscy w domu są najedzeni. Podaję przepis na pysznego kurczaka w ognistym sosie:

2 udka (świeże lub mrożone)
sól, pieprz, olej
Udka oprószyć solą i pieprzem. Rozgrzać w garnku olej, włożyć udka i dokładnie obsmażyć z obu stron.
Warzywa:
1 cebula
2 marchewki
100g fasolki szparagowej
1 strąk czerwonej papryki
1 strąk zielonej papryki
1/2 szklanki białego, wytrawnego wina
3 pomidory
po łyżeczce tymianku i rozmarynu
strączek papryczki peperoni

Cebulę pokroić w kostkę, marchewkę i oczyszczoną paprykę pokroić w paski, strączki fasolki przeciąć pośrodku. Dodać warzywa do udek z kury, wlać białe wino i dusić mięso oraz warzywa 15 minut pod przykryciem na małym ogniu.
Później dodać obrane i posiekane pomidory, tymianek, rozmaryn i drobno posiekany strąk peperoni (bez pestek). Dusić potrawę jeszcze 20 minut i podawać z chrupiącymi grzankami, lub ulubionym pieczywem.
Justynka108
 

Re: Dania ;)

Postprzez Kingusiaczek » 19 lut 2011, o 00:55

brzmi nieźle:)

a ja daje przepis na fajny gulasz:)



Gulasz a la tropicana

1 kg szynki wieprzowej,
1 czerwona papryka,
8 małych pieczarek,
1 cebula,
4 łyżki oliwy z oliwek,
2 plastry ananasa,
100 g pędów z bambusa,
sól, pieprz do smaku, liści laurowy.
Mięso pokroić w paseczki ok. 1 cm i przesmażyć na oliwie z oliwek. Po 5 minutach dodać pokrojona w piórka cebulę, pociętą w paseczki paprykę i umyte pieczarki w całości. Dodać listek laurowy, doprawić do smaku sola i pieprzem. Przełożyć do garnka, podlać wodą. Dodać pokrojonego w kawałki ananasa i pędy bambusa. Całość dusić jeszcze chwilę, aż będzie miękkie. Podawać z dzikim ryżem.
Kingusiaczek
 

Re: Dania ;)

Postprzez nikozja83 » 23 maja 2011, o 12:43

Moją specjalnościa jest przygotowywana tylko raz w roku, bo na Wielkanoc pascha :). Cała rodzinka, a zwłaszcza mój brat już na tydzień przed świętami ostrzą sobie na nią ząbki :)!

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
nikozja83
 

Re: Dania ;)

Postprzez Cukiereczek19 » 15 sty 2012, o 17:09

A mi pascha nigdy nie wychodzi ;/ :cooking
Cukiereczek19
 

Re: Dania ;)

Postprzez mandela » 5 mar 2013, o 09:59

Przepisu na Paschę jakoś jeszcze nie miałam odwagi wypróbować, za to z powodzeniem udało mi się przyrządzić żurek:)

W tym roku chciałam zrobić również pierwsze podejście do przepisu na mazurek z migdałami.

Ostatnio edytowano 4 wrz 2013, o 15:33 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam

Avatar użytkownika
mandela
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 17:29
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]