Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Persefona » 24 sie 2012, o 03:55

Witajcie. Przymierzam się do depilacji laserowej, już właściwie wybrałam salon i mają tam laser IPL. Znalazłam jednak informację, że nie jest to skuteczna metoda depilacji. Podobno zabieg trzeba częściej powtarzać. Czy macie jakieś doświadczenia z tym laserem? Ile razy musiałyście powtarzać zabieg?
Persefona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 cze 2012, o 23:41

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Bianka » 24 sie 2012, o 12:12

Moja koleżanka to stosowała i to prawda, że jest to mało skuteczne. Zabiegi trzeba powtarzać kilkakrotnie. I nie usuwa wszystkich włosków
Bianka
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez monika84 » 25 sie 2012, o 17:38

miałam 3 zabiegi depilacji, włosków jest mniej, ale z tego co się orientuję, do pełnego efektu potrzebne jest min 6 zabiegów...
trochę droga impreza, ale myślę, że warto
w każdym razie w necie jest dużo konkursów, gdzie depilację można łatwo wygrać albo dostać 40% zniżki za sam udział i napisanie odpowiedzi sensownej.


treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
monika84
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Mia » 31 sty 2013, o 14:02

Bzdury ludzie piszą. Gdyby IPL nie było skuteczne to pewnie nie oferowałyby go salony. IPL ponadto, że jest skuteczne jest znacznie bezpieczniejsze od innych laserów ponieważ rozproszone światło (nawet przy nieodpowiednio ustawionej długości fali) może wyrządzić mniej szkód tkankom niż światło skoncentrowane. Tak czy inaczej poziom bezpieczeństwa zależy i tak od osoby przeprowadzającej zabieg depilacji (jej doświadczenia i kompetencji)
Zapytaj w salonie o zabiegi systemem Harmony XL, które są niezwykle bezpieczne i skuteczne
Mia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 10:21

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez bettti86 » 4 lut 2013, o 11:18

trudno powiedzieć wprost czy laser ILP jest skuteczny, ile osób tyle opinii, jaosobiście miałam do czynienia jedynie z depilacją laserową nóg wykonywaną laserem LightSheer, miałam 4 zabiegi...więcej nie było potrzebne, zabieg przebiegł bezboleśnie, ale moje koleżanki, które zdecydowały się na ILP były niezadowolone, a przynajmniej twierdziły, że zabieg nie spełnił ich oczekiwań, mimo 8 powtórzeń, a ogólnie też przypominał on trochę tortury, oczywiście każda kobieta ma inną strukturę włosa, ale ja mimo grubych, ciemnych włosów na nogach pozbyłam się ich stosunkowo szybko, a tym samym...taniej ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez gabisweet » 17 kwi 2013, o 14:03

Efekty zależne są od użytego rodzaju lasera. Miałam doświadczenie z epilacją in-motion, działająca na laserze Soprano XL. Jest to całkiem bezbolesna metoda i polega na tym, że dostarczane do mieszków włosowych światło skutecznie blokuje wzrost komórek odpowiedzialnych za wyrastanie nowych włosów. Dzięki specjalnej technice wykonania zabiegu można jednorazowo przeprowadzić sesję na dużo większej powierzchni. Zabieg jest szybki i daje świetne efekty. Poza tym ma taką chłodzącą końcówkę jest komfortowy i nie wymaga stosowanie żeli znieczulających ani środków przeciwbólowych. Epilowałam łydki, 5 zabiegów i jestem baardzo zadowolona ;-)
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez gryzella » 31 lip 2013, o 09:02

Moja koleżanka wydała sporo kasy na serię zabiegów depilacji aserowej, ale nie była skuteczna. Ale nie wiem co to był za rodzaj lasera...
gryzella
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 08:18

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez kinga81 » 2 sie 2013, o 14:00

Chodziłam na IPL pach rok temu. Mam mocne i ciemne włosy, i zwykle jak wieczorem zgoliłam rano już były widoczne. Dlatego nie spodziewałam się żadnych efektów. Musiałam wziąć 8 zabiegów i było w miarę OK - część miejsc zupełnie gładka, reszta słaby meszek. Mimo wszytsko jestem zadowolona, nie ma porównania z tym co było. Do dziś wystarczy jak raz na miesiąc przejadę maszynką, nawet jak coś odrasta to pojedyncze włoski i nie są zbyt widoczne. Ale już widzę że odrastają coraz mocniejsze.
Już kilka kosmetyczek mi powiedziało żę IPL to taki przejściowy zabieg, nie na lata. Jeśli chce się trwałego efektu trzeba iść na prawdziwy laser, ale to już kosztuje.
kinga81
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 kwi 2013, o 12:24

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Derma-Clinic » 6 sie 2013, o 13:13

Witaj,
Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy redukuje objawy starzenia się skóry: poprawia jej elastyczność, redukuje drobne zmarszczki, zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, „pajączki”, nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze. Jest również pomocny w leczeniu trądziku młodzieńczego. 

Więcej poczytasz tutaj:
SPAM

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: post całkiem nie na temat i jeszcze ze spamem
Derma-Clinic
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez gama01 » 20 lis 2013, o 23:38

Kosmetyczka powiedziała mi, że mało skuteczny zabieg.
Avatar użytkownika
gama01
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Monique8 » 22 lis 2013, o 12:34

Sprawdzałam osobiście u siebie w Krakowie i jestem zadowolona.
o! tutaj byłam :
SPAM

Ostatnio edytowano 22 lis 2013, o 14:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Mój blog o m.in. depilacji laserowej
Monique8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 11:16

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Mefista » 25 lis 2013, o 12:08

Poddałam się depilacji laserowej prawie rok temu w Klinice Elite. Depilację laserową wykonuje się tam przy pomocy czterech nowoczesnych urządzeń laser diodowy Vectus ,IPL i jeszcze inne. Jestem naprawdę zadowolona ciało po depilacji gładkie i zero owłosienia naprawdę super sprawa.
Mefista
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 14:12

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez a_gatka » 30 lis 2013, o 23:41

Ja niestety odpadam, jeśli chodzi o laser. Aktualnie najlepiej się sprawdza wosk, a po nim epilfree. W sumie to chyba pora pomyśleć o zabiegu, bo już za miesiąc sylwester 8-)
a_gatka
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez docha » 9 gru 2013, o 08:58

U mnie efekt zapewne byłby daleki od oczekiwanego, bo mam jasne włoski, a laser najlepiej sprawdza się przy ciemnych. Ale epilfree też jest ok, działa na każde włoski, jasne, ciemne, cienkie, grube, wiec nie narzekam. Kilka zabiegów od jesieni do wiosny i na lato mam spokój ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez gohusia » 11 gru 2013, o 15:19

Wydaje mi się, że teraz jest najlepszy czas aby zacząć zabiegi depilacji z zastosowaniem epilfree. Wtedy na czas wiosny, lata, wakacji mamy piękny efekt :)
gohusia
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Mefista » 31 gru 2013, o 11:19

Najlepiej jak to specjalista oceni który laser bedzie w naszym przypadku najskuteczniejszy.
Mefista
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 14:12

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez agaton » 1 sty 2014, o 00:35

Jeżeli już mówimy o depilacji laserowej, to ja radziłabym korzystać z metody "Light Sheer Duet". Sama korzystałam właśnie z tego zabiegu (depilacja laserowa) tą metodą i muszę przyznać, że bardzo jestem z niej zadowolona, zabieg był praktycznie bezbolesny i trwal szybko :)
agaton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 01:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez apollo » 2 sty 2014, o 14:31

Różne są opinie - zawsze korzystałam z klasycznej depilacji i było ok. Czy laser jest trwały? Jedna dziewczyna mówi, że tak, że to super sprawa, a kolejna, że laser to wyrzucanie kasy w błoto, tak więc to Wy sami musicie ocenić, jak to wygląda w Waszym przypadku.
apollo
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez karmazynn » 9 sty 2014, o 18:32

agaton napisał(a):Jeżeli już mówimy o depilacji laserowej, to ja radziłabym korzystać z metody "Light Sheer Duet". Sama korzystałam właśnie z tego zabiegu (depilacja laserowa) tą metodą i muszę przyznać, że bardzo jestem z niej zadowolona, zabieg był praktycznie bezbolesny i trwal szybko :)


Gdzie wykonywałaś ten zabieg?

Pozdrawiam, Karmazynowa
karmazynn
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:21

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez agaton » 9 sty 2014, o 19:09

Zabieg wykonywałam w Łodzi, salon się nazywa "Laser Glamour".
agaton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 01:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez karmazynn » 9 sty 2014, o 21:19

agaton napisał(a):Zabieg wykonywałam w Łodzi, salon się nazywa "Laser Glamour".

I powiedz mi, czy faktycznie jest ten zabieg skuteczny? Jak szybko owłosienie odrasta po takim zabiegu? Bardzo szybko? Napisz coś więcej :)

Pozdrawiam, Karmazynowa
karmazynn
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:21

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez apollo » 16 sty 2014, o 14:23

Nie jestem przekonana do zabiegu laserowego, przynajmniej pod względem trwałości, tym bardziej na podstawie tego, co mówiły koleżanki. Laser to żaden szał - gdyby jeszcze zmiany były faktycznie dlugotrwałe, ale wcale takie nie są...
apollo
 

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez agaton » 25 sty 2014, o 21:09

karmazynn napisał(a):
agaton napisał(a):Zabieg wykonywałam w Łodzi, salon się nazywa "Laser Glamour".

I powiedz mi, czy faktycznie jest ten zabieg skuteczny? Jak szybko owłosienie odrasta po takim zabiegu? Bardzo szybko? Napisz coś więcej :)



Efekt odrastania włosków mogę powiedzieć po mojej własnej opinii jest dużo wolniejszy niż w innych metodach. Wyrywanie dawało gorsze rezultaty, laser jednak to laser i mi pomaga, widać efekty!
agaton
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 01:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez karmazynn » 31 sty 2014, o 00:22

agaton napisał(a):
karmazynn napisał(a):
agaton napisał(a):Zabieg wykonywałam w Łodzi, salon się nazywa "Laser Glamour".

I powiedz mi, czy faktycznie jest ten zabieg skuteczny? Jak szybko owłosienie odrasta po takim zabiegu? Bardzo szybko? Napisz coś więcej :)



Efekt odrastania włosków mogę powiedzieć po mojej własnej opinii jest dużo wolniejszy niż w innych metodach. Wyrywanie dawało gorsze rezultaty, laser jednak to laser i mi pomaga, widać efekty!


A ja zawsze sądziłam, że to wyrywanie jest lepsze :) Ale bardzo boli a laserem chyba mniej mimo wszystko?
karmazynn
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 2 sty 2013, o 14:21

Re: Depilacja laserowa, IPL - skuteczny?

Postprzez Agnieszka79 » 21 mar 2014, o 00:44

Ja też przeglądałam kilka for i opinie były bardzo zróżnicowane, chociaż raczej pojawiały się negatywne komentarze na temat tego typu zabiegów, uznawane są za mało skuteczne, albo za bardzo krótkotrwałe.

Agnieszka79
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 mar 2014, o 00:28
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Rabka