Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez atioopa » 30 maja 2014, o 13:51

aurinko napisał(a):Owszem, czasy niekoniecznie sprzyjają. Zarobki marne, praca niepewna, brak własnego kąta.

A kiedy było lepiej z pracą, zarobkami itp.? Przed wojną? Za komuny? Nie ma co porównywać, pod względem materialnym teraz mamy o lepsze warunki do wychowywania dzieci niż kiedykolwiek przedtem.

Avatar użytkownika
atioopa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 13:27
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez ullka » 31 maja 2014, o 11:48

ombre napisał(a):Fakt może niektórzy mają nie najlepszą sytuacje materialną, ale większy powód zrzucałabym raczej na naszą wygodę i brak chęci poświęcenia.


A ja głupia myślałam, że dzieci się rodzi z miłości, a nie skłonności martyrologicznych :P

Avatar użytkownika
ullka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 11:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez ombre » 1 cze 2014, o 09:31

ja głupia myślałam, że dzieci się rodzi z miłości, a nie skłonności martyrologicznych


Miłość to też przede wszystkim poświęcenie, choćby w małżeństwie.
ombre
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 10:29

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez iscixa » 1 cze 2014, o 14:52

ombre napisał(a):
ja głupia myślałam, że dzieci się rodzi z miłości, a nie skłonności martyrologicznych


Miłość to też przede wszystkim poświęcenie, choćby w małżeństwie.

Poświęcenie, które nas uszczęśliwia, to nie poświęcenie, a koleżanka powyżej mówi o poświęceniu w sensie rezygnowaniu z tego, co nas uszczęśliwia.
Avatar użytkownika
iscixa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 14:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez JoannaW » 20 cze 2014, o 12:04

Tylko czasem , gdy już mamy to wszystko, troszkę późno jest już na dziecko. I dzieciaczki rodzą coraz słabsze, obciążone chorobami i alergiami. I nikt nie myśli o tym, że dzieci to nasza przyszłość. Im mniej jest latorośli tym gorzej dzieje się w naszym kraju i zawsze tak było i tak będzie. Mam 3-kę dzieci i własną firmę. Może nie jestem "wielką" biznes women , ale daję radę. Dlaczego inni rezygnują z życia rodzinnego hm, no cóż - wygoda, egocentryzm, parcie na sukces tylko, że sukces można osiągnąć będąc mamą, tylko dla każdego co innego znaczy słowo sukces. Ja mogę powiedzieć jedno... czuję się spełniona zawodowo i społecznie, a moje dzieci będą pracowały na emeryturę dla mnie, ale i dla tych którzy dzieci nie mają.

JoannaW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2014, o 11:40
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]