Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez tuannika » 12 kwi 2013, o 17:33

Hej
Możecie mi wyjaśnić to, dlaczego młodzi ludzie nie chcą mieć teraz dzieci? Przez co mamy ten cały niż demograficzny... co jest przyczyną wg was?

Zapraszam na najlepsze forum kredyty gotówkowe - dla każdego :)
tuannika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 17:30

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Hadassa » 12 kwi 2013, o 18:08

A kto normalny, przy obecnym stanie gospodarki zdecyduje się na dziecko ??
Pójdę na macierzyński, mogą mnie zwolnic...
Muszę miec gdzie dziecko wychować, musze mieć kredyt....
Co za tym idzie, mniej kasy, skoro spłacam kredyt....
I się koło zamyka...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez paula93 » 12 kwi 2013, o 19:17

dokładnie jak mówi Kayira . Trzeba mieć mieszkanie, pieniądze. to nie jest takie proste, dużo dziewczyn jeszcze się uczy, studiuje. No niestety.. ja chciałabym mieć już dziecko, ale chce najpierw skończyć studia. trzeba mieć warunki do wychowania dziecka. Dużo młodych ludzi jest w takiej samej sytuacji. Może nie chodzi o to, że nie chcą mieć dzieci.. ale nie mają warunków i pieniędzy
paula93
 

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez elzbieta45 » 12 kwi 2013, o 20:55

tak racja dziewczyny . to , ze młodzi nie maja dzieci to własnie warunki ekonomiczne skłaniaja do tego aby ich nie miec .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez drzemag » 12 kwi 2013, o 21:46

Tak, dziewczyny mają rację. Obawa o to czy będzie praca po powrocie z wychowawczego, czy poradzimy sobie jak odejdzie jedna pensja, a co jak wyskoczą niespodziewane wydatki? Miałam takie dylematy i dopiero teraz zdecydowałam się na dziecko, a już mi bliżej do czterdziestki niż trzydziestki. I dziecko zostanie jedynakiem bo już nie czuję się na drugie...
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Armigor » 12 kwi 2013, o 22:34

Podpisuję się pod w cześniejszymi wpisami, ja zapragnełam dziecka po tym jak poroniłam ,niestety albo i stety bo bynajmniej zdążyłam do czegoś dojść czekałam na dziecko siedem lat z tym że jedno już miałam. Dzieci są jak żywe skarbonki,ale nie co popadać w paranoję nie trzeba mieć fortuny na dziecko.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez elzbieta45 » 13 kwi 2013, o 06:33

w naszym kraju dziecko to luksus , bo niestety niema pracy , problemy mieszkaniowe itp i jak zyjac w takim kraju mozna miec dzieci gdzie nawet na sluzbe zdrowia niemozna liczyc .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Hadassa » 13 kwi 2013, o 09:13

Chciała bym dziecko... Z resztą wiem, że z wychowaniem, czasem itp nie było by problemu czy to z mojej czy też z X strony...
Ale oboje zdajemy sobie sprawę z tego, że dziecko to wydatki...
Na które nas nie stać...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez pomcia » 13 kwi 2013, o 10:01

Wiele osób obawia się, że nie podoła ale mam koleżanki, które cenią sobie wygodę. A dziecko to przecież wyrzeczenia, ogromna zmiana w życiu. Do tego dochodzi obecna sytuacja gospodarcza i wyjątkowo prorodzinna polityka.
pomcia
 

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez przybor » 13 kwi 2013, o 10:05

Trzeba się najpierw jakoś ustatkować, mieć pewną pracę, mieszkanie no i ślub :)

Zapraszam na mój portalik: e-Kaszuby.pl
przybor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 10:03

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez elzbieta45 » 13 kwi 2013, o 21:07

tak to prawda polityka prorodzinna jest do niczego nie zacheca do tego aby miec dzieci
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez barbórka » 15 kwi 2013, o 11:19

elzbieta45 napisał(a):w naszym kraju dziecko to luksus , bo niestety niema pracy , problemy mieszkaniowe itp i jak zyjac w takim kraju mozna miec dzieci gdzie nawet na sluzbe zdrowia niemozna liczyc .

Podpisuję się pod @elzbieta45 obiema rekami, to chyba najczęstsza przyczyna takiego stanu rzeczy.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez tasiaka » 21 kwi 2013, o 19:10

To prawda, że utrzymanie więcej niż jednego dziecka to niezły wyczyn...
Naprawdę daleka jestem od marudzenia, nie mam do niego powodów, ale o ile na rzeczy które można kupić mam jakiś wpływ to już na przykład na szkolnictwo nie... i to mnie boli...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Hadassa » 21 kwi 2013, o 19:30

Sabcia, a co ich tu ma trzymać ?? Wysokie opłaty ?? Czy niskie zarobki ??
A może to, że ogólnie młodym ciężko, na starcie....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez elzbieta45 » 21 kwi 2013, o 19:32

młodzi nie maja zadnego startu u nas w kraju niestety . musza szukac za granica aby zyc
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Hadassa » 6 cze 2013, o 11:14


.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez krysia19 » 17 cze 2013, o 15:32

Obecnie ludzie są bardzo wygodni. A posiadanie dziecka to bardzo duży obowiązek ...
_____________________________________________________________________________________
http://sklep-pokerowy.pl/ - duży wybór i niskie ceny
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez bzusia » 18 cze 2013, o 07:59

Jak wyżej.. Wydaje mi się, że problemy ekonomiczne, brak pracy czy własnego mieszkania to tylko dobra wymówka żeby poczekać z rodzicielstwem. Młodzi ludzie są coraz bardziej wygodni, chcą się wyszaleć, chcą robić karierę, podróżować, spotykać się ze znajomymi, czuć wolność i niezależność. A dziecko to wiele wyrzeczeń, to ograniczenia, oczywiście również finansowe.

Z drugiej strony, chyba dobrze że młodzi jednak świadomie podejmują wybór kiedy nadchodzi czas, że chcą zostać rodzicami. Takie dziecko jest wtedy chyba bardziej wyczekiwane, a rodzic świadomy wszystkich wad i zalet jakie się z tym wiążą.
Avatar użytkownika
bzusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17 cze 2013, o 15:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez briserlecoeur » 18 cze 2013, o 23:23

Cóż w każdych warunkach dzieci się rodziły i uważam, że jak się ma kochającego mężczyznę u boku to da się radę. A jak ma się dziadków skorych do pomocy to ja bym się nawet nie zastanawiała :) Bardzo chcę mieć dzieci. min 2, 3 :)
Jestem osobą, która chce robić karierę, ale nie kosztem bycia matką, bo uważam, ze kobieta spełni się w życiu dopiero jak będzie i zoną i matką i będzie pracować w jakiś sposób ;) - takie moje zdanie :)

Czekam na ślub z utęsknieniem ;) troszkę pożyjemy tylko razem i tak jak będę miała ze 26 lat to zaczniemy starania :P
Też ubolewam nad tym,ze młodzi ludzie chcą się teraz wyszaleć i nie mogą sobie pozwolić na taki "luksus" w sensie taki "mały problemik, który ich trzyma w domu". Kto wie co będzie za 10 lat? Może będzie lepiej, a dzieciaczki już kilka latek będą miały ;)

ja myślę pozytywnie :) :family

Briserlecoeur - Jestem ar­tys­tką ulot­nej chwili.
Avatar użytkownika
briserlecoeur
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 17:13

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Justyna28 » 20 cze 2013, o 18:53

Bez przesady, to znaczy,że ci którzy mają dzieci są nienormalni? Mam troje dzieci,spłacam kredyt i mam własne mieszkanie, studiuję i pracuję i życie się kręci. Nie jestem bogata,ale także nie chodzę brudna ani głodna. Dzieci chodzą do szkoły,jeżdżą na wszystkie wycieczki. Tak,szkoła to skarbonka,ale całe życie tak wygląda. Za wszystko się płaci. Mieszkam w dużym mieście i zauważyłam,że mało kto ma jedno dziecko. W naszym kraju życie zawsze było ciężkie. Ludzie sobie radzą jak potrafią. Uważam,że jak ktoś chce być rodzicem to nie szuka przeszkód,a czekać na lepsze czasy można do śmierci i można się nie doczekać. Rozumiem,że dziecku trzeba stworzyć warunki do życia,ale bez przesady by z tym czekać do czterdziestki lub określać,że normalni to nie mają dzieci. Więc może jestem nienormalna i takich jak ja jest naszczęscie dużo.
Justyna28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 maja 2013, o 13:34

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez alenna » 21 cze 2013, o 10:40

Nie zastanawiam się nad tym w takim globalnym sensie. Ogólnie nie dziwi mnie jak ktoś nie chce mieć dziecka, nie widzę w tym nic dziwnego. Jak dla mnie to po prostu jakiś życiowy wybór.
Avatar użytkownika
alenna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 cze 2013, o 09:57

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Miniczka » 6 lip 2013, o 13:58

u mnie było tak, że po prostu chciałam mieć już pracę, być po studiach, czyli wszystko kręci się wokół kasy...
Miniczka
 

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Comely » 6 lip 2013, o 14:22

Ja szczerze mówiąc, to nie wiem i nie rozumiem tego, bo sama mam 19 lat i myślę o dziecku, tylko najpierw chcę skończyć naukę, co nie będzie długo trwało.
Swoją drogą przyczyn może być wiele. Coraz częściej się słyszy, że niektóre dziewczyny po prostu nie cierpią dzieci i się ich brzydzą, inne tłumaczą się wolnością, imprezami, a jeszcze inne karierą. :roll: Dla mnie ważniejsze jest założenie rodziny :fallinlove niż dobra praca, bo co z tego, że będę się rozwijać zawodowo, skoro nie będę mieć prawdziwej rodziny, o jakiej zawsze marzyłam. No, ale każdy pragnie w życiu czegoś innego. :)
Avatar użytkownika
Comely
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 5 lip 2013, o 22:57

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez vidis » 7 lip 2013, o 14:55

A widzisz, ty marzysz o rodzinie a inne kobiety o czym innym. Nie każdy stworzony jest do tworzenia rodzin. Niektórzy cenią bardziej swoją wygodę, nie chcą brać odpowiedzialności za kogoś. Przyczyn jest wiele ale nie ma sensu ocenianie innych.
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Dlaczego młodzi ludzie nie chcą dzieci

Postprzez Comely » 7 lip 2013, o 22:33

vidis napisał(a):A widzisz, ty marzysz o rodzinie a inne kobiety o czym innym. Nie każdy stworzony jest do tworzenia rodzin. Niektórzy cenią bardziej swoją wygodę, nie chcą brać odpowiedzialności za kogoś. Przyczyn jest wiele ale nie ma sensu ocenianie innych.

Wiem. I właśnie dlatego nikogo nie oceniam. ; )
Avatar użytkownika
Comely
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 5 lip 2013, o 22:57
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]