Dobre muffiny

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Dobre muffiny

Postprzez gosik » 22 cze 2011, o 22:54

Ciastka- nieciastka ,nie klopotliwe i latwe w przygotowaniu a wersji smakowych jest przynajmniej 100 albo i wiecej.Uwielbiam z czekolada a wy moje drogie kobietki????A moze inne ciastusia lubicie i pieczecie...jakie?
gosik
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez Olka » 21 lip 2011, o 13:56

Bardzo lubię muffinki i często piekę te oetkera np z nadzieniem konfiturowym albo z płatkami czekolady :)
Olka
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez zielony_kot » 3 sie 2011, o 13:14

Robiłam jakieś dwa tygodnie temu muffiny marchewkowo-dyniowe. Nie jest to to samo co czekoladowe:), ale także smaczne.
Jakby któraś z was chciała przepis to znajdzie go o tu: www.mojealergie.pl/recipe/weganskie_muf ... niowe.html
Smacznego;)
zielony_kot
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez Hadassa » 3 cze 2013, o 14:01

robiłam kiedyś na ostro, z warzywami i wędliną... bardzo dobry pomysł na obiad ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobre muffiny

Postprzez justyna1981 » 23 cze 2013, o 21:14

Dobre muffiny to dla mnie muffinki czekoladowe :) ewentualnie jakiś inny smak, ale preferuję tylko na słodko :)
justyna1981
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez pomcia » 24 cze 2013, o 13:10

Kasia_ONA napisał(a):A jadłyście kiedyś muffiny ze szpinakiem serem feta? Jeśli nie, to koniecznie musicie spróbować, bo są naprawdę pyszne :) Tutaj macie przepis: http://apetycznie.pl/przekaski/muffinki ... erem-feta/ Ja lubię innowacje, dlatego od czasu do czasu wyszukuje ciekawe przepisy i wypróbowuje :)


Ja kupuję ten przepis. Dzięki!!
pomcia
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez alapluska » 28 cze 2013, o 14:28

Muffiny na wytrawnie? Nigdy nie słyszałam, a zawsze mi się kojarzyły raczej z deserem... Ale mogą być ciekawe.
Ale tak jak justyna, muffinki czekoladowe to jest to, dla mnie :)
alapluska
 

Re: Dobre muffiny

Postprzez Hadassa » 28 cze 2013, o 14:30

Do muffinek spokojnie można dodać ostre przyprawy, warzywa i mięsko ;)
równie dobre ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobre muffiny

Postprzez laelia » 24 gru 2015, o 09:21

ja bardzo lubię muffiny z białej czekolady z żurawiną, oraz wytrawne z żółtym serem i granulowaną cebulą.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Dobre muffiny

Postprzez Lena_Adams » 6 sty 2016, o 17:47

Ja uwielbiam muffinki piernikowe z konfiturami. Albo na mące gryczanej, takie z owocami i czekolada. Mniaam
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Dobre muffiny

Postprzez Hadassa » 7 sty 2016, o 07:09

Może podasz przepis ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Dobre muffiny

Postprzez Brankala » 15 sty 2016, o 22:55

Dziewczyny, może podzielicie sie sprawdzonym przepisem :) np na czekoladowe :)
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Dobre muffiny

Postprzez Henna » 22 sty 2016, o 15:46

A my do muffinek dodaliśmy odrobinę Mixfix Cao, jeszcze po wierzchu posypałam suchym kakao i fajnie się po upieczeniu rozpłynęło, plus tartą białą czekoladą. Takie dwukolorowe wtedy wyszło.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Dobre muffiny

Postprzez muffinka » 29 lut 2016, o 14:39

Muffinki to moje drugie imię ;D przepadam za czekoladowymi, ale też lubię takie klasyczne i z owocami :) ja do czekoladowych oprócz kakao (najczęściej ciemne z Krugera), daje jeszcze co najmniej jedną tabliczkę czekolady 60-70% kakao i łyżeczkę kawy rozpuszczalnej, wtedy są takie intensywne w smaku. Moje ulubione :) zamiast mleka daje tez jogurt naturalny.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Dobre muffiny

Postprzez Jagoda31 » 4 mar 2016, o 14:04

Mi najbardizej smakują muffiny z czekoladą. Czekoladowe z dużymi kawałkami czekolady. Nie robię ich za często bo to jednak male bomby kaloryczne ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Na dole zdjęcie mojego ostatniego wypieku ( robiłam jakieś 2 tygodnie temu tak więc może na dniach znowu się za to zabiorę....).

Uzywam do nich albo czekolady gorzkiej Wedla albo czekolady deserowej Jedynej ( jeśli robie w bardziej słodszej wersji). Najlepiej komponują się z mufinkami.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jagoda31
Miła Kobietka
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 08:27

Re: Dobre muffiny

Postprzez kokoszanel » 7 mar 2016, o 14:26

Ja dziś zrobiłam muffiny marchewkowo-kokosowe wg przepisu wyszperanego w necie... Od siebie dodałam kokos :) wyszły pyszne !!! Ja sama dodałam również mniejszą ilość cukru z powodu diety ....

Składniki
12 sztuk

4 średnie marchewki (2 szklanki startej)
1 i 1/2 szklanki mąki
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli
przyprawy w proszku: 1 łyżeczka cynamonu, 1/2 łyżeczki imbiru, 1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
3/4 szklanki oleju roślinnego
3 duże jaja lub 4 mniejsze
1 szklanka brązowego cukru
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii

Przygotowanie

Piekarnik nagrzać do 180 stopni, kratkę metalową umieścić w jego środkowej części. Marchew obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach, odmierzyć 2 szklanki. Do miski przesiać mąkę razem z proszkiem do pieczenia, sodą, solą oraz z przyprawami.
W drugiej, większej misce wymieszać (rózgą lub mikserem na wolnych obrotach): olej, jajka, cukier, tartą marchewkę, ekstrakt z wanilii. Następnie wymieszać za pomocą łyżki z mieszaną z mąki.
Masę wyłożyć do papilotek umieszczonych w formie lub w jednorazowych papilotkach, ustawić na kratce w piekarniku i piec przez 25 minut (aż patyczek włożony w środek ciastka będzie czysty).
W międzyczasie przygotować lukier: wymieszać cukier puder ze skórką i 2 łyżkami soku z pomarańczy. W razie potrzeby dolać więcej soku aby uzyskać odpowiednio gęstą konsystencję lukru.
Ciasteczka wyjąć z piekarnika, a po 10 minutach wyłożyć (wciąż w papilotkach) na kratkę do całkowitego ostudzenia. Jak trochę przestygną wierzch ciasteczek maczać w lukrze i dekorować rurkami z marchewki (sposób przygotowania - poniżej). Podawać jak lukier nieco zastygnie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Dobre muffiny

Postprzez Monique1 » 24 mar 2016, o 12:12

mm uwielbiam muffinki :) też znalazłam kiedyś przepis z bloga na marmurkowe muffiny. oto i przepis
Składniki na 12 muffinek:

280 g mąki
1 łyżka proszku do pieczenia
szczypta soli
115 g cukru
2 jajka
250 ml mleka
6 łyżek oleju słonecznikowego lub 85 g roztopionego masła
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
2 łyżki kakao
W jednym naczyniu wymieszać makę, proszek do pieczenia, sól i cukier. W drugim jajka, mleko, olej i ekstrakt z wanilii. Połaczyć zawartość obu naczyń i wymieszać tylko do połączenia składników. Następnie podzielić na 2 części, do jednaj dodać kakao i wymieszać.

Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, nakładać na zmianę - ciemne i jasne ciasto.

Piec około 20 minut w temperaturze 200ºC. Studzić na kratce.
Avatar użytkownika
Monique1
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 14:40

Re: Dobre muffiny

Postprzez Kinga88 » 24 mar 2016, o 14:03

ja najczęściej robię z rodzynkami, orzechami i wiśniami
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Dobre muffiny

Postprzez muffinka » 30 mar 2016, o 13:10

Jagoda31 napisał(a):Mi najbardizej smakują muffiny z czekoladą. Czekoladowe z dużymi kawałkami czekolady. Nie robię ich za często bo to jednak male bomby kaloryczne ale raz na jakiś czas można sobie pozwolić. Na dole zdjęcie mojego ostatniego wypieku ( robiłam jakieś 2 tygodnie temu tak więc może na dniach znowu się za to zabiorę....). .


Jagoda31 ale jakie ładne Ci wyszły :) ja sie ostatnio zastanawiałam czy nie dołożyć czegoś do środka, kremu albo owoców, ale nie wiem czy to nie bedzie za duzo. Chociaż z drugiej strony mogłoby fajnie przełamać smak :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Dobre muffiny

Postprzez Henna » 31 mar 2016, o 15:44

Ja dawałam krem Nussa czekoladowo-orzechowy, pyszny jest w smaku, albo czasami smarowałam muffinki jeszcze ciepło cienką warstwą po wierzchu, dzieciaki uwielbiaja takie.
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Dobre muffiny

Postprzez muffinka » 4 maja 2016, o 15:49

Henna napisał(a):Ja dawałam krem Nussa czekoladowo-orzechowy, pyszny jest w smaku, albo czasami smarowałam muffinki jeszcze ciepło cienką warstwą po wierzchu, dzieciaki uwielbiaja takie.


A co to za krem? nie kojarzę, w słoiku taki jak do chleba? Nie za słodkie wteydu wychodzą? Chociać wlasciwie słodycze to powinny byc słodkie ;)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Dobre muffiny

Postprzez AnneMarie » 5 maja 2016, o 14:41

Ja z chęcią wykorzystam ten ze szpinakiem i feta, na drugie śniadanie
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: Dobre muffiny

Postprzez Henna » 23 maja 2016, o 16:31

Muffinka, nie to taki w słoiku, no słodki tak jak kremy, ale pyszny, to Krugera jest. Czasami takie wafle pszenne bezcukrowe też nim smarujemy,
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Dobre muffiny

Postprzez muffinka » 27 maja 2016, o 14:17

Henna napisał(a):Muffinka, nie to taki w słoiku, no słodki tak jak kremy, ale pyszny, to Krugera jest. Czasami takie wafle pszenne bezcukrowe też nim smarujemy,


No no właśnie o to mi chodziło :) spróbuję co mi szkodzi, zjemy tak czy siak :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Dobre muffiny

Postprzez Carmen_ » 31 maja 2016, o 14:07

Uwielbiam muffiny! Proste, szybkie, zawsze się udają i są idealne na każdą okazję. Osobiście najbardziej lubię te wytrawne, na słono. Ze szpinakiem, fetą... Moja rodzina uwielbia oczywiście muffiny czekoladowe :)

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]