drugie późne macierzyństwo...

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Kolorysia » 13 lut 2016, o 12:35

Mam takie pytanie: otóż mam córkę 12-letnią i od dwóch lat nowego partnera, z którym jest mi bardzo dobrze.... Zawsze myślałam, że pozostanę mama jedynaczki, ale coraz częściej myslę, by jednak urodzić jeszcze dziecko. Zbliżam się powoli do 40, więc to ostatni dzwonek. Co myślicie o takim macierzyństwie? Czy nie za późno?? Czy ma sens?? Dodam, że mój partner bardzo by sobie tego życzył, córka też :)

Chcę dawać szczęście i być szczęśliwa.
Kolorysia
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 21:10

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Hadassa » 13 lut 2016, o 12:54

Jezeli sie czujesz na silach i lekarz nie widzi przeciwskazan to czemu nie...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez martawegan » 15 lut 2016, o 18:07

Jeśli jesteście szczęśliwi i wszyscy tego chcecie to nie ma, czego się obawiać. Udaj sie tylko do lekarza na badania kontrolne i jeśli on nie będzie widział przyczyny to możecie się starać o dziecko. Dwanaście lat między rodzeństwem jest często spotykaną różnicą wieku. Miedzy mną i moją siostrą jest szesnaście lat. Mimo to dogadujemy się świetnie. Nie przeszkadzało mi też nigdy, że moi rodzice byli starsi od rodziców moich znajomych. Ważne było dla mnie to, że mnie kochają. Jeżeli jesteś w pełni sił by podjąć się wychowywania dziecka to ja jak najbardziej Ci kibicuję.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Anastazja099 » 16 lut 2016, o 14:31

Jak jesteś zdrowa i masz siłę na dziecko to czemu nie? kochacie się więc maluszek będzie miał szczęśliwy dom :)
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 17:36

Jeżeli jesteś zdrowa i oboje chcecie tego dziecka, to dlaczego by nie. Nie ma chyba nic piękniejszego niż dziecko zrodzone z prawdziwej miłości :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez kokoszanel » 25 lut 2016, o 12:18

jeżeli wszystko układa się dobrze. entuzjazm w córce i partnerze jak najbardziej bije ... i ty również chciałabyś. a lekarz stwierdzi że nie ma przeciwws kazań - to czemu nie ?

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Mala_Mi » 25 lut 2016, o 22:41

Działajcie :) Jeśli się nei zdecydujesz, możesz żałować za jakiś czas. A nie będzie już możliwości posiadania potomka.
Teraz coraz więcej kobiet po 30 zachodzi w ciążę :) Trzymam kciuki.
Avatar użytkownika
Mala_Mi
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez Arwena » 26 lut 2016, o 18:09

Hej to może ja pozwolę sobie odpisać ponieważ jestem chyba dobrym przykładem takiej sytuacji. Z poprzedniego małżenstwa mam dwóch synów starszy ma 15 lat, młodszy 8. Po tamtych ciązach nie przypuszczałam że jeszcze kiedykolwiek zdecyduję sie na dziecko. A jednak:) Obecnie mam 38 lat i 5 miesięcy temu urodziłam zdrowego chłopczyka. Z moim partnerem długo zastanawialismy się czy podjąc taką decyzję. Były obawy czy damy radę finansowo, czy dzidziuś urodzi się zdrowy, itp...Łatwo nie było, choć ciąża przebiegała tak na prawdę bez większych problemów. Badania prenatalne wyszły bardzo dobrze. Ale strach pozostał...Nie potrzebnie:)On jest największym cudem jaki mi się zdarzył w życiu. Synek urodził się zdrowy, choć jest wcześniaczkiem. Niestety nie mogłam dłużej czekać,i lekarze zdecydowali się na cesarkę, dodam że to już moja trzecia. Ale oprócz niskiej masy urodzeniowej oraz problemów ze ssaniem, nic mu nie dolegało i nie dolega. Rozwojowo także jest wszystko w porządku, jest tylko troszkę malutki ponieważ obecnie ma 63 cm a jego rówieśnicy są zdecydowanie więksi, ale biorąc pod uwagę jego 44 cm przy urodzeniu to i tak jest całkiem nieźle. Dziecko daje mnóstwo radości, większej chęci do życia, motywacji. Oczywiście są chwile totalnego załamania, gdy już padam na pysk że tak powiem, myślę sobie "na co mi to było",ale wystarczy jego jeden cudowny uśmiech i wszystko co złe natychmiast znika. Także moja droga dziecko przed 40 stką to super sprawa :D Polecam :) Kochacie się, tworzycie szczęśliwą rodzinę więc nic nie stoi na przeszkodzie. Nie bój się,jeśli już podejmiecie decyzję, to zapewniam cię że wszystko się ułoży tak jak sobie to zaplanujecie.Życzę wszystkiego co najlepsze. Dużo optymizmu i pogody ducha :) Pozdrawiam:)

" Nawet najdalsza podróż zaczyna sie od pierwszego kroku.."
Avatar użytkownika
Arwena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 lut 2016, o 15:50

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez kominiarz » 2 mar 2016, o 20:01

Ja ma 4 letnia córkę i tyle wystarczy od nowa pieluchy dajcie spokój zero swojego zycia

kominiarz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 mar 2016, o 19:57

Re: drugie późne macierzyństwo...

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:20

Jak się czujesz na siłach, to dlaczego nie? Moim zdaniem należy iść za głosem instynktu.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników