Duchy istnieją...?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez HyperWoman » 9 paź 2012, o 14:11

Dwa posty wyżej padło pytanie, czy da się wszystko logicznie wytłumaczyć.
Osobiście uważam, że tak, da się - tylko niekoniecznie jeszcze w tej chwili, zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą. Sama nie wierzę w duchy i tym podobne sprawy - dla mnie to po prostu zbyt nieprawdopodobne, aby było prawdziwe. I nikt mnie nie przekona, że jego wujek czy ciocia coś tam widział itp. Przewidzenia zdarzają się każdemu. Ale już lepiej wierzyć w duchy niż dzwonić do wróżbity z telewizora po uzdrowienie anielskie :)

HyperWoman
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 14:05

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez saweczka25 » 9 paź 2012, o 15:56

Tak naprawdę wszystko jest kwestią wiary. jeśli wierzymy w istnienie duchów to nikt i nic nas nie przekona, że jest inaczej.

Człowiek zawsze się zastanawiał czy jest życie po życiu, bo tak tak ciut bez sensu by to było, przyjść na świat i zniknąć z niego jakby w ogóle się nie było.

Być może niektórzy wybrańcy widzą duchy i nie są to żadni krętacze.

Co do tych wróżbitów z TV, to śmiać mi się jak pytają się dzwoniącego jak ma na imię :lol:
Będę mu wróżyć o życiu a nie potrafią choćby zgadnąć imienia. Przecież to żałosne.

Avatar użytkownika
saweczka25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 15:32

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez dzo » 10 paź 2012, o 23:22

HyperWoman napisał(a):Dwa posty wyżej padło pytanie, czy da się wszystko logicznie wytłumaczyć.
Osobiście uważam, że tak, da się - tylko niekoniecznie jeszcze w tej chwili, zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą.


tym zdaniem zaprzeczasz sama sobie ;)
dzo
 

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez majamaja » 11 paź 2012, o 14:09

A ja powiem tak. Istnieja. Sama mialam dwa rozne przezycia z duchem.Jeden byl napewno mojego wujka (babcia z ciocia obgadywaly zmarlego wujka a ja sobie sluchalam :) ) i w pewnym momencie szklanka z grubego szkla i krysztalowa salaterka z salatka doslownie wybuchly. Ja i babcia prawie zawalu dostalysmy, a ciocia tylko stwierdzila "o Olek znowu tu jest. Druga sytuacja to wlasnie kladlam sie spac, ledwo sie przykrylam i poczulam jak cos zimnego glaska mnie po policzku i meski glos szeptal mi do ucha ale nie rozumialam co. Przez dwa lata potem chodzilam spac przy zapalonym swietle :) No minelo troche czasu od tamtej pory, zaczelam sie troche interesowac zagadnieniem duchow. Poczytalam troche ksiazek m.in. "Opetani przez duchy - egzorcyzmy XXIw" pani Pratnickiej (polecam) i wiem dzieki temu, ze duch to dusza czlowieka, ktora po smierci nie "przeszla dalej", tylko z jakiegos powodu zostala w "naszym" swiecie. Czasem zdarza sie, ze taka dusza podczepia sie pod czlowieka lub go opetuje i potrzebny jest egzorcysta. No wiec nikt nie musi mi udowadniac, ze duchy istnieja bo same mi to udowodnily :).
majamaja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 13:24

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez RougeBloo » 11 paź 2012, o 17:17

Ja mimo, że nie widziałam to i tak wierzę i wierzyłam zawsze ;)

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące.

KOCHAM!
♥♥♥
Obrazek
Avatar użytkownika
RougeBloo
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 17:05

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez lwica1998 » 21 lis 2012, o 16:14

Wierzę , że duchy istnieją i mogą się z nami porozumiewać, ale to dobre duchy naszych bliskich. Czasem dają nam znać o czymś ważnym na co być może nie zwróciliśmy uwagi, innym razem ostrzegają przed niebezpieczeństwem. I napewno nie zrobią nam krzywdy!!!!

lwica1998
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 paź 2012, o 11:00

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez magdzisze » 21 lis 2012, o 23:07

ja nie wierzę w duchy, "niezwykłe twierdzenia wymagają niezwykłych dowodów"

podnośnik koszowy warszawa dobrze taki mieć gdy się pali a mieszkasz w bloku na piętrze
magdzisze
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 22:31

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez patrycja22 » 22 lis 2012, o 13:03

Ja was proszę, kto w to wierzy?

patrycja22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:01

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Kleofasa » 23 lis 2012, o 23:23

hehe ja tam nie wierze choć sama do jakiegoś starego zamku bym się nie wybrała;)

Avatar użytkownika
Kleofasa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 19:22

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Klaudyna90 » 25 lis 2012, o 11:37

Ja tam nie mam jednolitego zdania na ten temat...wierze ze cos tam jest, ale czy to duchy czy ajkies inne siły nie wiem...ale bym napewno z tym nie igrała!

Avatar użytkownika
Klaudyna90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 12:18

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez słońce » 25 lis 2012, o 23:41

Ja wierzę,że coś jednak jest kilka lat temu widziałam moją sąsiadkę po śmierci,i to nie było jakieś przywidzenie,siedziała przed domem tam gdzie często można ją było zastać kiedy szłam w odwiedziny,poza tym od najmłodszych lat miewam sny kiedy śnią mi się zmarli,śnią mi się wtedy kiedy ma się wydarzyć coś w rodzinie lub po ich śmierci kiedy myślę dlaczego teraz musiał odejść,nie wiem co o tym myśleć,czasem rozmawiam o tym z rodziną lub znajomymi ... :?:
słońce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 22:41

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez aga.pol88 » 27 lis 2012, o 16:25

wydaje mi się, że to po prostu wymysły naszej wyobraźni, nikt tego tak na prawde nie wie.
Avatar użytkownika
aga.pol88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 16:17

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Hadassa » 7 maja 2014, o 09:35

odkopuję stary temat ;)
może ktoś się wypowie...
wierzycie ??

wg mnie coś jeszcze prócz nas jest....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Snajper » 7 maja 2014, o 19:53

To bardzo ciekawy temat. :)

Zwykle ateiści już z założenia twierdzą, że nic takiego jak duchowość nie istnieje i wszystko co myślimy o duszy, jest tylko mechanizmem obronnym naszego mózgu. Głęboko wierzący dowodzą, tylko na podstawie swojej wiary, czegoś dokładnie odwrotnego. W tej dyskusji wszystkim często umyka jedno zjawisko i jeden dość oczywisty fakt. Zjawisko samoświadomości i fakt, że nikt nie wie czym ono w istocie jest.

Każdy posiada świadomość własnego istnienia - bycia sobą - odczucie własnego istniejącego JA. Czym jest samoświadomość? Ateiści twierdzą, że samoświadomość jest tylko wynikiem złożoności procesów w mózgu. Proste wytłumaczenie, ale czy logiczne ? Moim zdaniem nie. Bo gdyby było prawdziwe odpowiednio skomplikowany komputer wygenerowałby samoświadomość. Stał się świadomy własnego istnienia w zupełnie ludzki sposób. No właśnie… tylko że nauka nie umie określić czym charakteryzuje się samoświadomość. Nie istnieją żadne metody badawcze pozwalające ją wykryć, opisać jej charakter i cechy. Samoświadomość jest tak umykającym metodom badawczym stanem, że nawet najwięksi naukowcy nie potrafią zając się jej badaniem. Nie umieliby jednoznacznie odpowiedzieć, czy „myślący” komputer jest tylko gadającą mądrze skrzynką, czy też już bytem, a to właśnie samoświadomość jest tym co wierzący nazywają duszą lub duchem. Równocześnie każdy z nas najsilniej doświadcza właśnie istnienia siebie poprzez samoświadomość. To ona jest JA w którym istniejemy. Jeśli nasza samoświadomość choć związana z ciałem jest czymś z zewnątrz. Czymś co umyka opisowi naukowemu i potrafi uwolnić się od ciała po śmierci to wszystkie teorie ezoteryczne mogą okazać się dużo bliższe prawdy niż niejedna naukowa rozprawa ateistów.

Wzięło mnie dzisiaj trochę na filozofowanie ;-) :)
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez vaniliiia » 8 maja 2014, o 16:26

Ja miałam kilka spotkań z duszami zmarłych, jako duchów bym ich nie nazwała bo to dla mnie zbyt fantastyczne pojęcie i paranormalne :D
Ale z duszami miałam styczność :)
I wierzę.
A duchami to ja bym raczej nazwała poltergeisty, które są takimi "demonami" które robią psiksy ludziom...


Jak ktoś chce moge poopowiadac o kilku 'spotkaniach' z takimi duszyczkami:)
Jestem osobą wierzącą, ale poza tym mieszkam na starym cmentarzu, bo mój dom położony niestety jest na takim cmentarzysku, więc może i to stąd się bierze ? Nie myślę nad tym za bardzo, bo takie ''duchy'' mi kompletnie nie przeszkadzają, i sie ich tez nie boje. Duchy są tylko dobre wiec nie ma co sie ich bać..., a te złe to tylko demony i poltergeisty- nie duchy .

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Cute_5 » 16 maja 2014, o 13:30

Ja tam nie wierzę w duchy ;)
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez vaniliiia » 16 maja 2014, o 15:34

To co według Ciebie dzieje sie po śmierci? Nic? świadomość tego, że umieramy i nas potem już nie ma,tak po prostu jest straszna..
Coś po śmierci napewno jest, nie sądzę żebyśmy znikali ..;)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez AiShA » 27 cze 2014, o 13:08

Nie wierze... Ale babcia mi opowiadała że dychy naszych bliskich przychodzą do nas we śnie i ostrzegają przed problemami jakie nas czekają

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez karolcia4 » 16 lip 2014, o 19:55

Ja tam wierzę :) ale w duchy zmarłych osób.

karolcia4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 21:06

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Fas_Olka24 » 27 sie 2014, o 21:36

vaniliiia napisał(a):To co według Ciebie dzieje sie po śmierci? Nic? świadomość tego, że umieramy i nas potem już nie ma,tak po prostu jest straszna..
Coś po śmierci napewno jest, nie sądzę żebyśmy znikali ..;)


Dla mnie ta świadomość też jest przerażająca i nie bardzo wierzę, że tak po prostu znikniemy, będzie ciemno, nie będzie mojego "JA" nieee to bez sensu. Nie może sie tak skończyć.

Dla mnie temat duchów i życia po śmierci jest bardzo interesujący. Rzadko jednak można kogoś spotkać, kto podejmie temat porządnie i na poważnie :)

Ja w duchy z bajek w białym prześcieradle nie wierzę ale wierzę, że dusze zmarłych osób w jakiś sposób uczestniczą w naszym życiu. Chociażby przez sny.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez BlackWolf » 29 maja 2015, o 03:51

Człowiek to taka specyficznie egoistyczna istota, która sobie kiedyś, kiedyś tam w czasach ''oświecenia'' założyła, że jest jedyna na świecie, która mówi, myśli, odczuwa, tworzy.
Przestała brać pod uwagę to, że Ziemia nie jest jedyną planetą we Wszechświecie, a teraz wielkie ''woow'', bo odnaleźli kolejną ''nową'' i kolejną... Do której nawet nie dolecimy skoro nawet Saturna nie potrafimy zbadać.
Przestała brać pod uwagę, że zwierzęta też odczuwają radość, smutek i ból.
A przecież mamy zwierzęta, traktujemy je dziś jak członka rodziny lub nasze ''dzieci''.
Przestała brać pod uwagę to, że ktoś kiedyś żył i był przed nami skoro powstawały budowle tak wielkie na naszej planecie, gdy nasi przodkowie jeszcze dłubali w nosie i w... I nie wiedzieli co to koło i kwadrat.
No tak, Piramidy wyrosły z nikąd a Trójkąt Bermudzki to nic innego jak wir na oceanie. Szkoda, że ten ocean jest ''tak głęboki'', że potrafimy określić jakie stworzenia wielkości 5mm znajdują się na dnie a statków, samolotów i ich wraków nie możemy odnaleźć.
Zapomniała też, że są rzeczy niewyjaśnione, te ponad nasze siły, możliwości i wiedzę dlatego też wszystko zaczęło się sprowadzać do mitów, wymysłów, fantazji i choroby.
Więc skoro Hitler tworzył potajemnie obozy, które miały na celu zebrać wszystkich telekinetyków itd. i chciał stworzyć z nich niepokonaną armię, w dodatku szukał Świętego Grala, to był chory psychicznie?
Więc po co wybierany jest Papież, który nie nyguje istnienia ŚG, którego Hitler tak zawzięcie szukał?
Aby sobie był?
Skoro aby sobie był i nic nie ma poza nami, to dlaczego Jan Paweł II zamykał Pieczęcie? A Ojciec Pio głosił, że Szatan i jego Słudzy istnieją tak jak istnieje Bóg i Jego Posłańcy?
I dlaczego skoro jesteśmy tacy ''wierzący'' nie wierzymy w to co głoszą? W to co przedstawiają nam różne Pisma?
Skoro ktoś wierzy w Jezusa dlaczego nie wierzy w dusze zmarłych?
Przecież po śmierci nasze dusze są sądzone i idą w odpowiednie dla nich miejsca.
Jeśli ktoś wierzy w Raj dlaczego nie wierzy w Piekło?
A jeśli ktoś nie wierzy w nic, to dlaczego boi się śmierci?


Także lepiej jest śmiać się w duchu z tych, którzy są święcie przekonani, że na świecie nie ma nic prócz człowieka.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Snajper » 8 cze 2015, o 13:25

Temat istnienia/nieistnienia duchów i Boga należałoby rozpocząć od analizy tego czym jest samoświadomość. Okazuje się, że to klucz do odpowiedzi.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Hadassa » 8 cze 2015, o 13:26

Jak miło Cię widzieć :* Stęskniłam się ;)
ale już koniec off-topu ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Snajper » 8 cze 2015, o 13:30

Nawzajem :* ja też tęskniłem ;-)

A żeby nie było off- topu dodam, że tematami z wątku o duchach zajmowałem się ponad dwadzieścia lat. Najpierw udowadniając że człowiek to tylko materia, a potem dochodząc do zaskakujących wniosków i obserwacji.
Snajper
Samiec
 
Posty: 789
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 08:53
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży

Re: Duchy istnieją...?

Postprzez Hadassa » 8 cze 2015, o 13:54

Więc może coś o tej samoświadomości nadmienisz ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]