Dzieciaki 7 i 9 lat

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 15 lip 2009, o 16:16

Kto ma dzieciaki w wieku 1 kl i 3 kl ? ja mam wiec zapraszam do dyskusji jak spedzacie wakacje ? Milego dnia :D zapraszam tez mamy z mlodszymi i starszymi dziecmi 8-)
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez meredith » 15 lip 2009, o 21:51

No to się melduję ;) mam o te 7 i 9 lat młodsze dziecko, ale to nie szkodzi, chyba co? ;) Jak spędzamy wakacje? U nas to ciężko powiedzieć, bo mała ma dopiero 2,5 miesiąca, ale myślę,że pojawi się ktoś kto będzie miał więcej do powiedzenia :) a Ty evka jak spędzasz wakacje z dziećmi? :D
meredith
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 15 lip 2009, o 22:20

Hm jak spedzam Wakacje ? :D wycieczki rowerowe, kapiele w basenie w ogrodzie ,plac zabaw a w niedziele jak pogoda dopisze to wybieramy sie wszyscy na jezioro. A i wypady do kina i Zoo sa w planie a w sierpniu wakacje nad naszym kochanym Morzem. 8-)
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez meredith » 16 lip 2009, o 23:57

Nikt oprócz Nas na tym forum nie ma dzieci????? Aż trudno w to uwierzyć... Rozumiem,że forum dopiero się rozkręca, ale dziewczyny, Kochane Mamy nie ukrywajcie się :)
meredith
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 17 lip 2009, o 08:53

Ja mam jak pisalam dzieci w wieku 7 lat blizniaki parka i core w wieku 8.5 lat no szkoda ze jestesmy tylko we dwie :(
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez Luśka » 17 lip 2009, o 09:35

ja mam dopiero 23 lata:) i szczerze...do dzieci mi nie śpieszno:) tak na dzień..dwa opiekować się dzieciaczkiem znajomych..ok..ale na swoje chyba jeszcze nie jestem gotowa:)
Luśka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez nikita » 25 lip 2009, o 23:49

Ja mam dzieci w wieku-syn 7 lat,córka 3 latka.Syn to typowy mamak,córka bardziej rozgarnieta :mrgreen: Z naszymi wakacjami to troche trudna sprawa,mąz nie dostał urlopu :( ,wiec siedzimy w domu.Mieszkamy w miescie wiec wesoło nie jest,ale jeżdzimy na wycieczki rowerowe,chodzimy nad jeziorko,,,i jakos ten czas leci :roll:
nikita
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 26 lip 2009, o 10:32

Czyli twoj syn jest w wieku moich blizniakow i tez idzie do 1 klasy moj synek to tez istny mami syn masz juz zakupione ksiazki do szkoly ? ja tak mam nowe wydanie Razem w Szkole .My wkoncu nad jezioro nie dojechalismy jeszcze bo co wekend zimno i pada za to jak goraco wtygodniu to sie pluskaja w swoim basenie a w jakim miescie mieszkarz?
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez [UU]Bartek » 18 sie 2009, o 10:08

Moja młodsza (o 15 lat) siostra mieści się w przedziale tejże dyskusji :)
Mama załatwiła to iście profesjonalnie. Wysłała małą do babci na wieś z jej koleżanką na 2 tygodnie.

Dziewczyny pomagały babci plewić ogródek, zaganiać kury, zbierać bób, zbierać owoce z sadu. Poznawały się z krowami, królikami itp. :)
Jak Zosia powiedziała, 2 tyg. to trochę za dużo (ale popatrzcie na to z tej strony - zero TV, zero odmóżdżającej miazgi otaczającej dzieciaki w wielkich miastach, spokój, doświadczenie czegoś nowego, nauczenie się pewnych zasad i reguł panujących w świecie zwierząt i ludzi).
[UU]Bartek
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 18 sie 2009, o 13:25

Swietny pomysl Bartku tez mialam taki plan ale spalil na panewce i syn siedzi cale wakacje w chacie no czasami wyleci za plot do kuzyna na ogrod tak samo jak jego siostra blizniaczka no ale coz takie zycie :(
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez meredith » 18 sie 2009, o 21:48

No evka a kogo to wina?? :(
meredith
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 18 sie 2009, o 22:39

HM? :shock:
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez [UU]Bartek » 24 sie 2009, o 10:08

W takim razie odbić to sobie trzeba w ferie zimowe!
[UU]Bartek
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 24 sie 2009, o 11:01

O tak Kolego odbite bedzie juz mamy plan na ferie ale wakacje sie jeszcze nie skonczyly wiec mamy jeszcze pare dni ktore beda wykorzystanie co do joty ;) :happy Maz ma urlop wiec zaczynamy juz dzis :swing
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez [UU]Bartek » 1 wrz 2009, o 11:04

No i skończyła się sielanka ! :)
Jak Wasze dzieci przeżywały dzisiejszy dzień? ;>

Ps. Jeśli miałybyście przyporządkować punkty trzem poniższym grupom, która z nich wg. Was ma największy wpływ na poprawny rozwój dziecka w okresie szkolnym (1 oznacza, że ta grupa stoi na pierwszym miejscu, 2 na drugim itd) ?

Rówieśnicy
Nauczyciele
Rodzice
Inne (co dokładnie)
[UU]Bartek
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez [UU]Bartek » 4 wrz 2009, o 09:43

Hej, hej! Babskie sprawy, gdzie ten wigor do dyskusji?
[UU]Bartek
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez milanogirl » 10 wrz 2009, o 10:58

Nie wiem, czy takie wartościowanie ma sens, bo wszystko jest ważne. Nauczyciel musi umieć zachęcić dziecko do nauki, pokazać mu, że to nie musi być nudne i że pomoże mu się rozwijać, rodzice powinni je wspierać, a rówieśnicy...no cóż...od nich bierze się wiele wzorów zachowań. Problem może się pojawić w momencie, kiedy dziecko odczuwa do szkoły niechęć. Żeby to przełamać trzeba byc niezłym dyplomatom. Ostatni trafiałam na fajny konkurs, bazujący na tym pytaniu -

Ostatnio edytowano 5 cze 2013, o 14:37 przez milanogirl, łącznie edytowano 1 raz
milanogirl
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 24 wrz 2009, o 10:15

Konkurs fajny jak nauczycil ma podejscie do dzieci to i dzieci chetnie sie ucza .Ale rodzice tez musza sie starac by dziecko zachecic bo jak slysze matki albo babcie ktore strasza szkola to mnie szlak trafia :angrywife Albo jak dziecko ma podejsc do policjanta prosic o pomoc bo sie zgubilo albo ktos go skrzywdzil skoro ojciec 2 latkowi powtarza choc tu nie ic tam bo policja idzie ,zostaw to zobacz policja idzie zaraz cie zabierze nomarlnie lapy opadaja :evil: :ugeek:
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez evka » 24 wrz 2009, o 10:18

A jakie wy slyszalyscie teksty na straszenie dzieci? moja kolezanka straszy babolami ,babajaga , itd:( :bicz
evka
 

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez hurri » 25 sie 2013, o 11:14

Moja córcia ma siedem latek i za tydzień rozpoczyna 1 klasę.
Matka się stresuje, a dziecko się doczekać nie może ;)
Avatar użytkownika
hurri
Kobietka Expert
 
Posty: 2290
Dołączył(a): 25 sie 2013, o 10:24

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez ameba00 » 27 sie 2014, o 11:25

Dziewczyny , a co myślicie o zajęciach dodatkowych dla maluszków? Moja córeczka ma 7 lat , wcześniej chodziła do przedszkola, ale niewiele z niego wyniosła, dla mnie to trochę przy mało bo dzieciaki w jej wieku dużo lepiej sobie radzę. Rozmawiałam z koleżanką o tym i mi poleciła Akademię Bystrzak na Ursynowie , obejrzałam to co mają do zaoferowania i chyba się zdecyduję bo poprzez zabawę ma rozwijać swój talent( zawsze ładnie rysowała) i będzie mogła tańczyć... Wy też zapisujecie swoje dzieci na jekieś dodatkowe lekcje?
Avatar użytkownika
ameba00
Miła Kobietka
 
Posty: 77
Dołączył(a): 8 maja 2012, o 17:12

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez Asiaa » 27 sie 2014, o 14:04

Hejka ja mam dwie córki 7 i 9 lat akurat...
Teraz "klucz na szyi " i siedzą w domu , do babci jechać nie chciały...
Młodsza uzdolniona plastycznie jest trochę, drugi rok będzie chodzić na ceramikę.
Chcę jeszcze na plastykę ją posłać ale nie wiem jak finansowo damy radę bo starszej jeszcze angielski trzeba...
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez ennie » 27 sie 2014, o 22:44

Ja w sumie nie mam dzieci, ale wydaje mi się, że warto im zapełniać czas różnymi rzeczami, żeby w miarę wcześnie odkryły, w czym są dobre.

Avatar użytkownika
ennie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 mar 2014, o 11:04

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez Theila » 31 sie 2014, o 13:14

Mój własnie wychodzi z tego wieku, ale to teraz okres tych pierwszych buntów i dorastania. Niech Bóg ma nas w swojej opiece :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Dzieciaki 7 i 9 lat

Postprzez Jamelia » 31 sie 2014, o 14:03

Thelia mój w tym roku skończył 11 więc chyba przechodzimy to samo... ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]