Dziecko budzi sie z krzykiem!

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Dziecko budzi sie z krzykiem!

Postprzez zuzanieduza » 19 paź 2015, o 13:39

Hej Babeczki!
Od około pół roku jestem Nianią rocznego chłopczyka. Dogadujemy się świetnie,Mały jest naprawdę cudowny, mam również dobry kontakt z rodzicami chłopca. Pojawił się pewien problem. Kiedy Mały idzie spać w dzień (śpi do 2h) budzi się ze strasznym krzykiem i nie mogę go uspokoić przez długi czas. Przytulam go i mu śpiewam(zawsze to go uspokaja). A teraz nie może się uspokoić po takiej pobudzce. Zawsze jak się budził to sobie leżał w łóżeczku,mówił coś tam po swojemu i czekał aż ktoś przyjdzie do niego. Oczywiście szłam odrazu. Teraz budzi się z okropnym krzykiem a ja nie wiem jak mu mogę jeszcze pomóc. Zachowuje się jak by coś w niego wstąpiło. Na początku myślałam,że coś mu się przyśniło.. ale tyle razy? Kobietki,może któraś z was miała podobną sytuację ze swoim dzieckiem i może coś podpowiedzieć? Czytałam coś o nocnych lękach ale lęki te zaczynają się od około 3roku życia a Mały ma roczek. Będę wdzięczna za pomoc!
zuzanieduza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 20:48

Re: Dziecko budzi sie z krzykiem!

Postprzez Henna » 19 paź 2015, o 16:06

Moje nie spały i budziły się często, czasami jak dziecko jest wcześniakiem, to to wynika jeszcze z tego że układ nerwowy nie jest do końca wykształcony. Może coś się w rodzinie dzieje tego maluszka, nie wiem jakieś krzyki czy co. nie mam pojęcia. A rozmawiałaś z matką dziecka?
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Dziecko budzi sie z krzykiem!

Postprzez zuzanieduza » 19 paź 2015, o 21:00

Tak rozmawiałam. Mama małego twierdzi,że coś złego musiało mu się śnić albo poprostu go coś wystraszyło. Ja wiem,że nie o to chodzi bo dawniej nic takiego mu się nie działo. Nie chcę tego negować ponieważ to jest Pani psycholog i mam wrażenie,że się denerwuje jak jej się zaprzecza. Z tego powodu pytam tutaj. :)
zuzanieduza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 20:48
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Humerttris