E-papieros w ciąży

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

E-papieros w ciąży

Postprzez dariazuzanna » 17 mar 2011, o 17:40

Czy ktoras z Was palila e-papierosa w ciazy?? :roll:
dariazuzanna
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez KoKa » 7 sie 2012, o 10:37

E- papierosy zawierają substancję, która nie jest zbadana do końca i nie wiadomo jak w 100% działa na ludzki organizm. Ja bym nie ryzykowała. Paliłam 10 lat i rzuciłam z dnia na dzień jak tylko zapadła decyzja, że po zjedzeniu odpowiedniej ilości kwasu foliowego zaczniemy starać się o :baby . Lepiej nie ryzykować :)

Carpe Diem, ale Memento Mori...
KoKa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 12:33

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Lidka » 7 sie 2012, o 12:38

W e-papierosach jest przecież nikotyna, a to truje bobaska. Lepiej więc nie palić w ciąży jak się chce mieć zdrowe dziecko.
Avatar użytkownika
Lidka
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 09:45

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez dzo » 15 sie 2012, o 14:31

Jestem kategoryczną przeciwniczką jakichkolwiek używek dla kobiet w ciąży. Więc stanowczo mówię NIE nawet e-papierosom.
dzo
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez kobietkaXY » 18 wrz 2012, o 09:17

Byłam w szoku jak zobaczyłam to pytanie. Przecież w ciąży trzeba być ostrożnym nawet z delikatnymi lekami na przeziębienie, a co dopiero tego typu wynalazki. To tak jakbyś spytała, czy w ciąży pozwalałyśmy sobie na słaby alkohol. No proszę Cię...

Carpe diem...
Avatar użytkownika
kobietkaXY
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 15:29

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez ona-3-slask » 18 wrz 2012, o 10:24

no ja tez jestem w szoku o to pytanie
dla mnie czas ciązy to czas oczekiwania na dzidziusia i chronienie Go przed tym,co szkodliwe
wszystko sie kształtuje we wczesnej fazie...
mnie trafia jak widze palaczki w ciazy czy pijace lkub z innymi uzywkami
a to ze papieros jakis E to to samo co zwykły

lepiej zadbaj o kwas foliowy i witaminy dla karmiacych
a nie zadawj takich pytan

sorki ale nie rozumiem tego,jak tak mozna :twisted:
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez cola » 18 wrz 2012, o 10:47

załamka.... jak można się truć w tym stanie

nieporozumienie i brak odpowiedzialności

cola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 wrz 2012, o 22:11

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez xyxania234xyx » 6 lis 2012, o 14:21

a jeśli wybiera się e-papierosy z liquidami 0% to też jest to szkodliwe? skoro nie zawierają nikotyny?
xyxania234xyx
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Zorka » 7 lis 2012, o 09:12

Ciąża to chyba najlepsza motywacja do tego by pożegnać się z tym nałogiem, może więc warto rzucić raz na zawsze, zamiast uzywać zamienników?
Zorka
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez martula11 » 21 lis 2012, o 14:47

jak bylam w ciazy to nie palilam wcale

Lajkujcie mój profil
martula11
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 22:55

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Luiza22 » 22 lis 2012, o 11:46

Jeśli dasz radę nie palić do odstaw wszystko, ale jeśli wybierać to e-papierosy.


noclegi wrocław hotele wrocław nocleg wrocław

Ostatnio edytowano 13 maja 2013, o 19:54 przez Luiza22, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Luiza22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 10:16

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Maryska123 » 22 lis 2012, o 20:26

Nie wolno dziecka truć w ciąży! e-papieros także wytwarza dym i wydziela inne substancje trujące więc naprawdę = nie warto truć naszego dziecka!

Profesjonalne portale WWW: http://www.mosquito-sklep.pl oraz http://www.fabrykaliteratury.pl - musisz je zobaczyć i odwiedzić obowiązkowo!
Maryska123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 20:22

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez PychaxD » 26 lis 2012, o 10:07

czy to naprawdę aż tak dużo, zrezygnować z papierosa w imię rozwijającego się życia?
Nie ogarniam...

IDK AM

Obrazek
PychaxD
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 17:13

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez bluszcz » 30 lis 2012, o 09:15

xyxania234xyx napisał(a):a jeśli wybiera się e-papierosy z liquidami 0% to też jest to szkodliwe? skoro nie zawierają nikotyny?

ale zawierają inne substancje, które mogą szkodzić Maleństwu. chemia to chemia. zdecydowanie nie!
bluszcz
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Reneta » 2 gru 2012, o 00:42

W ciąży najlepiej nic nie palić!! Po co szkodzić swojemu dziecku?

Avatar użytkownika
Reneta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:38

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Martynus » 12 gru 2012, o 13:45

Osobiście nigdy nie paliłam, a czując zapach papierosa nawet przed ciążą miałam odruchy wymiotne. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć dlaczego niektórzy świadomie i celowo się trują. Tym bardziej nie do ogarnięcia jest dla mnie palenie w ciąży. Jak nałóg morze być silniejszy niż troska o rozwijające się życie. Wiem, że e-papieros to nie to samo co paczka czerwonych Marlboro, ale zawsze to chemia, którą częstujemy nasze dziecko. Dlaczego niektóre matki chcą zafundować szkrabowi taki start? Nie rozumiem.

Kobieta zmienna jest...
Avatar użytkownika
Martynus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 gru 2012, o 13:31

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez wiolkaMA » 11 sty 2013, o 22:39

E-papierosa nie powinno się używać w ciąży. Wiem, bo sama e-palę od kilku miesięcy. A główna przeszkoda to właśnie nikotyna, która także w elektronicznych fajkach jest. No chyba że będziesz stosowała liquidy z zerową zawartością nikotyny, wtedy chyba nie będzie przeszkód?? Ale lepiej jakbyś się skonsultowała z lekarzem. Wiadomo, że e-papieros jest zdrowszy niż normalny fajek, ale jednak ciąża to bardzo szczególny okres, w którym warto się wystrzegać wszelkiego typu używek :)

Obrazek
Avatar użytkownika
wiolkaMA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 15:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Daria;) » 15 paź 2013, o 08:25

Ja kiedyś paliłam i rzeczywiście jak dowiedziałam się o ciąży to rzuciła z czego się bardzo cieszę bo nie palę do dzisiaj i wiem że już nigdy do tego świństwa nie wrócę. Ale wiem i pamiętam jak bylo mi ciężko rzucić, ktoś kto nie pali albo nie jest nałogowcem nie zrozumie tak do końca tego. Wiem, że mnie zjecie za to co napiszę, ale moim zdaniem e-papieros jest na pewno mniej szkodliwy niz tradycyjne śmierdziuchy. Z pewnością nie ma substancji smolistych i większości tego co jest w normalnych czyli musi być mniej szkodliwy. Chociaż oczywiście najlepiej byłoby rzucić całkiem. Co do palenia olejków 0% nikotyny to wydaje mi się że chyba są nieszkodliwe, no bo co niby miałoby szkodzić? Nie wiem do końca, najlepiej zapytaj specjalisty od tego, albo jakiegoś lekarza ktory się na tym zna.
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Daria;) » 15 paź 2013, o 08:27

Nie zauważyłam że temat nieaktualny;) Ale pozdrawiam i życzę niepalenia:)
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Alex » 15 paź 2013, o 14:44

Jak dla mnie to temat jest aktualny, bo nieraz miałam takie rozmowy ze znajomymi. Nie wiem jak jest z tymi epapierosami, ale np. ciekawe jest, że Włoszkom specjalnie nieprzeszkadza, jak wypiją pół kieliszka wina do obiadu. Moja siostra np. nie zdecydowała się na taką opcję, mimo że lekarz stwierdził, że co jakiś czas mogłaby sobie na takie coś pozwolić. Sama nie wiem jakbym postąpiła. Nie lubię ulegać zbiorowym histeriom, ale jakbym nie miała 100% pewności, to bym nie tknęła. Wiem za to, że moja mama paliła jak smok, przez całą ciążę i jakoś żyje, ale przy porodzie było niebezpiecznie i też przedwcześnie. :/
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez tusia25 » 17 paź 2013, o 12:09

no niestety, e-papierosy moga byc gorsze niz zwykle papierosy, wiec radze zrezygnowac podczas ciazy..
tusia25
 

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez Alex » 17 paź 2013, o 16:50

Tylko właśnie w czym one są gorsze? Przecież tam nie ma dymu. Muszę coś o tym w końcu poczytać. :/
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez myszka28 » 17 paź 2013, o 19:35

nie ma dymu ale wciągasz czystą nikotynę
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez szpileczki.69 » 18 paź 2013, o 12:33

ja potrafiłam rzucić palenie papierosów w ciąży, jako palaczka jednej paczki dziennie to i Ty możesz, pomyśl sobie czy ten papieros Cię uszczęśliwi? na pewno nie, a wyrzuty sumienia pozostaną, e-papierosy to kontrowersyjny temat, bo nie do końca zbadany, nie wiadomo jakie są skutki długotrwałego palenia tego, bo nie ma jeszcze długotrwałych palaczy, ale prawda jest taka, ze tak czy siak wciągasz nikotynę, pomyśl o swoim dziecku i bądź odpowiedzialna, 9 miesięcy to nie dużo, da się wytrzymać
szpileczki.69
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:56

Re: E-papieros w ciąży

Postprzez MarianAna » 24 paź 2013, o 16:03

Nawet e-papieros nie jest wskazany podczas ciąży. Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi, że e-papieros mimo, że jest zdrowszy - nie powinien być palony. Nie mówiąc już o alkoholu i zwykłych fajkach. Odstawcie na 9 miesięcy, zadbajcie o zdrowie swoich małych istotek!
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]