ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez kasia1988 » 18 gru 2012, o 22:03

Cześć
jestem tu nowa i chciałabym się was poradzić

Czy słyszałyście może o bambusowych szczoteczkach dla dzieci?
Są bardzo popularne na zachodzie, słyszałam od koleżanki z Kanady że kupowanie takich szczoteczek jest promowane
tam przez dentystów i stało się modne oraz faktycznie posiadają właściwości przyjazne dla zębów naszych pociech.

Słyszałam, że niektórzy sprowadzają je specjalnie je dla swoich dzieci specjalnie ze Stanów ale z przesyłką to drogo wychodzi.
Może któraś z was już używała takich szczoteczek, ponieważ zastanawiam się nad kupnem.

Widzę , że są dostępne już u nas na allegro.pl



http://allegro.pl/ekologiczna-bambusowa ... 59705.html
kasia1988
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 22:00

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez Armigor » 18 gru 2012, o 22:23

Ja wolę kolorowe zachęcające dzieci do mycia.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez kasia1988 » 18 gru 2012, o 23:59

Ale slyszy się także o takich nowościach, wszyscy chcą być proekologiczni

Ukazał się nawet artykuł o takich szczoteczkach

gadzetomania.pl/2011/03/23/9-najfajniejszych-i-najbardziej-pomyslowych-szczoteczek-do-zebow/bambusowa-szczoteczka/top
kasia1988
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 22:00

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez Armigor » 19 gru 2012, o 00:46

Nie powiem że jak bym spotkała w sklepie taką szczoteczkę i by mi się spodobała w dotyku bambus zabardzo nie wypija wody więc może bym kupiła ale napewno nie na wzglæd na ekologię
Jeżeli chciała bym żyć ekologicznie nie patrzała bym jaką szczoteczkę mam do zębów tylko sprzedała jedno auto zainteresowała siė emisją spalin , Segregowała śmieci (to akurat robię ) itp.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez bettti86 » 19 gru 2012, o 10:34

heh dokładnie, myślę, że szczoteczka robi tak małe szkody we wpływie na środowisko, że wymiana szczoteczki na bambusową mogłaby mieć sens jakbyśmy dokonali już innych ważniejszych ruchów w tej sprawie ;) co do segregacji to ja tego nie robię, bo zauważyłam, ze i tak wszystko jest wrzucane do jednego pojemnika na śmieci :/
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez Armigor » 19 gru 2012, o 11:39

Ja segreguje u nas się to opłaca w firmie w której mam wykupiony wywóz śmieci co tydzień pojdjeżdża śmieciara po inny rodzaj śmieci raz po recykling raz po organiki i dodatkowo przy recyklingu jest zabierane szkło
Pomysł ze Szczoteczką jest ciekawy jednak niepokoi mnie fakt że drzewo przyjmuje wodę a wraz z nią bakterie drzewa nie wypażymy bo zpęcznieje stanie sie spłowiałe więc w gruncie życzy zafundujemy dziecku porcję bakterii ,oczywiście mogę się mylić ale tak mi sie wydaje.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez apollo » 27 maja 2014, o 07:39

A mnie to śmieszy. Moje dziecko od początku życia ma miękką, tanią szczoteczkę i zero problemów z zębami. Czego to ludzie nie wymyślą? ;-)
apollo
 

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez Małgorzata80 » 11 maja 2016, o 12:07

Tu nie chodzi o lepszość dla zębów. Bo to jest to samo. Tylko właśnie o ekologię, plastik ze zwykłych szczoteczek rozkłada się tysiące lat, a bambus wyrzucony jak normalne naturalne drewno/roślina.
Można sobie o tym poczytać: SPAM


PROSZE NIE WKLEJAC LINKOW NA FORUM
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: ekologiczna szczoteczka do zębów dla dziecka

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:12

Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Chyba boom na ekologię idzie trochę za daleko :D

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron