Emerytury z ZUS

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Emerytury z ZUS

Postprzez BabskieSprawy.pl » 9 paź 2013, o 15:30

Czy wierzycie, że za kilkadziesiąt lat dostaniecie emeryturę z ZUS, która pozwoli na przeżycie starości bez pracy? Ja szczerze wątpię w jakąkolwiek emeryturę z ZUS dla dzisiejszych 20-30 latków, a nawet mam wątpliwości jeżeli chodzi o 40 latków, wystarczy pomyśleć co rząd robił w ostatnich miesiącach aby utrzymać wypłaty emerytur:

- podwyższenie wieku emerytalnego
- zabranie ok 60% i więcej % środków z OFE do ZUS (takie są plany za kilka miesięcy)
- wstrzymanie wypłat pracującym emerytom (okazało się niezgodne z konstytucją)
- podniesienie stawek podatku VAT (moim zdaniem można to podczepić pod ten problem)

możliwości zasilania ZUS pieniędzmi się wyczerpują, coraz więcej ludzi z powojennego wyżu demograficznego przechodzi na emerytury, młodzi wyjeżdżają za granicę, Ci co zostali często nie pracują ... co przebieglejsi pracują ale unikają płacenia na ZUS, jednym słowem będzie coraz gorzej ...

Co o tym myślicie?
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Madlen » 9 paź 2013, o 17:31

Zgadzam się, nie mamy na co liczyć.. Z roku na rok podnoszą opłaty składek i weź człowieku zapłać do 10-tego ponad tysiąc.. I jeszcze nic by nie było, tylko ja się szczerze bardzo wkurzyłam, jak po trzech latach regularnego płacenia składek spóźniłam się jeden dzień z zapłatą.. Został Mąż usunięty i musieliśmy pisać jakieś wnioski żeby przywrócili termin płacenia.. no chore..
Tu obcinają emerytury, tam składki podnoszą, a oni sobie jak bogowie żyją..
Czasem jest tak że człowiek już dochodzi do wieku 50-55 lat i to zdrowie zaczyna wysiadać, no ale co pracować trzeba na emeryturę, a chcąc iść na rentę bądź wcześniejszą emeryturę to by chyba trzeba było być w stanie krytycznym, żeby łaskawie kilka groszy dali..
jest źle a będzie jeszcze gorzej..
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Hadassa » 10 paź 2013, o 11:45

Pierwsza kwestia czy w ogólę dożyję do tej emerytury...
Prawda jest taka, że bez prywatnego ubezpieczenia medycznego, ciężko się leczyć...
więc skoro już nawet tu coś państwowego zawodzi, to jak ma być skuteczne w przypadku ZUS...
dług ZUS coraz bardziej rośnie, więc wątpie by nagle zmalał...
sam fakt że zabierają kasę z OFE pokazuje tylko tyle, że im brak kasy....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Carina » 10 paź 2013, o 11:52

Poza tym brak struktury prorodzinnej tez daje nam jakis obraz.
Nie ma na tyle dzieci by na te emerytury potem bylo...
Przerazajacy jest fakt , ze juz w chwili obecnej oni zyja za 50tys miesiecznie a emeryt musi za 700 zl. To nawet jak bd to jakie ?Po 200zl!
Brak slow...

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Hadassa » 10 paź 2013, o 12:09

tylko przy rosnących cenach, opłatach i lekach cięzko by było wyżyć za te 700 zł...

a co do dzieci, też sie zgadzam..
bo nie będzie miał kto na nasze emerytury pracować..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez aii » 10 paź 2013, o 13:58

ZUS upadnie i za około 30lat (może mniej) emerytury/renty nie dostaniemy. KRUS wytrwa, bo większość posłów na nim jest. Jak dla mnie, dobre chociaż i to. Jedynie mało...bo jednak większość to ZUS.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Carina » 11 paź 2013, o 10:06

Haha to nie zostaje nam nic jak tylko przejsc na KRUS ;P
Pytanie tylko czy ot tak sie da czy trzeba miec jakies grunty uprawne...bo akurat w tym temacie,to nie mam pojecia jak to wyglada.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Hadassa » 11 paź 2013, o 10:07

i tak i tak, mamy optymistyczne prognozy na naszą emeryturę :D

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez BabskieSprawy.pl » 11 paź 2013, o 13:57

Zapomniałem jeszcze o 1 punkcie, mianowicie wyciągnie pieniędzy na bieżące wypłaty emerytur z Funduszu Rezerwy Demograficznej:

W 2010 r. w tym celu zostało zabrane z FRD 7.5 mld zł. Następnie w 2011 kolejne 4 mld i 2.89 mld zł w roku 2012. W 2013 r. rząd ponownie zabierze środki z FRD uszczuplając je o 2.5 mld zł. Łączna kwota, którą rząd zagrabił z Funduszu Rezerwy Demograficznej w latach 2010 – 2013 osiągnęła już poziom 16.89 mld zł, czyli więcej niż całościowa kwota którą FRD ma dysponować w 2013 r. – 16.8 mld zł.


cały artykuł: http://wpolityce.pl/artykuly/61254-rzad ... -obywatele

pieniądze te miały być przeznaczanie na wypłaty emerytur za kilkadziesiąt lat, a są wyciągane już TERAZ.

aii napisał(a):ZUS upadnie i za około 30lat (może mniej)


Jakie 30 lat ... to się wszystko już posypało, pacjent jest w stanie agonalnym ale podtrzymują go kroplówkami które się w końcu skończą.
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Carina » 11 paź 2013, o 21:16

W zasadzie Adminie masz racje.Zus to juz tak naprawde 'trup' ktorego staraja sie ozywic eksperymentami...niestety nieudanymi.I czas by przyznali sie do tego ze 'usmiercili' i sie z tym pogodzili.A nie tak mydla oczy...

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez aii » 12 paź 2013, o 01:46

BabskieSprawy.pl napisał(a):Jakie 30 lat ... to się wszystko już posypało, pacjent jest w stanie agonalnym ale podtrzymują go kroplówkami które się w końcu skończą.

Jeszcze się nie posypało, bo jednak jeszcze funkcjonuję. Oczywiście nie jestem w stanie zrobić nie wiem jak odpowiednich obliczeń, 30 lat, to tylko taki szacowany czas, na totalny krach. Czyli na to, że emeryci i renciście nie dostaną pieniędzy, a pozostanie im liczyć na...no nie wiem..rodzinę? Oszczędności?

Teraz powinni zacząć uświadamiać ludzi w tym, że jest fatalnie, aby oni mogli zrobić sobie jakieś zabezpieczenie na przyszłość. Może jakieś lokaty? Albo skarpeta pod łóżkiem? Tylko z drugiej strony, jak ludzie mają to zrobić, skoro ci, którzy już korzystają z tych świadczeń, ledwo ciągną do następnych wpływów, a ci, którzy pracują i opłacają składki, muszą łatać ich budżet, aby mieli fundusze na dziś dla tych zasłużonych... Przerażające bardzo, tym bardziej, że jak zdrowia i sił braknie,to przyjdzie ludziom popadać z głodu...

Odnośnie KRUS'u, to z tego co wiem, to należy mieć chyba lekko ponad hektar ziemi na siebie, a gospodarstwa już niekoniecznie.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Carina » 12 paź 2013, o 20:19

aii napisał(a):
Odnośnie KRUS'u, to z tego co wiem, to należy mieć chyba lekko ponad hektar ziemi na siebie, a gospodarstwa już niekoniecznie.


To moze faktycznie warto...

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez 456 » 28 paź 2013, o 23:04

Szczerze to wątpię... I tak już są problemy z przyznaniem emerytury. Nie chcę myśleć co będzie jeśli dożyję tego wieku, w którym można się o nią ubiegać. ZUS to ZUS im szkoda wyłożyć złotówki, robią problemy gdy człowiekowi powinna przysługiwać renta a już nie wspomnę co z emeryturą.
Bliska mi osoba ma teraz problem z dostaniem, bo po prostu nie wpisano w odpowiedniej kolejności zawodu...


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Hadassa » 15 lis 2013, o 12:25


.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez aii » 15 lis 2013, o 20:05

Może niektórzy przestaną się łudzić.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Emerytury z ZUS

Postprzez Penelopa » 26 kwi 2014, o 19:44

Ja bym tak bardzo sceptycznie na to nie patrzyła. Jeżeli ZUS padnie, to i padnie też całe państwo, a w to mocno wątpię. Bardziej bym podejrzewała, że upadnie któreś z OFE i z ich części emerytury by się nie dostało. Banki przecież już padały, więc i jakieś OFE też może. Mimo wszystko wydaje mi się, że ta cała reforma z częściową likwidacją OFE jest dobra. Początkowo popierała ją również PiS, ale jak sobie wykalkulowali, że przecież nie będą klaskali Tuskowi, to nagle zrobili się z nich przeciwnicy.
Avatar użytkownika
Penelopa
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 20:16
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]