Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 10 gru 2013, o 16:16

Kayira - można iść na Hobbita z dzieckiem i samemu się nie zanudzić. :D

A tak z ciekawości zerknęłam do książki i trochę miałam dziwnie - Tolkien lubi się rozpisywać o całym tym świecie, ale jak się to porówna do filmu, to ten wypada barwniej. W końcu to aż trzy filmy do jednej książki, ale same przyznacie, że zazwyczaj ekranizacje, to skrócone historie. Czasem lecące wręcz po łebkach z wątkami. :D
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Hadassa » 10 gru 2013, o 17:26

Alex a po co z dzieckiem ?? nie rozumiem..
Jak się lubbi Hobbita, to nie ma co się nudzić w kinie...

Choć wg mnie książki i tak są o wiele lepsze ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 11 gru 2013, o 12:00

Kayira- bo czasami są takie filmy, gdzie idzie się dzieckiem a samemu się meczy. Chociaż nie zawsze. Sama się łapię na tym, że ryczę w kuchni jakieś piosenki z mini mini. :)
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez kamykowa » 12 gru 2013, o 15:58

Ja wybieram się na Igrzyska śmierci w niedzielę, bilety mają być podobno tańsze.

kamykowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 gru 2013, o 13:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Malinowo » 12 gru 2013, o 21:50

Rey napisał(a):Lubię trylogię Władcy Pierścieni, a po obejrzeniu trailera Hobbita w kinie mam go ochotę zobaczyć, bo zwiastun zrobił na mnie duże wrażenie. Zacznę jednak od pierwszej części, bo jakoś mi umknęła ;-)

Też jestem po seansie W Pierścieniu Ognia, film rewelacyjny, budzi ogromne emocje i przez cały czas trzyma w napięciu, lepszy i dojrzalszy od poprzedniej części, naprawdę warto obejrzeć, nawet jak się nie jest fanem książkowej serii. Ja puki co przeczytałem IŚ, ale zamierzam nadrobić zaległości i przeczytać całą trylogię.

To fakt, ta druga czesc Igrzysk wydaje sie o wiele lepsza niz pierwsza. Przynajmniej mi sie bardziej podobala.
A jesli chodzi o Hobbita to tez sie wybieram:) Ksiazke przeczytalam, jedynke widzialam- podobala mi sie, dobrze zrobiona, wiec licze , ze dwojka tez utrzyma poziom. Nazwisko rezysera raczej to gwarantuje:)
Avatar użytkownika
Malinowo
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 20 lip 2013, o 12:50

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Rey » 7 sty 2014, o 15:05

Jestem już po seansie nowego Hobbita w 3D i nie żałuję, piękny, epicki film, niesamowite efekty i kilka naprawdę niezapomnianych scen. Dla samego smoka warto zobaczyć ;-)
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez LoveWhisper » 8 sty 2014, o 13:28

Hobbita już też widziałam i jest super. ;)

Teraz czekam na "Sierpień w Hrabstwie Osage", jestem ciekawa jak Meryl Streep i Julia Roberts zagrają wspólnie w jednym filmie. :)
LoveWhisper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 16:30

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Adidasowa » 11 sty 2014, o 06:51

Czekam na kolejną część Hobbita :in love:

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez BadRomance » 12 sty 2014, o 14:44

LoveWhisper napisał(a):Teraz czekam na "Sierpień w Hrabstwie Osage", jestem ciekawa jak Meryl Streep i Julia Roberts zagrają wspólnie w jednym filmie. :)


Fajne połączenie, Roberts i Streep ]:-) Ale o filmie nie słyszałam. :P

Ja ostatnio byłam na tym Wilku z Wall Street, w sumie całkiem spoko, ale jak na kino to trochę męczył. Za długi, brakowało mi przerwy, szczególnie, że temat nie jest taki lajtowy jak w Hobbicie.
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Hadassa » 13 sty 2014, o 10:52

no właśnie ten "sierpień.." też bym sobie zobaczyła..
a wilka czekam jak się pojawi gdzieś on-line...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Rey » 15 sty 2014, o 20:33

Kayira napisał(a):no właśnie ten "sierpień.." też bym sobie zobaczyła..
a wilka czekam jak się pojawi gdzieś on-line...

Dokładnie tak jak ja :D
Widziałem filmik jak Streep opowiada o filmie - rodzina zjeżdża się na pogrzeb generalnie i zaczynają wylewać swoje żale... Chyba ostro popaprana ta rodzinka. ]:-) [youtube=]https://www.youtube.com/watch?v=H3hWtG_KrzU[/youtube]
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Henna » 16 sty 2014, o 13:21

Byłam na pokazie wcześniejszym, wygrałam bilety do kina i wiecie co... jestem zachwycona film jest wg. sztuki pod tym samym tytułem (nagrodzonej Pulitzerem) a dla mnie to już jest gwarantem jakości, świetna obsada, moje ulubienice Streep i Roberts do tego razem w filmie, i inni (McCregoe, S.Schepard)
Film jest specyficzną - sarkastyczna "dość czarną komedią" jak go zwą amerykanie o trudnych relacjach matki (Meryl Streep) i dorosłych córek ( Roberts,Lewis, Nicholson), które pewnego dnia powracają, by zmierzyć się z demonami przeszłości.To film bardzo uniwersalny moim zdaniem o rodzinie i więzach także międzyludzkich nie tylko rodzinnych - przejmująca bardzo, tematyka, którą potwierdza porzekadło: Z rodziną wychodzi się najlepiej na fotografii. Film jest wołaniem i nadzieją na to, ze wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek początkiem końca waśni i nieporozumień. Obejrzałabym jeszcze raz
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez kusicielka » 16 sty 2014, o 13:32

A...! teraz to mi narobiłaś ochoty :angrywife
Ja dziś czekam na nominacje do oscarów i podpatrzę co z tego u nas będzie dopiero ;)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Henna » 16 sty 2014, o 13:39

A widzisz...ciesze się...Nominacje dzisiaj nie wiedziałam tez po-śledzę...ha, ha, jak bym miala obstawiać tutaj to Streep a może Julia, nawet nie wiem, która ma ich więcej... :D
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez BadRomance » 16 sty 2014, o 19:12

Obie mają dużo, bo obie są rewelacyjnymi aktorkami.
Henna, dziękuję za relację. Podejrzewam, że sama chętnie się przekonam, bo nie ukrywam taka tematyka bardzo mi odpowiada ;)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Rey » 17 sty 2014, o 18:12

Już po nominacjach, zarówno Streep jak i Roberts nominowana ;-) Pytanie czy którejś przypadnie Oscar, będę trzymał kciuki za obie :-p
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 23 sty 2014, o 12:35

kusicielka napisał(a):A...! teraz to mi narobiłaś ochoty :angrywife
Ja dziś czekam na nominacje do oscarów i podpatrzę co z tego u nas będzie dopiero ;)

Też tak robię, ale ci powiem, że sam fakt, że były oscary nie przekonuje mnie całkiem do filmu. Musi mi się po prostu coś w nim podobać mimo wszystko żeby go obejrzeć.

Henna - a my "dopiero" jutro idziemy. :D
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez BadRomance » 24 sty 2014, o 18:25

Średnio się orientuje w tych rozdaniach Oscarów, ale na film pójdę. Już się zdążyłam przekonać. ;) Idę jutro, także zdam relacje :pisze:
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 27 sty 2014, o 14:08

To najpierw moja relacja jak widzę. :)

Można się sugerować, że to komedia, ale już po zapowiedzi widać, że święci się coś więcej.
Bo jak dla mnie, był to po prostu film o rodzinie - o batalii na wspomnienia, wypominanie sobie czegoś, dziękowanie, żartowanie, wspólny płacz i wspólne kłótnie. Albo np. to, kto ile "znaczy" w rodzinie. Kto jest jej głową, kto kogo kocha mocniej. Jak na film, w którym przez 95% czasu się gada, to dzieje się tam duuużo przedziwnych rzeczy. Efekty specjalne, to aktorzy. :)
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez BadRomance » 31 sty 2014, o 02:12

Zgadzam się z opinią Alex, aktorzy bardzo dużo dają w tym filmie. Stanowczo to jest jeden z tych nielicznych, o których myśli się po wyjściu z kina. Zabawne powstanie hierarchii w rodzinie, ale taka jest prawda. Według mnie warto obejrzeć, dla samych przemyśleń. Chociaż nie powiem, ten czarny humor w filmie też nie zawiódł :)
BadRomance
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 lip 2013, o 19:46

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 11 lut 2014, o 16:45

Może przejdziemy się na "Masz talent" jeszcze w lutym. Na razie byliśmy na dwóch filmach - każdy dobry, to trzeci mam nadzieję też taki będzie.

Za to rozczarowanie w świecie seriali, żeby za dobrze nie było. :D
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Henna » 14 lut 2014, o 15:01

Tak, ja bardzo czekam na ten film, bo bardzo lubię biograficzne. A ten jest oparty na prawdziwych wydarzeniach - opowiada historię Paula Pottsa, zwykłego bardzo szarego człowieka od niezbyt łaskawej dla niego młodości, do udziału w brytyjskiemu "Mam talent”. Tym legendarnym występem wzbudził sensację i wzruszył miliony ludzi na całym świecie.

Zanim jednak Potts zdobył wielką sławę i rozpoczął wymarzoną karierę, ktoś musiał w niego uwierzyć...
P.S. jego debiutancka płyta sprzedała się w ilości ponad 3,5 miliona egzemplarzy. To jest dopiero wynik, co? ]:-)
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez LoveWhisper » 16 lut 2014, o 19:35

Henna napisał(a):jego debiutancka płyta sprzedała się w ilości ponad 3,5 miliona egzemplarzy. To jest dopiero wynik, co? ]:-)

Wow, nieźle. :)
Akurat brytyjskich zwycięzców "Mam talent" za bardzo nie kojarzę, polskie edycje czasem obejrzę. Zwiastun wzrusza, przypomina mi trochę ten film na pierwszy rzut oka "Billy'ego Eliota". :)
LoveWhisper
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 16:30

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Alex » 18 lut 2014, o 12:48

Henna- 3mln płyt? :D To u nas to byłaby stukrotna platyna chyba. ;)

Wiesz co, ja nawet za bardzo...nie znam tego muzyka. Po prostu widziałam zajawke w kinie i mi się spodobało. :)

Love -też takie skojarzenie. :) Robotnicza Anglia, problem z rodzicami, którzy woleliby "bardziej męskie" zajęcie dla syna. ;)
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Filmowe zapowiedzi- czyli na co czekamy

Postprzez Shopping Queen. » 22 lut 2014, o 17:39

A ja już nie czekam :P "Masz Talent" obejrzałam wczoraj w kinie i z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić! :D Bardzo fajna, ciepła komedia :) Idealna na spotkanie z przyjaciółką albo randkę
Shopping Queen.
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 19:04
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]