grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez Esta » 10 lis 2012, o 21:04

Cześć Wam. Ja też męczę się obecnie z grzybicą :/ Na początku zaczęło się od tego, że zbyt długo wstrzymywałam pójście do toalety. Pracuję jako protokolant i nie mogłam w czasie wyjść z sali :/ Przypłaciłam to teraz chorobą, która ciągnie się od dobrego miesiąca. Na początek lekarz przepisał mi furaginę, aby brać dwie tabletki na noc przez cały miesiąc. Odczuwałam poprawę, ale na Wszystkich Świętych zmarzły mi nogi. Czułam, że w kościele robi mi się zimno w nogi, mimo że byłam ciepło ubrana i założyłam rajstopy oraz kozaki z futerkiem... Potem na cmentarzu trzeba było postać trochę... To dalej marzłam w nogi... Po niespełna godzinie zaczęłam jak szalona biegać co 5 minut do toalety i odezwał się ból w okolicy jajników, te nagłe potrzeby pójścia do toalety, nudności... Ja w pracy nie mogłam normalnie funkcjonować... Zadzwoniłam ponownie do doktor po wypisanie mi recepty z antybiotykami bo ja do końca tygodnia nie doczekam się na umówioną z nią wizytę. W wynikach wykazało, że mam liczne bakterie w moczu. Dostałam dodatkowo grzybicy a choroba dalej powędrowała w stronę jajników, w ten sposób dostałam po 1 listopada zapalenia przydatków... Jestem obecnie na antybiotykach i też będę musiała pójść po jakiś lek osłonowy bo przepisano mi tylko Unidox doustny oraz czopki Butapirazol... Jest ze mną lepiej, nie jestem taka przymulona od bólu ale jeszcze odczuwam takie ćmienie ze strony jajników... Pozdrawiam wszystkie chorowite :/ Pamiętajcie, jak odczuwacie ból w miejscu gdzie znajdują się jajniki oraz nudności - nie lekceważcie tego!
Esta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:49

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez Agniesiaa » 18 kwi 2013, o 09:12

Cześć wszystkim. U mnie jest taki problem, iż po raz kolejny wróciła do mnie grzybica pochwy. Z racji tego iż dopiero na przyszły tydzień jest wolny termin na wizyte lekarz powiedział abym nie stosowała żadnych leków dopochwowych bez recepty bo mogą wywołać uczulenie a to z kolei bardziej spotęguje objawy, tylko abym kupiła sobie delikatny żel Multi gin acti gel. Nie słyszałam wcześniej o nim. Jak on działa?
Agniesiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 12:33

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez tasiaka » 21 kwi 2013, o 19:20

Gdyby taki jeden i całkowicie skuteczny istniał to ginekolodzy mieliby marny zarobek...
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez Agniesiaa » 23 kwi 2013, o 07:48

Też tak myśle. Od razu nic nie przejdzie, tym bardziej jak to grzybica. Wspomagajaco można coś zastosowac. Mi kolezanka dala tubke tego żelu milti gyn, bo miala dwie tubki, ale ulga niesamowita. Jutro ide do ginekologa wiec leczenie mnie czeka.
Agniesiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2013, o 12:33

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez jarzębina » 10 cze 2013, o 03:58

Żel do okolic intymnych dobrze jest stosować profilaktycznie. Ja mam żel lacibios femina i świetnie łagodzi podrażnienia (pojawiały mi się po basenie) i otarcia, które czasem miałam po stosunku. Nawilża też okolice intymne i chroni przed infekcjami. Kilka lat temu miałam straszne problemy z nawracającą grzybicą, dlatego teraz bardzo dbam o odpowiednią higienę i profilaktykę.
Avatar użytkownika
jarzębina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 01:24

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez malinka 61 » 20 paź 2013, o 18:43

Jak się przyjmuje antybiotyk to musi być koniecznie lek osłonowy nystatyna ,oraz probiotyk , o czym lekarze zazwyczaj zapominają , lek nystatyna można dostać od ginekologa , również polecam Tantum rossa , pomocne są tez panie w aptekach ,które wiedzą co można na tą przypadłość dostać bez recepty :kwiatek

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: grzybica pochwy ? proszę o pomoc.:(

Postprzez sarenkaXX » 28 paź 2013, o 01:33

zgadzam sie, przy antybiotyku zawsze musi byc oslona,dobry probiotyk ginekologiczny, najlepiej odrazu z polskimi szczepami bakterii, bo probiotyki sa najskuteczniejsze, ze wzgledu na latwosc i szybkosc kolonizacji pochwy u kobiet z tych samych populacji, powiedzial mi o tym ginekolog, bardzo dobry z reszta, profesor, kupuje wiec provag bo wyczytalam w necie za ma Polskie szczepy
sarenkaXX
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 01:05
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]