Imiona

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Imiona

Postprzez Melisa » 7 sty 2012, o 23:37

Jakie imiona wam się podobają dla dzieciaczków? Wolicie tradycyjnych Antków i Jasiów lub Zosie, czy może modne teraz Oliwie, NiKole, Oliwierów?

My już mamy wybrane imię dla dziewczynki- Maja :) Następna córeczka byłaby Lilka, czyli Liliana. Synek Daniel, choc pomalu przestaje mi się podobać. Najbardziej podoba mi się Nikodem. Antoś też ładnie :) lub Karim, może namówię jeszcze przyszłego męża na to właśnie imię ;) choć nie wiem, czy to dobry pomysł mieszkając w Polsce.
Amir równiez mi się podoba, ale nie jestem pewna czy to nie muzułmańskie.
Dziewczynkę chciałabym nazwać Alya, ale jest to imię muzułmańskie
Melisa
 

Re: Imiona

Postprzez dzo » 8 sty 2012, o 11:37

Lena mi się marzy albo Julcia
dzo
 

Re: Imiona

Postprzez no.nie.wiem » 8 sty 2012, o 12:17

Ja też chciałam Maję, ale już mi się odechciało gdy zauważylam, że w 2010-2011r. Maje wysypały jak grzyby po deszczu.

Gabriel - ale nie fajnie jak będzie miał imię po mamie :)
Mikołaj, Remigiusz...

Dla dziewczynki Róża może? Choć z angielskiego brzmi chyba lepiej - Rose (mniej ostro). Ostatnio spotkałam też Rozalię.
Mojemu meżowi podoba się April (damskie imię :) ) ale wybiłam mu z głowy nazywanie dziecka Kwiecień :/
Daria tez mi się podoba ale Darię w rodzinie już mam. Mówimy na nią Duszka :) tak wdzięcznie.
no.nie.wiem
 

Re: Imiona

Postprzez Melisa » 8 sty 2012, o 12:56

No właśnie wiem, że Mai dużo i to też mi się nie podoba :/ Ale Maja takie uniwersalne, a on nie chce typowo polskiego. U nich też jest Maja tylko pisana Maya. Oliiwia też mi się bardzo podoba, ale też dużo Oliwek jest, zresztą jemu sie nie podoba
Melisa
 

Re: Imiona

Postprzez no.nie.wiem » 8 sty 2012, o 13:03

No własnie, mam wrażenie, że wszystkie fajne imiona stały się tak popularne i powszednie jak Kasia, Basia, Madzia, Gosia...
W tym roku będziemy sie starać o bobasa i szukam imienia twardego nie zwymyślanego a jednocześnie takiego, które można fajnie zdrobnić.
Jak np. Wiktor
Ale Wiktorka podsunęłam mojemu bratu i po zupie :)
no.nie.wiem
 

Re: Imiona

Postprzez no.nie.wiem » 8 sty 2012, o 13:06

Melisa chyba Ci podbiorę Lilkę... :) Liliana. Strasznie mi się spodobalo. Dostojne a jednocześnie można fajnie zdrobnić tzn nie wychodzi z tego żadna siusia, niunia, nieńka sreńka... :)
no.nie.wiem
 

Re: Imiona

Postprzez Melisa » 8 sty 2012, o 13:13

no nie, ze cudownie :D Może mi się odmieni, jeszcze troche czasu zanim dzidziusia będę miała. A w ogólę to bliźniaczki bym chciała :D Maję i Lilkę :D
Melisa
 

Re: Imiona

Postprzez helena888 » 9 sty 2012, o 18:28

Ja już jakiś czas temu wymarzyłam sobie parkę dzieciaczków ... Tomusia i Kasię około 2-3 lat różnicy między nimi...

Ahh nie mogę już się ich doczekać...
helena888
 

Re: Imiona

Postprzez dzo » 9 sty 2012, o 18:37

helena888 to do roboty :sex1 ;) ;)
dzo
 

Re: Imiona

Postprzez WeselneZaplecze » 12 sty 2012, o 15:28

Mam wiele typów. Z męskich imion podobają mi się między innymi: Hubert, Jaś i Ignaś.
WeselneZaplecze
 

Re: Imiona

Postprzez pomarańcza » 12 sty 2012, o 16:53

dla dziewczynki : julia, klaudia i maja
dla chłopca : kubuś, antoś :)
pozdrawiam
pomarańcza
 

Re: Imiona

Postprzez Justyna 32 » 13 sty 2012, o 13:10

Ja mam Laurę Marię (Maria po babci) podoba mi się również Olimpia, Liliana, Karina i Nadia. Dla chłopca Antoni, Ignacy, Ksawery, oraz Bartek, Piotr, Michał, Aleksander i Łukasz :baby
Justyna 32
 

Re: Imiona

Postprzez Melisa » 17 sty 2012, o 20:40

Teraz mnie wzięło na imiona na A :P podobają mi się:
Ali, Aron, Alan, Alec, Amir
Szczególnie Atron i Amir
Melisa
 

Re: Imiona

Postprzez Hakiruono » 18 sty 2012, o 10:51

Melisa napisał(a):Teraz mnie wzięło na imiona na A :P podobają mi się:
Ali, Aron, Alan, Alec, Amir
Szczególnie Atron i Amir

Odkąd pamiętam to dwa typy Anna i Andrzej. (Też na "A"). Ale podoba mi się również Jan, Helena i Teresa.
Hakiruono
 

Re: Imiona

Postprzez mika537 » 20 sty 2012, o 12:20

ja uwielbiam oryginalne imiona nie jestem tradycjonalistką :) MELISA-Aron to moje wymarzone imię dla synka:) jeżeli kiedyś się doczekam to napewno będzie Aron :) Dla dziewczynek bardzo podobaja mi sie imiona Lorraine, Ettienet :)
mika537
 

Re: Imiona

Postprzez krecik88 » 29 sty 2012, o 22:07

ja nazwałam swoje dzieciaczki, Nikodem i Zuzanna bo mi się zawsze te imiona podobały choc rozważałam też Nadię i Nataniela;)
krecik88
 

Re: Imiona

Postprzez dzo » 29 sty 2012, o 22:10

krecik88 napisał(a):ja nazwałam swoje dzieciaczki, Nikodem i Zuzanna bo mi się zawsze te imiona podobały choc rozważałam też Nadię i Nataniela;)


Zuzia ślicznie :serca :serca
dzo
 

Re: Imiona

Postprzez krecik88 » 29 sty 2012, o 23:01

dzo napisał(a):
krecik88 napisał(a):ja nazwałam swoje dzieciaczki, Nikodem i Zuzanna bo mi się zawsze te imiona podobały choc rozważałam też Nadię i Nataniela;)


Zuzia ślicznie :serca :serca


dziękuję;)
krecik88
 

Re: Imiona

Postprzez aisoglam » 22 lut 2012, o 13:05

Mam w rodzinie dwie dziewczynki, które mają nietypowe imiona ale bardzo ładne: to POLA i NINA.Dziewczynki są bardzo dumne ze swoich imion.
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30

Re: Imiona

Postprzez Lily of the Valley » 14 kwi 2012, o 08:43

Dla dziewczynki podoba mi się Dorota, Amelia, Marianna, Natalia, Alicja i Judyta.
Dla chlopczyka Alek, Konrad, Robert, Michal, Filip, Maciek, Piotr, Szymon, Juliusz.
Lily of the Valley
 

Re: Imiona

Postprzez MamaAnia » 24 kwi 2012, o 11:16

Ja jestem mamą Kubusia i Michalinki i właśnie te imiona podobają mi sie najbardziej :baby
Jak by się trafił jeszcze jeden dzidziuś to nie mam pojęcia jakie imię bym wybrała ;)
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Imiona

Postprzez kamajana » 24 kwi 2012, o 20:31

Ja synkowi dałam imię Kuba, ale nie Jakub ... chociaż pani w urzędzie miała jakieś obiekcję, ale przeszło :)

http://www.stonoga.na.allegro.pl
Wyprzedaż obuwia dziecięcego, suuuper ceny :)
Avatar użytkownika
kamajana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 19:55

Re: Imiona

Postprzez numeria » 25 kwi 2012, o 14:12

Moja corka nosi imie Miriam ... :)
numeria
 

Re: Imiona

Postprzez dzo » 25 kwi 2012, o 14:36

numeria napisał(a):Moja corka nosi imie Miriam ... :)


kojarzy mi się to imię nierozłącznie z czymś :twisted:
dzo
 

Re: Imiona

Postprzez numeria » 25 kwi 2012, o 20:59

a szkoda ze nie z tym z czym faktycznie powinno ... :|
numeria
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron