Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Sikorka_ » 21 lip 2018, o 15:01

Witam, jestem tu nowa, mam nadzieję, że tutaj znajdę odpowiedź na nurtujący mnie problem.
Z moim chłopakiem jesteśmy razem 4 lata, zauważyłam że z biegiem lat on przyzwyczaił się do tego że jestem i że od niego nie odejdę i jest tego wręcz pewien - z tego powodu przestał się starać. Nawet na czułości nie ma czasu. Ja nie jestem jakąś wymagającą dziewczyną, nie jestem typu "weź mnie tu, zabierz mnie tam"... ale czuję, że żyjemy jak jakies emerytowane małżeństwo - ba! moi dziadkowie mają bardziej fascynujące życie uczuciowe niż my.
Celem mojego chłopaka teraz jest tylko pomoc (za darmo) cioci w domu - chodzi o remont. On każdą swoją chwilę spędza tam, dla mnie nie ma czasu wogóle, a jak śmiem się upomnieć o chwilę rozmowy albo sam na sam, to już się obraża, bo on jedzie do cioci, bo czas ucieka, bo on lubi ludziom pomagać.. super... szkoda tylko, że nie pomyśli o mnie, stawia mnie na ostatnim miejscu.
Chciałabym, żeby znów zaczał o mnie walczyć, żeby być bardziej stanowczą, tylko jak to zrobić? Ja jestem zbyt uległa, od razu gdy go widzę to mięknę i na wszystko przytakuję. Nie chcę też stać się dla niego nagle jakaś chamska, tylko chciałabym, żeby poczuł, że o swoją kobietę wypadałoby się trochę starać i zabrać ją chociazby na spacer...
Na początku jakoś było normalnie, od czasu do czasu gdzieś wyszliśmy, ze znajomymi, do kina.. teraz moje życie jest tak nudne, że spanie jest moja jedyna rozrywka, a jak ja proponuje mu jakieś wyjście to słyszę NIE bo on pomaga cioci albo mu się nie chce.

Ostatnio edytowano 21 lip 2018, o 15:08 przez Sikorka_, łącznie edytowano 2 razy
Sikorka_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 14:53

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Sikorka_ » 21 lip 2018, o 15:03

Powiedział mi ostatnio że jestem super bo nie wymagam od niego żadnych wyjść, żadnych prezentów...
Czyli "tania" ze mnie dziewczyna, niestety on chyba zrozumiał to tak, że nie musi się wcale już starać, skoro ja nie mam wymagań..
Sikorka_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 14:53

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez babeczka » 21 lip 2018, o 19:57

Sama piszesz, że jesteś zbyt uległa, za każdym razem mu przytakujesz, więc ma prawo sądzić, że tak już będzie zawsze i starać się nie musi, wg niego 4 lata razem to na tyle długo, aby być Ciebie pewnym. Z drugiej strony to, że pomaga swojej cioci (bo lubi pomagać innym) to tylko dobrze o nim świadczy, ale tak jest pochłonięty tą pomocą, że pewnie gdybyś nagle zniknęła pewnie tego by nawet nie zauważył . Ale swoją drogą tak go już nauczyłaś w pewnym sensie przez swoje "posłuszeństwo" w stosunku do niego, że on nie uważa niczego złego w swoim postępowaniu. Sama widzisz, prosisz go o chwilkę rozmowy, on wykręca się ciocią, nie powinnaś prosić, zwyczajnie twardo mu powiedz, że czujesz się zaniedbywana, ciocia ciocią, ale to Ty powinnaś być na pierwszym miejscu, jesteś młoda chciałabyś mieć coś z tego i bycia z nim razem i z samego życia. Życie Wam ucieka, przynajmniej Tobie, bo on nie ma czasu na nic innego. Musisz z nim porozmawiać i to poważnie, bez "miękkich kolan" bo inaczej nic nie wskórasz. Możesz go nawet troszkę zaszantażować - jeśli dalej tak będzie postępował, zapominał o Tobie, o Twoim istnieniu, powiesz, że nie tego oczekiwałaś po swoim chłopaku,chcesz gdzieś wyjść między ludzi,kino,teatr,kawiarnia, choćby właśnie zwykły spacer ,spotkanie ze znajomymi - to odejdziesz od niego. Kochasz go i tego byś nie zrobiła,ale powiedzieć mu tak możesz,zobaczysz jego reakcję,bo faktycznie z Twojego opisu wynika,że zachowujecie się jak stare dobre małżeństwo. A wiesz,że wszystkie chwyty są dozwolone, może ten coś da. Powodzenia. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Jamelia » 21 lip 2018, o 23:14

Jedyna Twoja rozrywka to spanie ?
Nie żartuj! Nie jesteście jednością, oprócz tego że jesteście razem to każde z was ma też osobne życie ,swoje sprawy ,znajonych i hobby. Jeśli nie masz to zacznij poszerzać swoje zainteresowania bo jesteś znudzona a i dla chłopaka wydasz się nudna. Zaraz okaże się że nie macie o czym rozmawiać. Chcesz żeby nie stał w miejscu tylko starał się o Ciebie cały czas, no a Ty się starasz ?
Rób coś również sama , zaintryguj go.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Sikorka_ » 22 lip 2018, o 07:10

Jamelia napisał(a):Jedyna Twoja rozrywka to spanie ?
Nie żartuj! Nie jesteście jednością, oprócz tego że jesteście razem to każde z was ma też osobne życie ,swoje sprawy ,znajonych i hobby. Jeśli nie masz to zacznij poszerzać swoje zainteresowania bo jesteś znudzona a i dla chłopaka wydasz się nudna. Zaraz okaże się że nie macie o czym rozmawiać. Chcesz żeby nie stał w miejscu tylko starał się o Ciebie cały czas, no a Ty się starasz ?
Rób coś również sama , zaintryguj go.


Ale on jest bardzo zazdrosny i jeśli już wyjdę z koleżankami to dowala mi że on też będzie wychodził z koleżankami i niewiadomo co robił.. on by chciał żebym siedziała w domu i czekała na niego, jak typowa kura domowa.
Sikorka_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2018, o 14:53

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Jamelia » 22 lip 2018, o 09:04

Ty wychodzisz z koleżankami a nie z kolegami więc w czym ma problem?
Niech też wyjdzie z kolegami ...
Powiem Ci jedno, w takich relacjach jak Twoja, zawsze kończy się tak samo jeśli kobieta cała siebie dostosowuje pod faceta,z czasem on się nią nudzi i szuka sobie innej jeszcze będąc z Tobą, zacznie sobie wychodzić pomimo tego że Ty nie wychodziłas nigdzie bo chciałaś mu pokazać że Ci na nim tylko zależy... To zawsze kończy się źle. A za jakiś czas i Ty będziesz miała tego dość, dojdzie do tego że będziesz się bała przyznać że na zakupach byłaś bo też będzie miał problem... Nie niszcz sobie życia, jeśli chcesz z nim być dąż do tego żeby ten związek funkcjonował normalnie! Bo na dłuższą metę albo Ty sfiksujesz albo on będzie dla Ciebie skończonym chu.em a nie partnerem.
To jest nienormalne nie móc spotykać się ze znajomymi tym bardziej jeśli on sam nie chce spędzać z Tobą czasu.. myślisz że będzie Cię za to szanował? No to zobacz co się dzieje już teraz i wyciągnij wnioski. .. ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez babeczka » 22 lip 2018, o 10:56

Sikorka_ napisał(a):
Jamelia napisał(a):Jedyna Twoja rozrywka to spanie ?
Nie żartuj! Nie jesteście jednością, oprócz tego że jesteście razem to każde z was ma też osobne życie ,swoje sprawy ,znajonych i hobby. Jeśli nie masz to zacznij poszerzać swoje zainteresowania bo jesteś znudzona a i dla chłopaka wydasz się nudna. Zaraz okaże się że nie macie o czym rozmawiać. Chcesz żeby nie stał w miejscu tylko starał się o Ciebie cały czas, no a Ty się starasz ?
Rób coś również sama , zaintryguj go.


Ale on jest bardzo zazdrosny i jeśli już wyjdę z koleżankami to dowala mi że on też będzie wychodził z koleżankami i niewiadomo co robił.. on by chciał żebym siedziała w domu i czekała na niego, jak typowa kura domowa.



Przecież jego i tak po całych dniach nie ma, więc Ty też nie musisz siedzieć w domu. On się zachowuje jak pies ogrodnika, ale niestety sama jesteś sobie winna, od początku pozwalałaś na takie traktowanie, więc pretensje miej wyłącznie do siebie. Piszesz, że on jest zazdrosny, a dałaś mu ku temu jakiekolwiek powody? przecież też możesz mu powiedzieć, że jesteś zazdrosna ponieważ cały czas nie ma go z Tobą, więc skoro on może być u cioci, Ty śmiało możesz się spotykać ze swoimi znajomymi. Nie jesteś póki co niczyją własnością i nikt nie powinien Ci niczego zabraniać.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez Olusiaa » 31 lip 2018, o 14:24

tylko rozmowa może pomóc... nie domyśli się, oni tak niestety nie działają. albo zacznij wychodzić i wyjeżdżać bez niego, to może się ocknie.
Olusiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 17:19

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez monika_lzy » 31 lip 2018, o 21:21

Ja bym nie doradzała wychodzenia i wyjezdzania bez niego, najlepiej tak jak Olusiaa pisze porozmawiaj z nim, albo nawet z jego znajomymi, którzy moga też na niego wplynąć kolejną rozmową, jak zrozumią ciebie.

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Jak być bardziej stanowczą w stosunku do chłopaka?

Postprzez BlueLagoona » 31 lip 2018, o 22:08

Napiszę tylko tyle...przyzwyczaiłaś go do tego, ze jesteś uległa...posłuszna. Im dłużej tak będzie...tym trudniej to zmienić będzie..a facet nie będzie tego doceniał tylko wykorzystywał. Ja piszę niestety , ze swojego doświadczenia.... wiem, że każdy jest inny i trudno uogólniać...ale jeżeli teraz czegoś nie zmienisz to potem będzie za późno.
Albo jesteś kurą domową i będziesz siedziała w domu bo lubisz - to ok..ale jeżeli źle się z tym czujesz...to musisz zaryzykować- nawet wasz związek. Zacząć myśleć o sobie...być trochę egoistką nawet...a niech tam będzie nawet trochę zazdrosny ;). I moim zdaniem rozmowa typu " kochanie..ostatnio czuję się zaniedbana..czy Ty mnie jeszcze kochasz?"....To nie..ale to moje zdanie . Wiesz jaki jest najgorszy błąd faceta? - "Kiedy przestaje zdobywać kobietę, bo sądzi, że zdobył ją ostatecznie."
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]