Jak dbać o naturalne loki?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez elthi » 28 paź 2018, o 15:50

Hej.
Otóż mam od jakiegoś czasu pewien problem. Od paru miesięcy zaczęłam stosować świadomą pielęgnację, a dopiero jakieś dwa miesiące temu odkryłam, że moje włosy są mocno falowane (skręt 2B, o ile się nie mylę). Niestety nie mam pojęcia jak o nie dbać. Próbowałam metody CG parę razy, ale moje włosy wyglądały wtedy jak miotła. Wróciłam do metody OMO, lecz w trochę innym wydaniu. Przed myciem nakładam odżywkę bez silikonów (raz w tygodniu olejuję olejem lnianym na suche włosy lub na mgiełkę z miodem). Później myję włosy szamponem babydream. Po wszystkim nakładam na około 20 minut kolejną odżywkę bez silikonów (np. Bioxav) i rozczesuję. Po spłukaniu odżywki, odciskam włosy w bawełnianą koszulkę i nakładam krem do włosów kręconych (mocne żele zbyt bardzo je obciążają). Zostawiam do naturalnego wyschnięcia i odciskam sucharki. Niestety, moje włosy wyginają się we wszystkie możliwe strony i wyglądają po prostu na potargane. Chociaż tuż po myciu jeszcze nie jest źle. Po spaniu (zazwyczaj śpię w rozpuszczonych, bo wszystkie fryzury typu kok, warkocz itd. odkształcają mi włosy, a ananas się u mnie nie sprawdza) jak wstaję to wyglądam jakby piorun we mnie strzelił. I nawet ponowne układanie na odżywkę i krem nie pomagają, więc chodzę potargana jak czarownica. Doradzicie mi co z tym zrobić? Jak osiągnąć, ładny, w miarę równy skręt i jak spać, żeby nie wyglądać później jak wkurzony szopen?

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez Brajana » 30 paź 2018, o 09:23

Przede wszystkim warto zadbać o naturalne odżywki z witaminami. To już musisz wiedzieć, które będą odpowiednie dla Twoich włosów:) No i też kosmetyki do skrętu loków też się przydadzą.

Brajana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 paź 2018, o 09:19

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez milencia09 » 2 lis 2018, o 09:17

Wypróbuj plopping, ja zawsze myję włosy przed spaniem i przez godzinę chodzę w koszulce na głowie, wtedy loki się układają ładnie i potem są trwalsze. Czasem nawet śpię w takim "kokonie"
milencia09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 lis 2018, o 09:12

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez booksheep » 8 lis 2018, o 12:30

Przeszukaj sobie internet w temacie gluta z siemienia lnianego w pielęgnaci loków :)
Avatar użytkownika
booksheep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 paź 2018, o 17:01

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez elthi » 10 lis 2018, o 16:27

Oj nie, plopping na moje włosy to zło. Glutek lniany też się nie sprawdza. Ostatnio kupiłam dość mocny żel do włosów (taft power czy jakoś tak) i nawet nieźle trzyma. Ale niestety przez pierwszy dzień. Po spaniu jest znów tragedia :(

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez Jamelia » 11 lis 2018, o 19:11

Może oliwa z oliwek nie ma dobrego wpływu na Twoje włosy,spróbuj innego, np migdałów słodkich. No i czy dobierasz dobre odżywki?
Ja robię podkład woda z cukrem lub aloes 99% na to oliwa (za kazdym razem inna) , trzymam włosygodzinę minimum pod filia i koszulką, potem myję odżywką humektantową i na spłukane kładę na10min odżywkę emolientową. Gniotę koszulką i nie używam suszarki więc efekt jest zupełnie inny niż po myciu szamponami.
Ale też jestem na etapie szukania najlepszej oliwy do moich włosów.
Na dniach będę próbować laminowania :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez elthi » 12 lis 2018, o 15:42

Jamelia napisał(a):Może oliwa z oliwek nie ma dobrego wpływu na Twoje włosy,spróbuj innego, np migdałów słodkich. No i czy dobierasz dobre odżywki?
Ja robię podkład woda z cukrem lub aloes 99% na to oliwa (za kazdym razem inna) , trzymam włosygodzinę minimum pod filia i koszulką, potem myję odżywką humektantową i na spłukane kładę na10min odżywkę emolientową. Gniotę koszulką i nie używam suszarki więc efekt jest zupełnie inny niż po myciu szamponami.
Ale też jestem na etapie szukania najlepszej oliwy do moich włosów.
Na dniach będę próbować laminowania :)


Raczej dobieram dobrze odżywki, przynajmniej tak mi się wydaje. Próbowałam różnych, ale te których używam teraz sprawdziły się najlepiej. Właśnie kupiłam olej makadamia, więc zobaczymy za jakiś miesiąc czy jest odpowiedni czy mam szukać dalej :) Co do laminowania to koniecznie napisz jak wyszło! Sama miałam próbować, ale coś się zebrać nie mogę :P

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez honokrol » 23 lis 2018, o 15:48

super jest szampon i spray z matrixa, teraz w dobrej cenie w sklepie hedoni. polecam :)
honokrol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 lis 2018, o 15:42

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez Jamelia » 23 lis 2018, o 16:39

Elthi zaplątałam się i o laminowaniu w innym wątku odpowiedziałam :roll: otóż jeszcze się do tego nie zabrałam ale zaczęłam myć włosy idżywką i są lepsze ,nie puszą się i mają lepszy skręt :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez lexyy » 4 gru 2018, o 10:15

Suszenie włosów też ma znaczenie w podreślaniu naturalnych loków, od paru dni testuję nową suszarkę od babyliss, ma taki dyfuzor który idealnie się sprawdza do włosów kręconych i falowanych.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez sabinkaduchess » 2 lip 2019, o 17:39

A w ogóle u nich teraz jest linia sensitive, więc ten sprzęt dodatkowo dba o to, żeby suszenie było jak najdelikatniejsze dla włosów. Myślę, że sama sprawię sobie taką suszarkę babyliss, bo resztę sprzętów mam od nich i właśnie tylko suszarka mi została z innej firmy, ale już ledwo działa ;)
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Jak dbać o naturalne loki?

Postprzez kokruch86 » 28 cze 2020, o 10:08

kup sobię suszarkę z dyfuzorem, która ma jonizację wbudowaną. ja mam loki i używam suszarki babyliss z serii exclusive, bo narawdę to jest sprzęt dla profesjonalistów, którzy cenią sobie zdrowie i kondycje swoich włosów. Odkąd suszę to suszarką to moje loki są bradziej sprężyste i takie podniesione i lekkie, moim zdaniem warto
kokruch86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 maja 2020, o 21:26
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]