Jak dbać o skórę 20 latki?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Mija » 3 gru 2011, o 17:37

Witam. Na internecie co jakiś czas pojawiają się artykuły odnośnie dbania o skórę, ciało adekwatnie do wieku.
Otóż mam prawie 20 lat, lecz do końca nie wiem, jak dbać o moją skórę.
Wiem, że trzeba dbać o dobre nawilżenie i z zewnątrz i od wewnątrz.
Staram się dużo pić. Używam kremu, że to tak nazwę "ekstremalnie nawilżającego",
z tym, że mam problem z zaskórnikami.

Wyczytałam że powinnam używać kremów bez oleistych substancji, z tym że nie wiem jakie to są kremy. Bardzo łatwo mi się zatykają pory i mam bardzo dużo tego dziadostwa na twarzy, szczególnie na brodzie i coraz więcej pojawia mi się tego na całej twarzy.


Ostatnio będąc na peelengu kawitacyjnym, kosmetyczka powiedziąła mi że mam bardzo czystą skórę. (dodam, że peeling był bardzo łagodny i nie zauważyłam poprawy, natomiast rozniósł moje czerwone, pojedyncze pryszcze w miejsca gdzie ich nigdy nie miałam np na policzki).
Owszem, może i nie mam wągrów czarnych jak węgiel, jednak jestem niezadowolona ze stanu mojej skóry.
Kochane, może poradzicie mi coś??
Jakieś kosmetyki, kremy, zabiegi, domowe kuracje ? Może mikrodermabrazja? Jak poradzić sobie z tymi pryszczami, bliznami po pryszczach i zaskórnikami, może dietę zmienić?

Mam jeszcze problem z wiotką skórą. Mimo iż nawet nie skończyłam 20 lat, zauważyłam, że piersi mi opadły. Wiem, że jest to najlepszy czas by zacząć z tym walczyć.
Wiem pomyślicie, setki tematów, użyj wyszukiwarki...
Czytałam, wyszukiwałam.
Wniosek taki, że dobrze by było na koniec kąpieli oblać ciało zimną wodą - poprawia jędrność, masować je szorstką gąbeczką - poprawia ukrwienie, po kąpieli zastosować jakiś balsamik, a rano serię ćwiczeń.
Tak naprawdę nie wiem jaki balsam, jakie ćwiczenia.
Trochę też brakuje mi czasu no i chyba motywacji. Myślę, żeby zacząć małymi kroczkami, np podczas kąpieli skupić się na tych miejscach problemowych.
Dołożyć ćwiczenia itd. Chciałabym, żeby mi to weszło w nawyk, a nie zacząć z grubej rury i po tygodniu przestać.
Mam nadzieję, że jakieś pomysły, rady mi podsuniecie, kochane.
Napisałam też na forum, żeby moja motywacja wzrosła, mam nadzieję, że mi pomożecie :)

Pozdrawiam gorąco i witam się ze wszystkimi :)
Mija :)
Mija
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez koralowadama » 5 gru 2011, o 15:34

Ja z czystym sumienie mogę Ci polecić mikrodermabrazję diamentową. Miałam po niej rewelacyjne rezultaty.
koralowadama
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez jahen » 5 gru 2011, o 19:50

mikrodermabrazja to dla starszej cery raczej.
co do opadajacego biustu to polecam takie jedno cwiczenie, daje super efekty ale trzeba je robic REGULARNIE - zloz dlonie jak do modlitwy, lokcie wypchnij na zewnatrz i naciskaj z calej sily na zlaczone dlonie. ja od troche ponad miesiaca robie serie po sto uciskow, pod prysznicem :) i widze efekty.
jahen
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Mija » 6 gru 2011, o 00:00

Pierwsze co to dziękuje za odpowiedź!

A co jeżeli mam blizny po trądziku i ospie wietrznej (dziura na czole jak po strzale;p )

Słyszałam o tym ćwiczeniu, ale jak je wykonywałam miałam wrażenie, że pracują mięśnie te które są bliżej pachy i że zrobią mi się dwie dodatkowe piersi ;P
To poczytam w takim razie dokładnie o tych ćwiczeniach skoro przynoszą efekty :)

Dziękuję bardzo za poradę, może jeszcze jakieś rady się znajdą ?
Mija
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Tusia » 26 gru 2011, o 21:18

ćwiczenia wydaja się być nieefektowne, ale rzeczywiscie pomagają.
Nawilżenie jest bardzo ważne. Jednak się gam po produkty apteczne wydają się być jednak z wyższej pułki dzięki czemu pielęgnować mogę i skórę i włosy, chociażby taki panthenol w sprayu. Połącz ćwiczenia z nawilżeniem to dopiero będziesz miała efekty.
Tusia
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez pomcia » 28 gru 2011, o 22:31

Tusia ten pantenol to chyba do wszystkiego stosujesz.
Ćwiczenia przyniosą efekt ale musisz być cierpliwa. A jak oczyszczasz twarz?
pomcia
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez E-lejdis » 2 sty 2012, o 16:08

Moim zdaniem to nic innego jak kwestia odpowiednich kosmetyków oraz pielęgnacji skóry. Co do oczyszczania skóry twarzy,to polecam dobry tonik oraz krem nawilżajacy-antybakteryjny.
E-lejdis
 

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez kaira1987 » 22 paź 2014, o 10:59

A maseczki typu peel-off, na przykład żelatyna z mlekiem? To tak na zaskórniki, tylko trzeba uważać, żeby były dobre proporcje, bo na jakimś blogu kiedyś czytałam, że można sobie zedrzeć kawałek skóry :>

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Kornelka00 » 22 paź 2014, o 15:16

przypomniałyście mi o tym ćwiczeniu na piersi;P czas do niego powrócić!

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez e-kosmeo_pl » 23 paź 2014, o 12:16

Mikrodermabrazja czy też inny zabieg który głęboko oczyszcza cerę wcale nie jest dla osób starszych,spokojnie można polecić go także 20 latce,nie widzę żadnych przeszkód. Pomyśl też z czasem o dobrym żelu do mycia twarzy i kremie nawilżającym,samych firm masz naprawdę wiele do wyboru.
e-kosmeo_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 11:51

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Specjalista Aspazji » 13 sty 2015, o 21:52

Zaskórniki możesz usunąć w gabinecie dermatologicznym. Będzie to złuszczanie kwasami, np. glikolowym w wysokim stężeniu, pirogronowym, mlekowym czy salicylowym, czy też mikrodermabrazja, gdzie daje to efekt złuszczania naskórka i pobudza produkcję kolagenu. Przeważnie robi się pięć zabiegów co dwa tygodnie.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Lagenko_pl » 16 sty 2015, o 10:22

Tutaj pełna zgoda,jako 20 latka spokojnie możesz korzystać z zabiegu oczyszczania twarzy,które to na zaskórniki oraz wągry nie ma sobie równych i jest po prostu skutecznym sposobem,podstawą będzie tylko wykonać go w studiu kosmetycznym gdzie znają się na rzeczy.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez lunka20 » 8 mar 2015, o 20:31

Dobrze jest stosować maseczki typu peel-off z BIelendy, Ja używałam głęboko nawilżającą oraz głeboko oczyszczającą - są świetnie. Skóreę mam całkiem inną, oczywiście ładniejszą;-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez blueskay » 8 mar 2015, o 21:13

ja ostatnio kupiłam siostrze krem młodzieńczy blaski i byłą bardzo zadowolona:)
blueskay
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 21:33

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Violet » 12 mar 2015, o 18:34

Fajną serię ma teraz l'oreal skinprefection. Jest krem, serum i krem BB. Oprócz tradycyjnego nawilżania, poprawiają koloryt i zwężają pory.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez CosmoSpa_com_pl » 15 mar 2015, o 17:23

Myślę,że tutaj warto skupić się głównie na kosmetykach naturalnych typu Bio,które sa skuteczne,ładnie pachną i nie podrażniają a skóra 20 latki z pewnością tego wymaga:)
CosmoSpa_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 paź 2014, o 14:10

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Hadassa » 15 mar 2015, o 19:24

W wieku 20 lat prawie w ogóle nie uzywałam kosmetyków by nie przyzwyczajać skóry

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 2 kwi 2015, o 12:50

Akurat jestem zdania,że można przyzwyczajać skórę,ale tylko do tych dobrych kosmetyków,najlepiej naturalnych które nie powodują przebarwień czy podrażnienia i na nich się skup.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez groszkamagda » 8 kwi 2015, o 13:12

Ale to też indywidualna sprawa jest. Znam takie dziewczęta, które mają i 25 lat i powiem wam szczerze, że bez makijażu i kosmetyków wyglądają po prostu świetnie.
groszkamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 16:46

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez babeczka123 » 9 kwi 2015, o 10:04

bo młode dziewczyny właśnie powinny podkreślać swoją naturalnośc a nie malować się :)
babeczka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2 sty 2015, o 16:57

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez lunka20 » 10 kwi 2015, o 12:08

Pewnie, ze dziewczyny tak młode nie powinny się mocno malować. Ja córce z aptece SPAM kupiłam lekki krem BB i jest zadowolona z koloru cery, nie widać niedoskonałości

Ostatnio edytowano 13 kwi 2015, o 11:02 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez orszulka » 20 maja 2015, o 14:29

Mysle ze Twoj wiek nie ma znaczenia, wazne jaka masz skore i jakie masz z nia problemy.
Rozumiem, ze nie masz problemu z suchoscia skory, jedynie wypryski pojedyncze Ci wyskoczyly- moze cos oczyszczajacego albo punktowo jakas masc dermatologiczna?
A poza tym nawilzaj i mozesz dorzucic cos ujedrniajacego- lepiej zaczac dzialac wczesniej w kwestii ujedrniania skory na twarzy

A na cialo- polecam naturalny peeling kawowy :)
orszulka
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 maja 2015, o 08:02

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez hania » 21 maja 2015, o 15:43

kremy cc są bardzo fajne dla nastolatek. Ja kupiłam swojej bratanicy z bielendy, i stosuje go do dziś :) Napewno dobra alternatywa dla cięzkich podkładów szczególnie w lato.
hania
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 maja 2014, o 19:31

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez ruti » 22 maja 2015, o 19:35

ja mam już 20 kilka i dalej męczę się z trądzikiem:( chyba nigdy się go nie pozbędę:(
Avatar użytkownika
ruti
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 19:20

Re: Jak dbać o skórę 20 latki?

Postprzez axs24 » 27 maja 2015, o 12:58

Na trądzik polecam kolagen ze złotem i srebrem koloidalnym. Działa przecitrądzikowo i przeciwzapalnie. Ja używałam tego zwykłego kolagenu na blizny i na rozstępy (a jak zostało to na twarz) i jestem zachwycona. Używam też innych produktów z kolagenem i mimo ceny będę ich dalej używać bo widzę efekty. Myślę że nie będziesz zawiedziona. Mam na myśli ten SPAM. :))

Ostatnio edytowano 27 maja 2015, o 13:02 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
axs24
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2015, o 12:46
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron