Jak kupować kosmetyki?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Lagenko_pl » 15 wrz 2014, o 14:25

Kosmetyki należy kupować przede wszystkim z głową,czyli nie sugerować się tylko i wyłącznie marką,ale zerknąć na skład poczytać opinie co do ich jakości. Np teraz polecane są kosmetyki naturalne i jest w tym dużo prawdy.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Astra » 15 wrz 2014, o 20:59

Zdecydowanie sie pod tym komentarzem podpisuje.
Jedno jest pewne , ze przy zakupach kosmetykow warto juz z gory wiedziec czego tak naprawde
oczekujemy od danego kosmetyku .
Najgorzej gdy chcemy kupic np. krem a zupelnie wybieramy po omacku.
A wtedy napewno kupimy nieodpowiedni kosmetyk na ktory wydamy niepotrzebnie pieniadze, bo sie
pozniej zazwyczaj okaze , ze to nie tego szukalismy.
Kupowanie kosmetykow nie jest wcale takim latwym zadaniem jak by sie z pozoru wydawac moglo. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez elzbieta123 » 24 wrz 2014, o 08:44

To, czy wybrany produkt będzie skuteczny, zależy głównie od predyspozycji, rodzaju cery i zdrowia potencjalnego klienta. Nie bez znaczenia dla jakości kupionego kosmetyku jest też jego świeżość i sposób przechowywania. Z tego powodu warto wybierać miejsca sprawdzone i profesjonalnie przygotowane do magazynowania produktów kosmetycznych. Najlepszym wyborem jest oczywiście apteka, gdzie panuje sterylna czystość i zachowywane są wszelkie zasady dotyczące bezpiecznego przechowywania kosmetyków.
elzbieta123
 

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez bissonia » 25 wrz 2014, o 10:27

Ja lubię naturalne kosmetyki z małych firm lokalnych ;)
bissonia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 cze 2014, o 16:47

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 26 wrz 2014, o 15:43

A ja polecam szukać takze w tych mniejszych sklepach internetowych gdzie mamy solidną jakość przy niższych cenach w zamian za kosmetyki,to się naprawdę opłaca.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Natka92 » 29 wrz 2014, o 00:30

Rzeczywiście najbezpieczniej jest kupowac kosmetyki tych marek, które już się samemu przetestowało... Często koleżanki polecają mi jakieś kosmetyki, a potem okazuje się że nie zawsze na mnie działają równie dobrze. Lubię tez przed zakupem poczytać opinię o danym kosmetyku na wizażu, szczególnie jeżeli jest to dla mnie zupełna nowość...
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Laneve_pl » 30 wrz 2014, o 12:36

Zgadza się,pamiętajmy że każda cera jest inna i to co dla jednych okaże się skuteczne,dla kogoś innego może być totalną porażką,to trzeba mieć na uwadze. Początkowo dobrym pomysłem będzie też używanie testerów aby przekonać się jak działa na naszą skórę dany kosmetyk.
Laneve_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 16:06

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Kornelka00 » 30 wrz 2014, o 14:49

dobrze jest eksperymentować! czasami można trafić na ciekawe propozycje, które działają. Ja tak miałam z la roche posay na pryszcze.

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez CosmoSpa_com_pl » 9 paź 2014, o 14:20

Pewnie że warto czasem pokusić się o zakup nieznanych kosmetyków,a być może okażą się one trafne i będzie to idealny wybór,tego nie wiemy dopóki nie zaryzykujemy,sama testują w ten sposób bardzo wiele firm o których do tej pory nie słyszałam.
CosmoSpa_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 paź 2014, o 14:10

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez iza813 » 18 paź 2014, o 21:41

Ja dość często przed zakupem kosmetyku,czytam recenzje i oglądam filmy na youtube.W ten sposób częśćiej unikam bubli i trafiam na takie kosmetyki które mi służą.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Marik » 7 sie 2016, o 18:45

Ja kupuję praktycznie za każdym razem inne kosmetyki tak żeby mieć jakieś porównanie i ostatnio dość często kupuję online.
Marik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 18:28

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Olika » 8 sie 2016, o 11:19

Faktycznie dobre rady :) Ja kieruję się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem :) Choć nie powiem, czasem mi się to nie udaje i kupuję 'na zapas' itp.

Oliwia
Avatar użytkownika
Olika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 09:12
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez edit » 17 sie 2016, o 16:01

ja przede wszystkim zawsze zwracam uwagę na skład. I choćby nie wiem jaka piękna reklama była, jakie śliczne opakowanie, a skład będzie mocno podejrzany to tego nie kupię. Po prostu zdaję sobie sprawę, że producenci popularnych kosmetyków pchają w swoje produkty taki syf, że się w głowie nie mieści LINK

ZA LINK PODZIEKUJEMY
edit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1 sie 2016, o 14:39

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Panna_Mysia » 21 lis 2016, o 15:30

Luśka napisał(a):Kilka rad jak kupować kosmetyki:)
1.nie ufaj reklamie- a markom które znasz i sprawdziłaś.
2.podejmuj decyzję sama-sąsiadka czy koleżanka ma inną cerę niż Ty i inne gusta i potrzeby.
3.nie kupuj kota w worku- pytaj o próbki, testery.
4.sprawdzaj listę składników- czy nie jesteś uczulona na nie.
5.kupuj tylko w drogeriach i aptekach- nie w kiosku gdzie kosmetyki mogą być przeterminowane
6.sprawdzaj bezpieczeństwo- czy kosmetyk jest zabezpieczony przed utlenieniem, czy informacje na ulotce są wyczerpujące.


Słusznie :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez AquastopRadioterapia » 21 gru 2016, o 22:31

Warto kupować kosmetyki w e-sklepie, który prowadzi producent. Omijamy wówczas marżę dystrybutorów, która oczywiście podwyższa cenę produktu.
Avatar użytkownika
AquastopRadioterapia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 sty 2016, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez dalima » 14 lut 2017, o 23:43

ja perfumy kupuję z FM Grupa
dalima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 14:36

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez 8Amelia0 » 15 lut 2017, o 18:18

elzbieta123 napisał(a):To, czy wybrany produkt będzie skuteczny, zależy głównie od predyspozycji, rodzaju cery i zdrowia potencjalnego klienta. Nie bez znaczenia dla jakości kupionego kosmetyku jest też jego świeżość i sposób przechowywania.


Masz 100% racji, dlatego warto zapoznać się zawsze z konkretnymi informacjami o produkcie. Dobrze jest też być świadomą tego, jaką skórę/cerę mamy same. Jestem już w tym wieku, że podchodzę do tego z nutką dystansu i bardzo mocno selekcjonuje wybrane produkty. Wspominałam już tu na forum, że mnie wspiera Revitacell. I choć jest stosunkowo drogi, to przy ich składzie, widzę realne efekty nie tylko po sobie.
Avatar użytkownika
8Amelia0
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 16:44

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Jaśmin » 16 lut 2017, o 00:25

Ja testuję... z markami jest różnie, kiedyś myślałam, że droższe znaczy lepsze ale nic bardziej mylnego, więc błądziłam trochę po omacku aż wyselekcjonowałam sobie listę kosmetyków, które mi odpowiadają, które są dobre dla mojej skóry... Jeśli mam możliwość je kupić to wybieram już te sprawdzone, niestety teraz się przeprowadziłam, nie mam dostępu do niektórych rzeczy, które lubiłam i zaczynam na nowo zabawę w poszukiwania... :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez malami86 » 16 lut 2017, o 12:20

nalepiej po prostu potestować kilka dobierając je pod siebie. U mnie tak było np z Ziają w ciąży - wszyscy zachwalali a mnie uczuliła. Za to palmers był strzałem w 10.
Z szamponami np Gliss Kur ze super wow it a moje włosy go nie tolerowały i wygladały strasznie, za to Radical za 8 zł był strzałem w 10.
Odżywka do rzęs - z eveline miała być super i co? oczy opuchnięte! Poczytałam o dermokosmetykach, trafiłam na markę Revitacell i bam! Mam swój busz i robię nim wiatr ;D
także co jednej pasuje, drugiej może szkodzić
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez tysiacroz » 16 lut 2017, o 16:40

ja kupuje na aliexpress - ceny są z 50% niższe niż u nas, minus tylko taki że idzie to miesiąc albo dwa, w tej chwili z 15 paczek do mnie idzie :D he he

tysiacroz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 15:17

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez celia.celia84 » 16 lut 2017, o 23:05

Przez większość życia zawsze źle dobierałam kosmetyki do cery. Walczyłam z trądzikiem zbyt agresywnymi kosmetykami, które nadmiernie wysuszały moją skórę przez co zwiększało sie wydzielanie sebum i strasznie się świeciłam. Dowiedziałam sie tego dopiero właśnie u kosmetyczki. Udzieliła mi bardzo podobnych rad i powiedziała jakie kremy najlepiej pasują do mojej cery. Na początek poleciła mi krem z karotenem i witaminami A i B, który bardzo ładnie wyrównał koloryt mojej skóry. Teraz używam zazwyczaj kosmetyków, które zawierają w składzie jak najwięcej naturalnych składników. A ostatnio wpadła mi w oko marka SPAM. Sporo pozytywnych opinii znalazłam na jej temat. Kosmetyki może nie są najtańsze, ale składy mówią same za siebie. To co mi bardzo pasuje, to olej arganowy w kremach nawilżających.


DZIEKUJEMY ZA PIEKNA REKLAME
celia.celia84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 22:58

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez Jaśmin » 17 lut 2017, o 02:40

malami86 napisał(a):nalepiej po prostu potestować kilka dobierając je pod siebie. U mnie tak było np z Ziają w ciąży - wszyscy zachwalali a mnie uczuliła. Za to palmers był strzałem w 10.
Z szamponami np Gliss Kur ze super wow it a moje włosy go nie tolerowały i wygladały strasznie, za to Radical za 8 zł był strzałem w 10.
Odżywka do rzęs - z eveline miała być super i co? oczy opuchnięte! Poczytałam o dermokosmetykach, trafiłam na markę Revitacell i bam! Mam swój busz i robię nim wiatr ;D
także co jednej pasuje, drugiej może szkodzić


Racja, ja pamiętam jak kilka lat temu włosomaniaczki zachwycały się maskami Kallos, oczywiście musiałam spróbować i taką masakrę jak one robiły na moich włosach to mało co potrafiło zdziałać... Miałam włosy jak szczotka do podłogi, każdy w inną stronę i przesuszone. Oddałam całą maskę mamie, która jeszcze ją odlała cioci i obie zachwycone :D albo olej Amla - miał działać cuda a u mnie oprócz tego, że włosy mi śmierdziały jak 5 india shopów naraz to nic więcej się nie działo. Oddałam koleżance i wróciłam do mojej oliwy z oliwek, którą i tak mam zawsze w domu a działa cuda. Natomiast cudownie zachwalany Jantar wysuszał mi skalp, także... każdy musi na sobie przetestować.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez RadioProtect » 26 cze 2017, o 22:40

Kosmetyki warto kupować w aptekach stacjonarnych lub internetowych, gdyż oferują produkty z ograniczoną ilością parabenów, substancji zapachowych czy sztucznych barwników. Pracujący w nich farmaceuci, mają wiedzę, która pozwala postawić diagnozę, a potem wybrać właściwy produkt.
Avatar użytkownika
RadioProtect
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 18:45
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez babeczka84 » 27 cze 2017, o 21:36

RadioProtect napisał(a):Kosmetyki warto kupować w aptekach stacjonarnych lub internetowych, gdyż oferują produkty z ograniczoną ilością parabenów, substancji zapachowych czy sztucznych barwników. Pracujący w nich farmaceuci, mają wiedzę, która pozwala postawić diagnozę, a potem wybrać właściwy produkt.


Zgadzam się w 100%. Ja ostatnio udałam się do apteki w celu dobrania jakiś kosmetyków do mojej problematycznej cery ( tłusta, z zaskórnikami i licznymi przebarwieniami potrądzikowymi). Pani poleciła mi kosmetyki z serii Effaclar z La Roche Posey. Rzeczywiście widać różnicę zarówno w składzie jak i w jakości. Jednak przekonałam się, że kosmetyk z dobrym składem prędzej znajdę w aptece niż w drogerii.
babeczka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 23:09

Re: Jak kupować kosmetyki?

Postprzez cachecache » 2 lip 2017, o 20:39

Ja sie nauczylam zeby patrzec na skład ! :D jesli chodzi o te do włosow -to jednak w drogeriach bardzo czesto nam wciskaja badziew, staraj sie kupowac kosmetyki z naturalnych składników i bez parabenów - zobaczysz ogromna różnice. Moje sie strasznie elektryzuja, także z gory mam problem żeby cos dobrac. Fryzjerka w moim salonie używa kosmetykow od Waterclouds i sa naprawde fajne, właśnie naturalne i bardzo dobrze pielęgnują.
cachecache
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 20:48
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]