Jak namówić na ślub?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Jak namówić na ślub?

Postprzez zancia » 7 lis 2012, o 16:22

Cześć dziewczyny :)
mam do Was takie pytanie, może któraś z Was też tak miała, a mianowicie mój partner pewien czas temu ciągle mówił o ślubie, jak to by chciał żebym była jego żoną itp. a teraz nawet nie chce poruszać tego tematu. Ostatnio udało mi sie troszkę z nim porozmawiać i stwierdził że boi się że po ślubie zmienimy sie i to będzie koniec naszego związku. Powiedzcie mi jak w końcu go przekonać ?
zancia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 16:11

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez dobroslawa » 7 lis 2012, o 20:46

Myślę, że nie da się nikogo na siłę przekonywać,ale warto porozmawiać o korzyściach wynikających z formalnego związku, logiczne argumenty zawsze dotrą do umysłu mężczyzny.
Korzysci to np. rozłożone na dwoje koszty utrzymania mieszkania, możłiwość bycia pełnoocnikiem współmałżonka w banku, w razie ciężkiej choroby, wypadku wgląd w dokumentację medyczną itp.
dobroslawa
 

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez ania1989 » 7 lis 2012, o 21:05

wydaje mi sie ze on sam powinien byc zdecydowany, nic na sile a wyjdzie lepiej niz myslisz ;p


Moja strona: http://wojciechowo.pl/

Ostatnio edytowano 12 mar 2013, o 16:11 przez ania1989, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ania1989
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 21:01

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez Reneta » 2 gru 2012, o 00:42

No chyba że zaplanujesz małą "wpadkę" i wtedy ślub musi być:)

Avatar użytkownika
Reneta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:38

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez Darkulka » 3 gru 2012, o 21:32

Poczekaj aż będzie gotów.
Chociaż podejście, że ślub coś zmienia w związku jest dosyć niezdrowe. Ślub powinien chyba być bardziej potwierdzeniem tego, co jest, a nie wielką zmianą. Tak zawsze uważałam.
Avatar użytkownika
Darkulka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lis 2012, o 00:05

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez xena » 4 gru 2012, o 10:37

Hee z tą małą wpadką to ciekawy pomysł :) a tak poważnie to sam się musi do tego przekonać przy Twojej lekkiej pomocy :)
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez justa.kot » 4 gru 2012, o 16:36

moim zdaniem, jest to tak poważna decyzja że żadnych wymuszeń nie powinno się stosować, ani żadnych podpowiedzi czy trików. na każdego przyjdzie pora, jak będzie gotowy to zrobi co trzeba :)

Masz gracje taką jak http://www.paulagracja.com/ ? Wejdź i zobacz :)
Avatar użytkownika
justa.kot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 10:38

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 4 gru 2012, o 17:30

Nie namawiaj go, może on tak tylko o tym wspomina bo podświadomie boi się, że jeśli nic na ten temat nie wspomni to go zostawisz. Najlepiej będzie jeśli najpierw delikatnie zasugerujesz mu, że np. chciałabyś już mieć dziecko, stabilną sytuację życiową a później niby w żartach dodaj "Zdecyduj się w końcu, bo Cię zostawię i poszukam kogoś, kto mi to zapewni"

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez bettti86 » 7 gru 2012, o 13:03

moja koleżanka opowiadała mi, że ostatnio jak przechodziła z chłopakiem obok jubilera, poprosiła go, żeby weszli, bo chce coś zobaczyć i między innymi oglądała pierścionki, to może być taki subtelny sygnał, a nie jest poważną rozmową, której faceci zwykle się boją
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez brunecia » 8 gru 2012, o 01:49

Nie namawiaj go ani tym bardziej nie zmuszaj bo to go tylko odstraszy a tego chyba nie chcesz. poczekaj az bedzie gotowy ewentualnie jak dziewczyny podpowiadaja delikatnie mu cos zasugeruj. powodzenia :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez katimati89 » 10 gru 2012, o 15:44

brunecia napisał(a):Nie namawiaj go ani tym bardziej nie zmuszaj bo to go tylko odstraszy a tego chyba nie chcesz. poczekaj az bedzie gotowy ewentualnie jak dziewczyny podpowiadaja delikatnie mu cos zasugeruj. powodzenia :)



Jak bedziesz naciskac to szybciej ucieknie niz poleci po pierscionek. Jesli nie chce ślubu to moze nie traktuje Cie powaznie i czeka na inna?
katimati89
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 10 gru 2012, o 15:18

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez lajlab » 21 lut 2013, o 22:36

Moim zdaniem jest to bardzo głupi argument ale cóż...

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne - www.zaproszeniaslubne.pro
lajlab
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 22:26

Re: Jak namówić na ślub?

Postprzez UtoleK » 22 lut 2013, o 10:33

Goshh... zmuszaniem nic się nie osiągnie, z nami to jest tak, że musimy sobie dojrzeć do pewnych decyzji, zamiast go namawiać i podpuszczać może pracuj nad tym, żeby związek był fajny, a on sam stwierdzi, że jesteś dobrą kandydatką na żonę co ? Będzie po prostu szczęśliwy.
Avatar użytkownika
UtoleK
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 14:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]