ślub bez wesela?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

ślub bez wesela?

Postprzez Luśka » 9 lip 2009, o 21:27

co sądzicie na temat ślubu bez wesela?po uroczystości ślubnej małe przyjęcie dla rodziców, chrzestnych i świadków.
Luśka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez shwungistka » 10 lip 2009, o 00:02

Wesele to element obowiązkowy, zawsze lepiej żałować że się coś zrobiło niż że się nie zrobiło, a prawdziwe wesele ma się tylko raz
shwungistka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Luniak » 10 lip 2009, o 09:55

Ja jeszcze nie byłam na żadnym ślubie po którym nie było by wesela. Ale niestety sytuacja materialna nie których osób nie pozwala im na zrobienie wymarzonego wesela.
Luniak
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Luśka » 10 lip 2009, o 16:27

ale dziewczyny...ślub..piękna sprawa..biała suknia...ukochany mężczyzna u boku..a wesele?spęd ludzi..stres..i zajmowanie się gośćmi..a przecież to ma być nasz wymarzony dzień..dzień tylko dla nas i naszego ukochanego...ja chyba jednak jestem bardziej za ślubem bez wesela.
Luśka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Malutka » 10 lip 2009, o 16:48

a ja tam mimo wszystko jestem za weselem.nie wolno być samolubem i patrzeć tylko na siebie, niech inni cieszą się razem ze mną mym szczęściem w tym dniu.to jest raz na całe życie, byś potem żałowała że nie miałaś wesela.
Malutka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Luniak » 10 lip 2009, o 17:39

Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że nie wszyscy chcą być w centrum uwagi, a tak właśnie dzieje się na weselu. Poza tym nie ważne jest wesele. Najważniejsze jest to co dwójka kochający się ludzi sobie przyrzeka tego dnia. Moim zdaniem wesele to tylko urozmaicenie tego dnia. Ja wiem, ze wesele jest potrzebne, ale nie sądzę, żeby dało się bez niego obejść ;p.
Luniak
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez dominika25 » 12 lip 2009, o 18:29

siemka, ja nie wyobrażam sobie hajtnąć się i nie mieć wesela, całe życie o tym marzyłam i mam nadzieje, że kiedyś tego doświadczę:), ale rozumiem także ludzi, którzy nie chcą mieć wesela to oni są najważniejsi tego dnia i to ich marzenia mają się spełnić, tak więc jeśli nie chcą mieć hucznej uroczystości to niech jej nie robią i nie patrzą na innych, nie można im mówić, że są samolubni etc... to jest ich dzień:)
dominika25
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Panna_M » 16 lip 2009, o 07:29

My, tez sobie nie wyobrażamy ślubu bez wesela. Wiadomo że po uroczystości ślubnej chciałoby się zostać z partnerem sam na sam, i cieszyć się szczęściem we dwoje.... chwila, chwila... mamy przecież na to całe życie... jak mówi przysięga "i nie opuszczę Cię aż do śmierci", więc czas dla partnera napewno się znajdzie. Nie zapominajmy o rodzinie (rodzice, rodzeństwo, dziadki, ciotki, wujkowie, kuzynki) cieszą się razem z Nami, więc tą jedną noc warto poświęcić na wesele... a po weselu podróż poślubna We Dwoje... i sprawa rozwiązana :)
Panna_M
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez evka » 16 lip 2009, o 10:13

Ja mialam slub i wesele 10 lat temu porazka niebyl to slub mazen suknia nie taka przyjecie nie takie jagby sie marzylo tesciowa sie wpieprzala zaproszenia do swoich gosci sama kupila i wypisala sama zdecydowala kto mabyc z jej rodziny masakra sped ludzi ktorych wogule nie znalam jak bym miala teraz ponownie wychodzic za maz to napwno . Ja On i 2 swiadkow sukienka jak mazenie ale skromna i potem kawka w ulubionej restauracji dyskoteka i noc poslubna z ukochanym nad morzem .Ale kazdy robi jak uwarza jeden lubi chucznie inni skromnie Powodzenia przyszle panny mlode ;)
evka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez BabskieSprawy.pl » 16 lip 2009, o 14:36

Luniak napisał(a):Ale niestety sytuacja materialna nie których osób nie pozwala im na zrobienie wymarzonego wesela.


Myślę, że nie chodzi tu nawet o złą sytuację materialną, ale chłodną kalkulację, że wesele to wydatek obecnie klikudziesięciu tys złotych, dla większości ludzi to dużo pieniędzy które można przeznaczyć na lepszą, wymarzoną podróż poślubną, samochód ...

I nie piszcie, mi, że wesele się z prezentów zwróci, bo to nie jest zawsze tak kolorowo ;)
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: ślub bez wesela?

Postprzez meredith » 16 lip 2009, o 15:24

A ja chcę mieć wesele, ale takie baaardzo skromne, a właściwie bardziej kameralnie niż uroczyście. Nie ma tu znaczenia kwestia finansowa, po prostu tak sobie zawsze marzyłam. Do 20 osób, najbliższa rodzina-rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni. Latem w małej (a może nie aż takiej małej) restauracji nad morzem, jeziorem... z delikatną muzyką, nie taką typowo weselną. Ten Wyjątkowy Dzień ma się tylko raz w życiu (podobno) i każda Panna Młoda, bo to Ona jest tutaj najważniejsza powinna mieć prawo o wszystkim decydować tak jak chce, aby potem wspominac Swój Ślub z łezką wzruszenia w oku :)
meredith
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Luśka » 16 lip 2009, o 15:36

no właśnie takie małe przyjątko po ślubie jak najbardziej:)do 20 osób max, a potem w podróż poślubną:) najlepiej to robią w Ameryce..biorą ślub..posiedzą chwilkę..rzucają welon i zmykają na samolot:)
Luśka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Panna_M » 16 lip 2009, o 15:57

Nio ja bym chciała troszkę większe wesele, tak do 100 osób max. No ale to taka uroczystość zdarza sie raz w życiu, i życzę Wam byście zgodnie ze swoimi planami świętowały początek małżeństwa :)
Panna_M
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez evka » 16 lip 2009, o 20:15

meredith napisał(a):A ja chcę mieć wesele, ale takie baaardzo skromne, a właściwie bardziej kameralnie niż uroczyście. Nie ma tu znaczenia kwestia finansowa, po prostu tak sobie zawsze marzyłam. Do 20 osób, najbliższa rodzina-rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni. Latem w małej (a może nie aż takiej małej) restauracji nad morzem, jeziorem... z delikatną muzyką, nie taką typowo weselną. Ten Wyjątkowy Dzień ma się tylko raz w życiu (podobno) i każda Panna Młoda, bo to Ona jest tutaj najważniejsza powinna mieć prawo o wszystkim decydować tak jak chce, aby potem wspominac Swój Ślub z łezką wzruszenia w oku :)



I wlasnie takie cos mi sie podoba tez ale max osob to 10 hihi :D
evka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez meredith » 16 lip 2009, o 23:52

evka napisał(a):
meredith napisał(a):A ja chcę mieć wesele, ale takie baaardzo skromne, a właściwie bardziej kameralnie niż uroczyście. Nie ma tu znaczenia kwestia finansowa, po prostu tak sobie zawsze marzyłam. Do 20 osób, najbliższa rodzina-rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni. Latem w małej (a może nie aż takiej małej) restauracji nad morzem, jeziorem... z delikatną muzyką, nie taką typowo weselną. Ten Wyjątkowy Dzień ma się tylko raz w życiu (podobno) i każda Panna Młoda, bo to Ona jest tutaj najważniejsza powinna mieć prawo o wszystkim decydować tak jak chce, aby potem wspominac Swój Ślub z łezką wzruszenia w oku :)



I wlasnie takie cos mi sie podoba tez ale max osob to 10 hihi :D


max 10 osób, ok tylko wez pod uwagę rodzinę obu stron... :)
meredith
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez evka » 17 lip 2009, o 08:44

no tak masz racje :D
evka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Panna_M » 17 lip 2009, o 09:15

U mnie by się nie dało max 10, no właśnie, bo nawet ta najbliższa rodzinka to troszkę ich jest. :) plus rodzina pana młodego. Gdybym chciała juz robić takie skromne to i tak koło 40 by mi wyszło gości.
Panna_M
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez BabskieSprawy.pl » 17 lip 2009, o 09:17

to co opisała meredith to już właśnie już nie jest wesele, tylko przyjątko dla naprawdę najbliższej rodziny, i to jest OK :)
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15

Re: ślub bez wesela?

Postprzez hanka32 » 18 lip 2009, o 14:41

JA MIAŁAM I ŚLUB I WESELE I NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ I JAKBYM MIAŁA TO PRZEJŚĆ JESZCZE RAZ TO W TAKI SAM SPOSÓB.LEPSZEGO WESELA WYOBRAZIĆ BYM SOBIE NIE MOGLA.SUKNIA USZYTA NA ŻYCZENIE PIĘKNA DUŻA SALA WSPANIALI GOŚCIE DUŻO PREZENTÓW KOLOROWE KWIATY NO I NAJWAŻNIEJSZA OSOBA U MEGO BOKU MÓJ MĄŻ :D
hanka32
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez myszeczka2087 » 1 wrz 2009, o 01:24

ja zamiast chucznego wesela wole wyjechac z ukochanym na mega wypasiona podruz poslubna zatrzymac sie w mega ekskluzywnym hotelu z basenem
myszeczka2087
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Maszka01 » 1 wrz 2009, o 10:22

oczywiście wszystko zależy (niestety) od zasobności portfela więc tak ciężko coś powiedzieć.. dla mnie to było marzenie od czasów gdy byłam małą dziewczynką (oczywiście wtedy motywem przewodnim była wielka suknia jak u księżniczki) - mimo wielu głosów (po co robicie, wesela to przeżytek, i tak się nie będziecie bawić) stwierdziłam że jest to zbyt ważne dla mnie aby słuchać innych. Mimo iż mąż był również początkowo przeciwny zorganizowałam sama cudowne przyjęcie - trwało to kilka miesięcy ale dzięki temu było takie jak chciałam - w wielu miejscach naprawdę można zaoszczędzić, w innych zachować po prostu zdrowy rozsądek. Efekt był przewyższający moje i męża oczekiwania (powiedział że było cudownie i że się nie spodziewał że będziemy się tak świetnie bawić na własnym weselu) :) a goście do dziś je wspominają jako jedne z lepszych na których byli :) nie chcąc zatruwać forum - jeżeli któraś z Was ma jakieś pytania - niech do mnie pisze na priva - z chęcią pomogę, coś podpowiem :) a może po sukcesie własnego wesela zajmę się tym zawodowo? :) całuski i nie rezygnujcie z marzeń :)
Maszka01
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Luśka » 1 wrz 2009, o 17:26

myszeczka2087 napisał(a):ja zamiast chucznego wesela wole wyjechac z ukochanym na mega wypasiona podruz poslubna zatrzymac sie w mega ekskluzywnym hotelu z basenem

to byś się z moim chłopakiem dogadała hihi...bo ja w przeciwieństwie do niego wolę duże wesele niż małe przyjęcie..
Luśka
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Robaczek » 28 wrz 2009, o 11:49

My mieliśmy taki ślub. Powiem szczerze że bardzo mi się podobało. W ten sam dzień po obiedzie pojechałam z mężem w podróż poślubną :)
Robaczek
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Fermia » 14 gru 2009, o 13:03

Ja bylam kiedyś na takim "obiedzie" i wystarczyło. Było przynajmniej miło, a wiele ślubów na których bylam bylo bardzo sztucznych. Na siłę, szkoda
Fermia
 

Re: ślub bez wesela?

Postprzez Kolorowa jak Diabli » 28 sty 2010, o 14:46

A ja uwielbiam wszelkie spędy rodzinne. Mieliśmy ślub i duże wesele. Poprawiny trwały do 3 nad ranem.
Byli z nami wszyscy którzy nas kochają, nasza rodzina, przyjaciele. Generalnie w mojej familii taka tradycja, że wesele trwa 7 dni :)
Byłam kilka razy na małych przyjęciach weselnych, podobało mi się. Gdybym miała do wyboru jeszcze raz wesele czy małe przyjęcie, bez wątpienie pierwsza opcja.
Nie można więc pisać, że tak jest źle, a tak dobrze. Należy szanować zdanie innych i tyle, a cieszyć się swoim wyborem.
Kolorowa jak Diabli
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]