Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez deska123 » 21 maja 2013, o 19:11

Witajcie
Powiedzcie mi jak wg Was jest najlepszy wiek na zamążpójście? Proszę mi o tym powiedzieć jak Wy wychodziłyście za mąż?

Jak sądzicie, czy wstąpienie w stosunek najmu to po prostu wynajęcie mieszkania? Czy może być dobrze wykonane pod względem prawnym?
deska123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 maja 2013, o 19:07

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez 456 » 21 maja 2013, o 19:39

Ja jeszcze nie wyszłam za mąż, ale myślę że wiek nie ma znaczenia gdy dwie osoby są pewne tego czego chcą.


"Czerwienią róż i w zapachu lilii kołysani - żeglujemy przed siebie. Niby niewidzialni, niby zakochani..."
456
Kobietka Expert
 
Posty: 3949
Dołączył(a): 8 sty 2013, o 11:05
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez brunecia » 21 maja 2013, o 19:49

Poszukaj, bo był juz taki temat o tym, ile lat miałyśmy my i mężowie w momencie ślubu :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez kwiatek17 » 27 maja 2013, o 12:17

Na slub trzeba byc gotowym, trzeba tego chcec i wiedziec czy to odpowiedni partner dla nas, czy bedzie dobrym ojcem i mezem. Trzeba byc ostroznym, niektorzy zmieniaja sie, najlepiej jak sie zna po czescie przeszlosc partenra jaki byl, co robil, zeby miec oko na wszystko. Z moim partnerem jest tak, ze bardzo sie kochamy, chcemy za rok slub cywilny, na koscielny nie ma tyle kasy, ale... no wlasnie... moj partner mial kiedys klopoty z kasa, dlugami itp. dlatego spiszemy intercyze przedmalzenska. Trzeba naprawde byc w 100 % gotowym. Nie raz zdarza sie tak, ze kobieta zajdzie w ciaze i biora slub, bo dziecko, bo rodzice karza, bo juz czas ... To my mamy byc gotowi i pewni swojej decyzji.
kwiatek17
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 12:22

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez milka31 » 27 maja 2013, o 14:52

wiek nie ważny. ważne czy jesteśmy na to gotowi po prostu ;)

Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego życia...
Avatar użytkownika
milka31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 15:53

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Alabastrowa » 30 maja 2013, o 16:25

Myślę, że najważniejsze to być gotową na ślub i mieć na niego pieniądze. Nie wyobrażasz sobie, że mówię rodzinie, że chcę wyjść za mąż i mają mi za to zapłacić.
Ślub to nie tylko spełnienie marzenia, ale również duży krok w dorosłość. Ważne jest dla mnie, żebym sama sobie za niego zapłaciła.
Avatar użytkownika
Alabastrowa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:58

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Klarina » 4 cze 2013, o 18:38

Tak. Ślub to duża odpowiedzialność. Zgadzam się ze z Wami wszystkimi :)
I każda ma rację - trzeba jakoś tak mentalnie czuć się przygotowanym w sobie, że to ten czas, że jednak tak bym chciała, że dobrze by było zacząć własne życie, zacząć bym niezależnym od rodziców tylko, ale uczyć się wszystkiego samemu - i nie mówię tylko tu o gotowaniu, praniu, sprzątaniu i tak dalej... Ale też o tym, żeby zacząć myśleć o tym, by zarabiać, by wystarczyło na wszystko... Ja widzę po sobie, że to, ze wyszłam za mąż w wieku 21 lat, bardzo dużo mnie nauczyło i ciągle uczy. Mam motywacje do wielu rzeczy, uczę się wszystkiego po kolei, a nie jest tak, że mam od razu podane pod nos, bo wiadomo ze tak jest najwygodniej :) Moim zdaniem - im wcześniej tym lepiej. Wiadomo, ze życie wszystko zweryfikuje, nie będzie wiecznej sielanki i w ogóle, ale człowiek w tak młodym wieku wychodząc za mąż zaczyna się naprawdę i poważnie "ogarniać" :)

O dietach, zdrowym jedzeniu i odchudzaniu:
www.dbajoswojalinie.pl
Avatar użytkownika
Klarina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 09:02

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Basia1994 » 7 cze 2013, o 12:48

"Każdy" wiek jest dobry i "każdy" jest nie dobry. Ważne czy ludzie dorośli do bycia mężem/żoną czy nie. Ot cała filozofia ;)
Basia1994
 

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Mała_Kaśka » 16 lut 2014, o 13:42

Nie ma odpowiedniego wieku na ślub. Każdy z nas jest inny i czuje inaczej. Ważne żeby była to decyzja przemyślana, dojrzała.
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez bonnie » 17 lut 2014, o 22:06

ja obstawiam przed 30 :)

Polecane tłumaczenia - http://www.interlogos-katowice.pl/
bonnie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 21:59

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez L... » 17 lut 2014, o 22:44

kazdy, wtedy kiedy sie czuje ze jest sie gotowym :)
L...
 

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez babajakmalina » 18 lut 2014, o 12:12

LadyJ napisał(a):kazdy, wtedy kiedy sie czuje ze jest sie gotowym :)


Dokładnie! To zależy od Ciebie i tego czy jesteś na to gotowa i wiesz, że to ten mężczyzna. Ja planuje wyjść za mąż za rok w czerwcu, mam 23 lata. Moja mam w zeszłym roku wyszła 3 raz za mąż mając 43 lata. Nie ma reguły :)

Avatar użytkownika
babajakmalina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 12:05

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Sputnik » 18 lut 2014, o 12:52

Chyba od wieku ważniejszy jest staż w związku. Oraz to jak się razem ze sobą czujecie.
Avatar użytkownika
Sputnik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 14:59

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez L... » 18 lut 2014, o 15:29

wg mnie staz nie ma znaczenia.


sa pary ktore dlugo znaly sie znaim zaczely byc ze soba, albo takie ktore sa rok i mieszkaja juz razem dawno. Znaja sie napewno wiecej niz pary ktore wychodza na randki do kawiarni raz na tydzien lub dwa przez 3 lata :P
Nie ma reguly.
L...
 

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez marylka » 20 lut 2014, o 13:22

Ja miałam 29 lat i wydaje mi się najlepszy to właśnie 25-35 lat. Człowiek już wie czego chce, wyszalał się, czegoś się dorobił.

SPAM

Ostatnio edytowano 20 lut 2014, o 19:03 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
marylka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 12:48

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez redorange666 » 20 lut 2014, o 16:28

A po co ślub?? Dla kiecki, dla wesela??
Ja twierdzę że nie ma odpowiedniego wieku... bo i tak w większości kończy się to rozwodem.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Gumkadowlosow » 23 lut 2014, o 18:28

ja uważam, że po 30. trzeba się wyszumieć i wybawić wcześniej
Gumkadowlosow
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 18:44

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Jamelia » 24 lut 2014, o 13:41

Gumka do włosów ma rację tylko szkoda że większość nawet po 30 i 40 się nie nadaje do za mąż pójścia i żeniaczki :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Kornelka00 » 25 lut 2014, o 10:21

ja będę miała 24 - jeżeli się dojrzało do tego to nawet 20 lat jest dobre. :in love: my już mieszkamy razem (zaniedługo będzie rok) i też przez to poznajemy się lepiej. Polecam każdemu przed decyzją o ślubie, o ile macie taką możliwość...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez an_ka89 » 27 lut 2014, o 12:23

Dziś na ślub trzeba być przygotowanym pod względem mentalnym jak i niestety finansowym. To nie jest pochopna decyzja podejmowana z dnia na dzień.
Avatar użytkownika
an_ka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 12:14

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez Panna_Mysia » 2 mar 2014, o 18:39

Mała_Kaśka napisał(a):Nie ma odpowiedniego wieku na ślub. Każdy z nas jest inny i czuje inaczej. Ważne żeby była to decyzja przemyślana, dojrzała.


Zgadzam się. Są osoby szczerze zakochane, znające powagę swojej decyzji i pewne wyboru... w wieku lat 20 czy 25. A są takie, którym życie ułożyło się dopiero po 40.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez kamiila » 3 mar 2014, o 12:07

Moim zdaniem to indywidualna sprawa, ja wyszłam za mąż mając 22 lata :)
Avatar użytkownika
kamiila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 09:32

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez sabina789 » 29 kwi 2014, o 16:50

Chyba tak naprawdę to nigdy nie ma odpowiedniego wieku na ślub

sabina789
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 kwi 2014, o 17:22

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez a... » 1 maja 2014, o 10:24

Nie ma czegoś takiego, jak odpowiedni wiek na ślub. Do tego kroku trzeba po prostu dojrzeć. Jedni są gotowi wcześniej, a inni później.
a...
 

Re: Jaki wiek odpowiedni na ślub?

Postprzez a_gatka » 10 maja 2014, o 13:17

To prawda. Ja w ogóle nie brałam pod uwagę ślubu i zamierzałam być singielką forever. :) Stało się inaczej, planujemy ślub za rok i jakoś nie zastanawiam się nad wiekiem, choć wiele osób stuka się w czoło. Nie dość, że stara to młodszy facet. ]:-)
a_gatka
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]