Jakie macie sposoby na komary ?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 11 wrz 2013, o 21:47

hahahaha tak ale komary rozmnażają się w wodzie więc jak pada rano albo popołudniu to wieczorem albo na następny dzień nie dość że jest pochmurnie to jeszcze jest tego więcej niż w lipcu i sierpniu razem wziętych
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez ence » 12 wrz 2013, o 20:29

Obrazek
ence
 

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Kimberly90 » 17 wrz 2013, o 12:34

Sposób prosto z kuchni - esencja waniliowa do ciast. Zawsze gryzą mnie wszystkie komary z okolicy, ale odkąd przed wyjściem smarowałam się odrobiną na karku i nadgarstkach żadna bestia mnie nie zaatakowała.
Kimberly90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 15:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 20 wrz 2013, o 12:47

imloco napisał(a):Do 50% jest okej. Chyba, że się posmarujesz tym pod ubranie. To wtedy zacznie się nadmiernie wchłaniać w organizm. A tak na gołą skóre jest okej. No, ale wiadomo - takie z 50% deet to już na chmare komarów a nie na kilka pojedynczych sztuk.

Widziałam parę preparatów, które miały wiecej tego deet, ale widziałam też parę, ktore mialy mniej a niby starczaly na 24 godziny lub 12 godzin.
ten ma 50% i starcza na 6 godzin- bardziej rzetelna informacja moim zdaniem
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez ence » 20 wrz 2013, o 22:20

W następnym sezonie komarowym radzę wypróbować :D
ence
 

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 23 wrz 2013, o 00:03

ence napisał(a):W następnym sezonie komarowym radzę wypróbować :D

Dobrze, że dopiero za niecały rok...
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 23 wrz 2013, o 19:28

chewleciara napisał(a):
ence napisał(a):W następnym sezonie komarowym radzę wypróbować :D

Dobrze, że dopiero za niecały rok...


piszą z wyprzedzeniem żeby już można było robić zapasy :)
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez imloco » 25 wrz 2013, o 22:28

Wróciłam z Grecji. Kupiłam sobie ten środek przed wyjazdem i... komarów nie było haha, ale jak mi coś będzie tutaj latać to sprawdze jak działa ten środek.

chewleciara napisał(a):Widziałam parę preparatów, które miały wiecej tego deet, ale widziałam też parę, ktore mialy mniej a niby starczaly na 24 godziny lub 12 godzin.
ten ma 50% i starcza na 6 godzin- bardziej rzetelna informacja moim zdaniem

Czytałam ostatnio, że W. Cejrowski najbardziej środki z 70% deeta, ale takie cuda to tyklo na tropikalne moskity raczej :D

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 26 wrz 2013, o 12:34

imloco napisał(a):Czytałam ostatnio, że W. Cejrowski najbardziej środki z 70% deeta, ale takie cuda to tyklo na tropikalne moskity raczej :D


no i chodzi na boso po robakach- tyle tego środka prosto na skórę jest niebezpieczne, nie powinno się stosować bezpośrednio na siebie często, bo to się może zemścić.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 28 wrz 2013, o 20:56

może wystąpić reakcja alergiczna?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez ence » 29 wrz 2013, o 14:37

Wiedziałyście, że są skarpety chroniące przed ukąszeniem owadów?
Obrazek

Ostatnio edytowano 29 wrz 2013, o 17:47 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę wkleić zdjęcie
ence
 

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez imloco » 29 wrz 2013, o 20:32

chewleciara napisał(a):no i chodzi na boso po robakach- tyle tego środka prosto na skórę jest niebezpieczne, nie powinno się stosować bezpośrednio na siebie często, bo to się może zemścić.

W kaloszkach chodzi, w razie jakby się nadepneło na węża.
Wiadomo, że takie mega stężone środki to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Sieria napisał(a):może wystąpić reakcja alergiczna?

Aż takiego stężenia nikt nie poleca z tego co czytałam. 50% max.

ence napisał(a):Wiedziałyście, że są skarpety chroniące przed ukąszeniem owadów?

Tzn. jak chronią? Pokryte od środka gumą są?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez ence » 30 wrz 2013, o 20:37

Szczerze mówiąc nie uzywalam ich dlategow rzucam info ze strony sklepu:
"Uniwersalne skarpety outdoorowe ze specjalną apreturą, chroniącą przed ukąszeniami owadów, zalecane szczególnie w okresach zwiększonego zagrożenia przez komary i kleszcze. Doskonale chronią w lesie i nad wodą.

Dzięki specjalnej antybakteryjnej apreturze Sanitized®, nosząc skarpety Oudoor MosquitoStop Deodorant mamy zapewnioną maksymalną higienę użytkowania poprzez zapobieganie powstawaniu przykrego zapachu, dzięki skutecznemu działaniu antybakteryjnemu i antygrzybicznemu. Antybakteryjny środek zamknięty w rdzeniu włókien pozostaje aktywny przez cały czas użytkowania produktu. Nawet wielokrotne pranie nie pozbawia go jego antyzapachowych właściwości."

u siebie zauważyłam, że właśnie w stopy mnie najbardziej gryzą, więc na następny sezon wypróbuje :D
ence
 

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez babeczka » 1 paź 2013, o 09:58

Na szczęście komarów jest coraz mniej,przynajmniej o tej porze roku dają nam spokój. Mnie moja babcia zawsze mówiła, ... jeśli ugryzie cie komar,od razu posmaruj to miejsce octem...
i to jest prawda.Zresztą w tej chwili w aptekach są różne preparaty przeciw komarom.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Anna_N » 1 paź 2013, o 14:40

KOmary nie lubia zapachu palonej kawy - ostatnio mówili tak w telewizji :woman:
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 3 paź 2013, o 02:03

imloco napisał(a):Aż takiego stężenia nikt nie poleca z tego co czytałam. 50% max.


pewnie jeszcze do tego dochodzi jakaś substancja czynna czy coś związanego z wchłanianiem lub rozpraszaniem

Sieria napisał(a):może wystąpić reakcja alergiczna?

można wylądowac w szpitalu z objawami zatrucia chemicznego...
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez imloco » 5 paź 2013, o 13:15

Ja chyba jednak bardziej ufam spsikaniu/posmarowaniu się środkiem po kostkach niż zakładaniu takich skarpet. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 10 paź 2013, o 14:28

nie no ... nie ufałabym takim skarpetką .... chyba bym się bała nosić coś takiego nasączone nie wiadomo czym, zresztą jak to ma chronić jeśli są w butach
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 11 paź 2013, o 09:34

Sieria napisał(a):nie no ... nie ufałabym takim skarpetką .... chyba bym się bała nosić coś takiego nasączone nie wiadomo czym, zresztą jak to ma chronić jeśli są w butach

proste, co nie? chociaż akurat granice buta z łydką komary wybitnie lubią...
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Carina » 11 paź 2013, o 10:11

A ja uwazam ze najlepszym sposobem na komary jest łapka/packa ;p

A tak powaznie to ponoc nie lubia lawendy i miety.Ale nie praktykowalam.
Moja mama np suszyla komarzyce (taki kwiatek) i potem w woreczkach wieszala w oknach.Z kokardka i jakims dodatkiem nawet to ladnie wygladalo.a jak zawial wiatr lub sie potrzasalo to pachnialo tym kwiatkiem i komary nie wlatywaly.Jak szla do lasu to tez brala taki woreczek dla odstraszenia krwiopijcow ;)
Tanie i skuteczne.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 11 paź 2013, o 22:06

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):nie no ... nie ufałabym takim skarpetką .... chyba bym się bała nosić coś takiego nasączone nie wiadomo czym, zresztą jak to ma chronić jeśli są w butach

proste, co nie? chociaż akurat granice buta z łydką komary wybitnie lubią...


czy ja wiem ... mnie częściej po rękach gryzą :) i jak mam dresy to w pupę :D
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Sieria » 11 paź 2013, o 22:08

Carina napisał(a):A ja uwazam ze najlepszym sposobem na komary jest łapka/packa ;p

A tak powaznie to ponoc nie lubia lawendy i miety.Ale nie praktykowalam.
Moja mama np suszyla komarzyce (taki kwiatek) i potem w woreczkach wieszala w oknach.Z kokardka i jakims dodatkiem nawet to ladnie wygladalo.a jak zawial wiatr lub sie potrzasalo to pachnialo tym kwiatkiem i komary nie wlatywaly.Jak szla do lasu to tez brala taki woreczek dla odstraszenia krwiopijcow ;)
Tanie i skuteczne.


o woreczku to pierwszy raz słyszę a kiedyś kupiłam środek na komary z lawendą ;P i padaka ! walił jak nie wiem co a komary tak mnie pociachały że szok
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez aii » 12 paź 2013, o 01:37

My używamy maści na komary, firmy 3M, ale nazwy nie podam z dwóch powodów. Nie chce reklamować i dokładnie nie pamiętam nazwy, a teraz nie chce mi się iść do apteczki i patrzyć :P Wiem tylko, że ta maść jest wysyłana dla żołnierzy w Afganistanie i muszę przyznać, że jest naprawdę dobra, ale i niestety droga. Tubka 50 ml kosztuję prawie 50 zł. Jednak gwarant, że żaden komar nie usiądzie, jest. Kiedyś było też głośno o wspaniałych właściwościach zapachu do ciasta - waniliowego. Na mnie to akurat nie działało, ale na mojego D już tak. Także nie dla każdego, odpowiednie będzie jedno i to samo.
Avatar użytkownika
aii
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 511
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 03:13

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez Carina » 12 paź 2013, o 19:53

Sieria napisał(a):
Carina napisał(a):A ja uwazam ze najlepszym sposobem na komary jest łapka/packa ;p

A tak powaznie to ponoc nie lubia lawendy i miety.Ale nie praktykowalam.
Moja mama np suszyla komarzyce (taki kwiatek) i potem w woreczkach wieszala w oknach.Z kokardka i jakims dodatkiem nawet to ladnie wygladalo.a jak zawial wiatr lub sie potrzasalo to pachnialo tym kwiatkiem i komary nie wlatywaly.Jak szla do lasu to tez brala taki woreczek dla odstraszenia krwiopijcow ;)
Tanie i skuteczne.


o woreczku to pierwszy raz słyszę a kiedyś kupiłam środek na komary z lawendą ;P i padaka ! walił jak nie wiem co a komary tak mnie pociachały że szok



Ta ususzona komarzyca dziala tak jak te preparaty do psikania.bo tam tez jest dawana.;) ale wiadomo ze ilosc nie jest wielka a tu pachnie intensywnie...
niestety nie kazdemu ten zapach odpowiada.;/
a lawenda jak sie doczytalam to jednak dobra glownie na mole.;}

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Jakie macie sposoby na komary ?

Postprzez chewleciara » 24 paź 2013, o 22:30

aii napisał(a):My używamy maści na komary, firmy 3M, ale nazwy nie podam z dwóch powodów. Nie chce reklamować i dokładnie nie pamiętam nazwy, a teraz nie chce mi się iść do apteczki i patrzyć :P Wiem tylko, że ta maść jest wysyłana dla żołnierzy w Afganistanie i muszę przyznać, że jest naprawdę dobra, ale i niestety droga. Tubka 50 ml kosztuję prawie 50 zł. Jednak gwarant, że żaden komar nie usiądzie, jest. Kiedyś było też głośno o wspaniałych właściwościach zapachu do ciasta - waniliowego. Na mnie to akurat nie działało, ale na mojego D już tak. Także nie dla każdego, odpowiednie będzie jedno i to samo.

no to ciekawa opcja, o tych wynalazkach dla amerykańskich żołnierzy często się słyszy. wynaleźli już prawie wszystko dla nich i dla nas jednocześnie, bo to całe DEET też jest z wietnamu chyba.
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]