klasyczne zabawki

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: klasyczne zabawki

Postprzez koliber » 14 lis 2013, o 15:18

Przez pewien czas byłam bardzo dumna z tego, że moje dziecko nie ogląda bajek, nie prosi o popularne zabawki i nie rośnie na małego konsumenta. Drukowałam córce kolorowanki z internetu (SPAM), grałyśmy w bierki, bawiłyśmy się woreczkami z grochem i balonami z mąką ziemniaczaną. Wycinałyśmy, rysowałyśmy i układałyśmy puzzle ze zwierzakami. Ha, do czasu!
Po tygodniu w przedszkolu pojawiła się pierwsza prośba o kucyka Pony. Potem moje dziecko wymarzyło sobie Furbego. Nie dało się tego uniknąć. Dopiero po czasie zrozumiałam, że przedszkolak chcąc mieć o czym rozmawiać i w co się bawić z rówieśnikami potrzebuje dostępu do tych wszystkich komercyjnych bajek, książek czy zabawek. Dziś już nie zabraniam oglądania bajki o kucykach, zabaw popularnymi zabawkami czy kupowania pościeli z księżniczkami. Staram się zachować umiar i sama po cichu uwielbiam naszego Furbego.

Ostatnio edytowano 14 lis 2013, o 15:23 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Lepiej żałować podjętych decyzji, niż tego, czego nie zrobiliśmy. :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
koliber
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 17 lis 2013, o 23:34

Doskonale Cię rozumiem @koliber, jak już ktoś raz weźmie Furby'ego w ręce to nie sposób mu się oprzeć. Codziennie potrafi nas czymś nowym zaskakiwać. A tak na marginesie, nie uchronisz dzieci przed nowinkami tego Świata. Wcześniej czy później i tak wyfruną spod naszych skrzydeł. Nasza rola, żeby nauczyć ich dobrze wykorzystać nowoczesne techniki.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez iwciaa » 21 lis 2013, o 22:40

jasne. Nie możemy dopuścić do tego, żeby dzieciaki czuły się w jakiś sposób gorsze. Same nie chciałybyśmy byś wwysmiewane, a przecież dzieci takie właśnie są. Wszystko trzeba dziecku dać z umiarem, a Furby to nie jest zlo tylko wesola zabawka naszego wieku.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 22 lis 2013, o 11:56

Nie oszukujmy się, większość z nas lubi to co modne, również dzieci. Nie ma w tym nic złego. Zauważyłam właśnie, że wśród dzieci w wieku 7-12 lat Furby jest bardzo modny, ale to dobrze, przynajmniej nie spędzają za dużo czasu przed ekranem.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez iwciaa » 22 lis 2013, o 21:56

barbórka napisał(a):Nie oszukujmy się, większość z nas lubi to co modne, również dzieci. Nie ma w tym nic złego. Zauważyłam właśnie, że wśród dzieci w wieku 7-12 lat Furby jest bardzo modny, ale to dobrze, przynajmniej nie spędzają za dużo czasu przed ekranem.

zgadzam się. Dzieci nasze to już inna epoka niż my. To dzieci doby komputera i nić na to nie poradzimy. Zostaje nam tylko pomagać naszym dzieciom się w tym odnaleźć. Nie wolno dzieci do niczego przymuszać, a co do zabawek to same muszą wybierac co im się podoba. W zabawkach interaktywnych naprawdę nie ma nic strasznego.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 25 lis 2013, o 16:36

Moje dziecko lubi być zawsze w temacie i znać najlepsze newsy, i nie później jak wczoraj oznajmiła, że w sprzedaży pojawiły się nowe furby, NIE NADĄŻAM za nią, może coś wiecie. Koniecznie chce, żeby jej kupić.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez iwciaa » 26 lis 2013, o 14:18

Nowe Furby to mali kuzyni dużego Furby`ego. Nie zastąpią one jednak naszego kochanego przyjaciela. Można dokupić małego bo też jest wesoły, ale np nie ma zmiennej osobowości tylko po prostu jest imprezowiczem, który uwielbia tańczyć, śpiewać. Razem z dużym Furny`m mogą naprawdę zawojować dom.
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 26 lis 2013, o 14:34

Aż się boję pomyśleć co może się stać jak ulegnę (zawsze tak się kończy ]:-)) Będę miała w domu nie kończącą się imprezę :happy

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez moniczka78g » 27 lis 2013, o 13:01

no i super, zawsze lepsze są świetnie się bawiące, hałasujące dzieci, niż takie, które nieustannie się nudzą i są zmierzłe ;)

moniczka78g
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 12:58

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Miniczka » 28 lis 2013, o 21:27

U mnie też klasycznie przeważają klocki:)drewniane najlepsze: Obrazek
Miniczka
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez iwciaa » 30 lis 2013, o 22:58

Ja zamierzam kupić kuzyna Furby`ego córce, ponieważ ona zawsze chce żeby Furby tańczył, śpiewał itd.Ja też będę miała wesoło. :?
iwciaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 21:28

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 6 gru 2013, o 17:57

Miniczka napisał(a):U mnie też klasycznie przeważają klocki:)drewniane najlepsze: Obrazek

U mnie swojego czasu też królowały klasyczne klocki drewniane, ale dzieciaki są już większe, mają większe oczekiwania i inne zainteresowania. Teraz są na etapie zabawek interaktywnych, powiem więcej "furbymania" ;-)

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez tusia25 » 7 gru 2013, o 11:40

barbórka napisał(a):
Miniczka napisał(a):U mnie też klasycznie przeważają klocki:)drewniane najlepsze: Obrazek

U mnie swojego czasu też królowały klasyczne klocki drewniane, ale dzieciaki są już większe, mają większe oczekiwania i inne zainteresowania. Teraz są na etapie zabawek interaktywnych, powiem więcej "furbymania" ;-)


Furbymania to dopiero koszty:) fajne te klocuszki no i najwazniejsze drewniane, cenie sobie takie zabawki:)
tusia25
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 7 gru 2013, o 19:50

Wbrew pozorom wcale nie jest to duży koszt w porównaniu z innymi zabawkami, mam również klocki drewniane dobrej firmy i wcale nie były tanie. Ale tak naprawdę nie chodzi o pieniądze, tylko o to, ile radości daje dziecku zabawa ulubioną zabawką :)

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Aniusia » 8 gru 2013, o 01:25

Klasyczne zabawki są fajne, ale często (niestety) tylko dla dorosłych, którzy pamiętają je ze swojego dzieciństwa :D Teraz, większość dzieciaków ma inne priorytety :(

Nadzieja jest wte­dy, gdy jest cias­to. Cias­to jest zawsze.
---
http://www.dobreszkolenie.com - bezpłatne kursy i szkolenia
Avatar użytkownika
Aniusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2013, o 21:03

Re: klasyczne zabawki

Postprzez barbórka » 10 gru 2013, o 22:44

Tak to już jest, klasyczne dla rodziców, naszpikowane elektroniką dla dzieci, one szybciej się w tym umieją połapać. :happy

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: klasyczne zabawki

Postprzez tusia25 » 30 gru 2013, o 21:00

u mnie tez klocuszki najlepiej drewniane : Obrazek bo pozniej to pewnie jzu tylko lego;D ale na razie drewniane zdaja egzamin:)
tusia25
 

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Klaudusia34 » 15 wrz 2014, o 18:30

A pamiętacie pchełki ? SPAM - takie małe, a cieszy :D

Ostatnio edytowano 15 wrz 2014, o 19:53 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wklejamy zdjęcia a nie linki
Klaudusia34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:52

Re: klasyczne zabawki

Postprzez kulka23 » 21 wrz 2014, o 21:48

u mnie synek tez uwielbia drewniane klocki
kulka23
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 19:50

Re: klasyczne zabawki

Postprzez Natka92 » 13 paź 2014, o 00:05

Moja córeczka uwielbia proste gry planszowe (jest jeszcze mała), a przede wszystkim klocki Lego. Ja sama jak byłam młodsza uwielbiałam je układać, uważam że rozwijają wyobraźnię. Zdecydowanie lepsze to niż komputer
Natka92
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 02:46

Re: klasyczne zabawki

Postprzez lunka20 » 11 lis 2014, o 16:08

Mój synek ma klocki drewniane po siostrze, ostatnio kupiłam mu instrumenty drewniane -rośni mi mały Janko muzykant ]:-) oprócz teho ma też samochodziki z drewna.Staram się być eko i nie kupuje tyle dziecku zabawek jak moi rodzice kupowali mnie.Większość tych zabawek poszła do kosza bo była tak poniszczona :?
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: klasyczne zabawki

Postprzez krac82 » 12 lis 2014, o 15:08

klocki lego sa najlepsze! i to w kazdym wieku, lepiej jest bawic sie i tworzyc z dzieckiem, niz miec nadzieje ze nie wciagnie sie w kompuyery, tablety, itp.
krac82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 15:01

Re: klasyczne zabawki

Postprzez five » 20 kwi 2018, o 17:43

Ech, kiedyś to wszystko było prostsze.. Nawet zabawki, heh.

five
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 16:10

Re: klasyczne zabawki

Postprzez haniak22 » 23 kwi 2018, o 12:27

drewniane klocki i gry planszowe :) no i oczywiście pluszaki (o ile do klasycznych się zaliczają :) )
haniak22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23 kwi 2018, o 12:22

Re: klasyczne zabawki

Postprzez trefnoknus » 14 maja 2018, o 14:44

Klasyczne zabawki - dać dziecku karton. Zwykłe, najzwyklejsze pudło a okaże się że ma ono tyle możliwości zabawy i zastosowań, że człowiekowi się to nawet w głowie nie mieści
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]