KOLĘDA

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: KOLĘDA

Postprzez Ankara 25 » 9 sty 2013, o 15:43

ej no wiadomo kazdy grzeszy niestety takie to nasze zycie
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 9 sty 2013, o 15:46

tak jestesmy grzesznikami , ale jesli ktos ma sie za wysłannika Bogo to tymbardziej powinien trzymac sie prawa bozego. A nie kupczyc w domu Bozym
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez Taki ja » 14 sty 2013, o 01:08

Przyjecie ksiedza po kolędzie to inaczej otwarcie drzwi naszego domu dla lask Chrystusa.To Jezus ustanowił dla nas Kosciuł Św.,ktorego ojcem jest Bog JHWH ,matką Maria,a głową sam syn Bozy.Kościuł to my wierzący,grupy modlitewne,nauczyciele religii,zakonnicy no i ksieża,któży na mocy sakramentu są wysłannikami i uosobieniem Chrystusa.Ksiadz po kolędzie to sam Jezus w skórze człowieka,istoty słabej i ze skłonnosciami do złego,tak jak i my wszyscy-przynajmniej ja na pewno.Nie moja dolą jest oceniac nikogo-jest to prawo Boga , a i to trzeba by było szerzej rozwinąć.
Taki ja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 00:25

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 17 sty 2013, o 23:41

Taki ja napisał(a):Przyjecie ksiedza po kolędzie to inaczej otwarcie drzwi naszego domu dla lask Chrystusa.To Jezus ustanowił dla nas Kosciuł Św.,ktorego ojcem jest Bog JHWH ,matką Maria,a głową sam syn Bozy.Kościuł to my wierzący,grupy modlitewne,nauczyciele religii,zakonnicy no i ksieża,któży na mocy sakramentu są wysłannikami i uosobieniem Chrystusa.Ksiadz po kolędzie to sam Jezus w skórze człowieka,istoty słabej i ze skłonnosciami do złego,tak jak i my wszyscy-przynajmniej ja na pewno.Nie moja dolą jest oceniac nikogo-jest to prawo Boga , a i to trzeba by było szerzej rozwinąć.


Na litość boską kościół a nie "kościuł"

aż razi :?
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 18 sty 2013, o 08:33

O>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> mamy polonistke
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 18 sty 2013, o 23:04

o dziwo nie jestem polonistką ale aż rażą po oczach takie błędy ortograficzne :?
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 19 sty 2013, o 07:07

ja tez robie błedy , i moze dlatego sie tym az tak nie przejmuje
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 21 sty 2013, o 20:47

może..ale moim zdaniem bycie Polakiem do czegoś zobowiązuje 8-)
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 20:50

dla mnie to tez nic nie znaczy czy byłabym Polakiem czy innej narodowosci . jestem soba
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 21 sty 2013, o 21:20

jesteś Polakiem to piszesz poprawne po polsku

jesteś Chinką to piszesz poprawnie po chińsku


Ale co to za Polak, który nie potrafi się wysłowić w swoim ojczystym języku ??

o czym to świadczy ?
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 21:28

ja jestem kaszubka .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 21 sty 2013, o 21:29

elzbieta45 napisał(a):ja jestem kaszubka .


a czy to znaczy, że nie jesteś Polką ? 8-)
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 21 sty 2013, o 21:31

jestem człowiekiem popełniajacym bledy . nie jestem ideałem
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 21 sty 2013, o 21:38

Robić błędy czasem każdemu się zdarza ale jak ktoś ani jednego posta nie pisze poprawnie w języku polskim to nie najlepiej o nim świadczy 8-)
Ludzie mamy XXI wiek 8-) wystarczy czytać książki, czytać strony internetowe (te z prawdziwą treścią), ludzie którzy dużo czytają robią o wiele mniej błędów.
Trzeba się rozwijać przez całe życie a nie tylko w podstawówce 8-)
Mi by było głupio robić tyle błędów jak jakiś analfabeta.
No kurcze nie pojmuję dlaczego ludziom nic się w życiu nie chce. Nawet dowiedzieć się jak poprawnie się wysłowić.
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 22 sty 2013, o 08:20

młodziez to dopiero analfabetyzm z nich bedzie bo w szkołach dzisiaj ucza sie tyle pisac ze wogole nic nie znaja nawet pisanie im sie nie wyrobi
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez mimka31 » 22 sty 2013, o 10:04

Drogie panie czy obecne pisanie na temat ortografii w tym temacie to nie spam????? Dyskusja na tym etapie nic nie wnosi to tematu wątku pt."kolęda"
mimka31
 

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 22 sty 2013, o 12:39

:spam
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez dzo » 22 sty 2013, o 22:17

mimka31 napisał(a):Drogie panie czy obecne pisanie na temat ortografii w tym temacie to nie spam????? Dyskusja na tym etapie nic nie wnosi to tematu wątku pt."kolęda"



Droga Pani może wyjaśnię Ci co to spam bo widzę, że nie jesteś zorientowana chyba:

"Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy."


8-) 8-) 8-)
dzo
 

Re: KOLĘDA

Postprzez Armigor » 23 sty 2013, o 00:10

To prawda popieram ,że kompletnie rozmowa o ortografii nie trzyma się tematu.
Jednak nie zaóważyłam żeby Taki ja robił tyle błędów, co do pochodzenia ja jestem Polką tylko z urodzenia bo napewno nie poszła bym w obronie tego kraju,mam w tej chwili status rezydenta i z czasem będę sie starała o obywatelstwo Irlandzkie takie samo jakie mają moje dzieci które również biegle posługują się językiem Polskim.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: KOLĘDA

Postprzez Taki ja » 23 sty 2013, o 00:39

dzo napisał(a):Robić błędy czasem każdemu się zdarza ale jak ktoś ani jednego posta nie pisze poprawnie w języku polskim to nie najlepiej o nim świadczy 8-)
Ludzie mamy XXI wiek 8-) wystarczy czytać książki, czytać strony internetowe (te z prawdziwą treścią), ludzie którzy dużo czytają robią o wiele mniej błędów.
Trzeba się rozwijać przez całe życie a nie tylko w podstawówce 8-)
Mi by było głupio robić tyle błędów jak jakiś analfabeta.
No kurcze nie pojmuję dlaczego ludziom nic się w życiu nie chce. Nawet dowiedzieć się jak poprawnie się wysłowić.

Droga dzo.Zgadzam sie z Twoimi wypowiedziami na temat bycia Polakiem I zobowiazan za tym idacych,ale jak Ty uwazasz,czy w konwersacji z innymi osobami bardziej zauwazalnym bedzie to,aby napisac cos poprawnie pod wzgledem ortograficznym,czy tez pod wzgledem stylistyczno-interpunkyjnym?Wydaje mi sie ,ze bardziej bedzie zrozumiane to drugie,gdyz nadaje wypowiedzi sens I tresc,a Ty(przepraszam,nie mam na celu urazenia Cie)klepiac swe zdania bez skladu I ladu mozesz nabawic sie zadyszki.Nikt ze sluchajacych Twych klepanych ortograficznie zdan nie rozumie,o co tak naprawdechodzi.Uwazam ,ze jesli juz kogos masz zamiar poprawic,to sama nie popelniaj razacych bledow.Czytanie ksiazek uczy ortografii oraz stylu z interpunkcja.Przepraszam za ewentualne bledy z mojej strony,oraz nie omieszkam poprosic Cie,o zalozenie postu ortograficznego,gdzie mozna takie bledy poprawiac,gdyz jak zauwazylas zapewne,ten post dotyczy koledy,aTwa mala dygresja wprowadzila drobny zamet na pare stron,pomijajac to ,iz przebywam na stale poza granicami naszego kraju pare ladnych lat.
Taki ja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 00:25

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 23 sty 2013, o 08:37

Masz racje TAKI JA .
Popieram to .
Niech Dzo załozy post zwiazany z ortografia .
Ja nie zwracam uwagi na to ze ktos robi błedy , ale na wypowiedz bo dla mnie to ma znaczenie.
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez agi2002 » 23 sty 2013, o 15:05

ja zawsze przyjmę księdza na kolędzie,ponieważ myślę że to mój obowiązek i w ogóle lepiej się czuję z tym że raz do roku mam poświęcone mieszkanie,jest tak lżej,a kasy księdzu nie daję jak nie mam i jest normalnie,krzywo nie patrzy,a jak już to góra 20 zł to 2 paczki moich fajek...:-)))
agi2002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 17:40

Re: KOLĘDA

Postprzez elzbieta45 » 23 sty 2013, o 15:09

a ja nie przyjmuje i nigdy nie przyjmne . i zyje
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: KOLĘDA

Postprzez tasiaka » 23 sty 2013, o 18:50

Też nie przyjmuje księdza, bo po prostu jestem w pracy, a zwalniać się z niej nie będę
tasiaka
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 19:18

Re: KOLĘDA

Postprzez bettti86 » 23 sty 2013, o 20:02

ja nie przyjmuję księga, bo uważam, że chodzą tylko, żeby po ludziach pieniądze zbierać, z resztą w tym czasie zwykle jestem w pracy i nawet jakbym chciała być to nie mogę
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]