kruche ciasto

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

kruche ciasto

Postprzez skarbek » 30 sty 2014, o 16:41

macie może jakiś fajny przepis na kruche ciasto? chciałam zrobić kruche ciasto z jabłkami na weekend :cooking możecie mi coś polecić?
skarbek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2014, o 16:39

Re: kruche ciasto

Postprzez myszka28 » 31 sty 2014, o 09:33

składniki:

1 kostka Kasi
2 i 2/3 szklanki mąki (ok. 450g)
1 szklanka cukru (ok. 220g)
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 szklanki Rama Cremefine Classic
słoik konfitury pomarańczowej (ok. 200g)
2 żółtka
cukier puder do dekoracji


przygotowanie:

Mąkę z proszkiem do pieczenia i miękką pokrojoną w kawałki Kasią wymieszaj w mikserze, dodaj cukier, żółtka i Ramę Cremefine Classic, ciągle mieszając. Połowę masy wyłóż do wyłożonej papierem tortownicy, lekko ugniatając, posmaruj konfiturą, przykryj resztą pokruszonej w rękach masy. Piecz w 180 st. C. około 40 min. Jeszcze ciepłe posyp cukrem pudrem.
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: kruche ciasto

Postprzez Olka » 10 lut 2014, o 14:28

Jak byś chciała zrobić kruche ciasteczka z nadzieniem to polecam ten przepis który znalazłam na blogu pani Tereski. To ciasteczka na walentynki, ale ja już je zrobiłam naprawdę wyszły super :D

250g mąki
100g cukru pudru
125g masła
1 jajko
0,5 łyżeczki Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
1 Cukier wanilinowy Dr. Oetkera
Nadzienie:
400g wiśni mrożonych
1 serek Philadelphia
Cukier puder
1-2 łyżki rozpuszczonego masła

Z mąki, cukru pudru, miękkiego masła, jajka, proszku i cukru wanilinowego zagniatam ciasto. Zawijam je w folię spożywczą i odkładam do lodówki, żeby się schłodziło. Blachę z wyposażenia piekarnika wykładam papierem do pieczenia. Na stolnicy rozwałkowuję ciasto na cienki placek. Polecam wyłożyć stolnicę papierem do pieczenia, dobrze się na nim wałkuje i o wiele łatwiej zdjąć z niego ciasto.
Do wykrawania ciastek użyję foremki w kształcie serca, które ma około 9cm długości (ja mam taką do smażenia jajek sadzonych w kształcie serca na patelni, jednak można również wyrysować wzór na tekturze, wyciąć serce, przyłożyć je do ciasta i ostrym nożem wykrawać wzór). Wycięte ciastka układam na blasze zostawiając między nimi odstępy, żeby podczas pieczenia się nie posklejały. Na ciastkach rozsmarowuję po pół łyżeczki serka, posypuję cukrem pudrem i układam rozmrożone wiśnie. Każde ciastko z nadzieniem przykryłam drugim wyciętym serduszkiem, przyciskając widelcem boki ciastka aby dwie części dobrze się zlepiły. Przed pieczeniem smaruję ciastka rozpuszczonym masłem.
Ciasteczka piekę w temperaturze 190°C przez 20min na najniższym poziomie piekarnika. Lubię ciasteczka bardziej przypieczone, są wtedy bardziej chrupiące. Ostudzone ciastko posypuję cukrem pudrem na chwilę przed podaniem
Obrazek
Olka
 

Re: kruche ciasto

Postprzez Alex » 11 lut 2014, o 16:51

Przepisy ładne, ja mam tylko radę, żeby jednak kruche robić jednak maśle, bo to jest tłuste ciasto i różnica jest diametralna.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników