Kryzysy laktacyjne

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Kryzysy laktacyjne

Postprzez mamaanula » 4 gru 2018, o 23:30

Miesiąc temu urodziłam córeczkę i jest to moje pierwsze dziecko, więc za dużo jeszcze nie wiem o tych wszystkich sprawach związanych z karmieniem i pielęgnacją dziecka. A więc, od kilku dni odczuwam ból w prawej piersi i boję się, że być może jest to kryzys laktacyjny. Po czym można poznać, że jednak to jest to? Bardzo boję się, że mogę stracić pokarm....
mamaanula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 gru 2018, o 23:28

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez natalia523 » 8 gru 2018, o 11:59

Hej, możliwe, że masz zastój pokarmu, czy wyczuwasz guzek w piersi, jest zaczerwieniona w tym miejscu gdzie boli? Jeśli to zastój, najlepiej zagrzać pierś pod ciepłym prysznicem, bądź przyłożyć ciepły kompres, a potem podać maluszkowi. Trzeba częściej przystawiać, żeby maluch ściągnął mleko z zastoju.

http://www.rozszerzaniediety.pl
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
natalia523
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lis 2018, o 21:55

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez mamaanula » 11 gru 2018, o 12:52

własnie nie czuję żadnego guzka, a wciąż pobolewa. Zauważyłam także, że mam mniej pokarmu.... jak to jest, czy jak często przystawia się dziecko do piersi, to tym jest więcej pokarmu?
mamaanula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 gru 2018, o 23:28

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez natalia523 » 11 gru 2018, o 13:27

Tak właśnie to działa, im częściej przystawiasz tym większa produkcja mleka. Twoje piersi dostają sygnał, że jest większe zapotrzebowanie na mleko, więc wytwarzają go więcej. Poszukaj doradcy laktacyjnego w Twojej okolicy, serdecznie polecam. Sama miałam częste problemy z karmieniem, zastoje, zapalenia, a dzięki wizycie u doradcy udało mi się przetrwać i karmię już 18 miesiąc :) Jeśli w Twojej miejscowości nie ma doradcy, to skontaktuj się chociażby z położną.

http://www.rozszerzaniediety.pl
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
natalia523
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lis 2018, o 21:55

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez mamaanula » 12 gru 2018, o 12:38

Tak chyba zrobię, dziękuję:)a powiedzcie mi, kiedy można tak zacząć poprawiać laktację? Moje starsze ciotki twierdzą, że od razu, jak zobaczę, że mam mniej pokarmu, ale nie wiem, czy jeszcze chwilę nie zaczekać:/
mamaanula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 gru 2018, o 23:28

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez mamaanula » 30 gru 2018, o 16:08

Minęło już trochę dni, więc powiem, że zaczęłam od kilku dni poprawiać laktację. Była u lekarza i stwierdzono, że dobrze, abym poprawiła produkcję pokarmu:)często przystawiam dziecko do piersi, piję dużo wody i tych saszetek na laktację i mogę pochwalić się, że jest już o wiele lepiej:)
mamaanula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 gru 2018, o 23:28

Re: Kryzysy laktacyjne

Postprzez natalia523 » 2 sty 2019, o 23:19

To świetnie, że maluszek będzie miał więcej mleka, oby tak dalej :)

http://www.rozszerzaniediety.pl
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
natalia523
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lis 2018, o 21:55
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Tarnowiak