książeczki dla dzieci

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

książeczki dla dzieci

Postprzez dobroslawa » 7 lis 2012, o 02:47

Drogie Forumowiczki, czytacie swoim dzieciom książeczki? Jestem zdania,że czytanie dziecku bardzo pobudza jego wyobraźnię, wspomaga rozwój intelektualny i koduje potrzebę obcowania z literaturą. Piszcie, jakie bajki, książki czy wierszyki Wasze dzieci lubią najbardziej.
Moja córeczka lubi wierszyki Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.
dobroslawa
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez aga.ta » 15 lis 2012, o 22:24

niesamowite jest, jak dzieci szybko zapamiętują czytane historie ;) nie da się ich oszukać i ominąć niczego, co już znają. moje dzieci czytają już same, ale jak były młodsze, to uwielbiały historie o tupciu chrupciu oraz wszystkie pozycje Grzegorza Kasdepke.
a, no i taką serię chyba z wyborczej? z przerobionymi klasycznymi bajkami czytanymi też przez znanych aktorów i z doskonałymi grafikami. sama z przyjemnością je czytałam ;)
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez dobroslawa » 8 gru 2012, o 02:06

Dzięuję za odpowiedź, widzę jednak,że mamy nie interesują się zbytnio rozwojem językowym swoich dzieci, skoro nikt więcej nie podzielił się ze mną swoimi doświadczeniami. Cieszę się jednak, że choć Ty jedna z wielu czytasz dziecku.
dobroslawa
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez piper » 11 gru 2012, o 22:44

Jestem zwolenniczką starych sprawdzonych bajek, więc jak był czas - czytane były moje bajki z dzieciństwa.
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Armigor » 12 gru 2012, o 00:21

Ja nie mam ulubionego autora czytam dzieciaczką różne bajki mam sporą kolekcję po starszym synku przerabialiśmy również Biblię dla dzieci bardzo im sie podobała krótkie historyjki i sporo obrazków mój średni synek dwulatek lubi krótkie wierszyki które jest w stanie sam powiedzieć teraz na topie jest Mikolaju , Mikolaju co ty robisz w naszym kraju itd.
Młodszy lubi bardziej piosenki zwłaszcza jak trzeba coś pokazywać np. Glowa ,ramiona,kolana pięty itd. Najstarszy syn dziewieciolatek czyta sobie sam zna biegle dwa języki którymi operuje na codzień jest w trakcie nauki trzeciego w którym nie jestem w stanie mu pomuc bardzo lubi czytać w wolnym czasie jak właśnie nie rozrabia z kolegami lub nie jest na treningu a pomyśleć że do czwartego roku życia prawie nic nie mówił :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez tusia25 » 16 gru 2012, o 18:32

oj ja sama lubię stare/klasyczne bajki...sama nakupowałam ostatnio w ToysRUs książeczek z baśniami dla dzieciaków znajomych - mały, tani prezent:) a uważam że jak najbardziej ok:)
sama dla siebie z sentymentu szukam ksiązki z bajkami/baśniami chyba 12 bajek jakiegos wydawnictwa dziwnego z lat 90'. Pamiętam że miało niebieska okładkę i były to bajki z ilustracjami fajnymi, m.in. Kot w butach, Kopciuszek, Spiąca królewna. Nie moge sobie podarować, ze komuś pożyczyłam i tyle ją widziałam...Może jak ktos kojarzy i wie jakie to wydawnictwo itp. to bedę wdzięczna:)
tusia25
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Kolaboracja » 31 gru 2012, o 18:21

ja zaczęłam kupować córce e-booki i sobie słucha:)
Kolaboracja
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Ankara 25 » 7 sty 2013, o 00:42

moj synek tez ma cala kolekcje ksiazeczek od 1 miesiaca zycia mu czytam rozne ksiazeczki dla dzieci np maly kotek , wiejskie zwierzeta lubi takie ksiazeczki z okienkai ktore sobie otwiera a cos sie za nimi skrywa....ma jedna ksiazke ktora wydaje dzwieki roznych pojazdow jak naciska rozne guziczki a z boku sa ilustracje.... ksiazki typu u lekarza, u dentysty oswajajace dziecko z wizyta jedna ksiazeczka o przyjazni taki jest tytul ksiazeczka o przyjazni bohaterami sa samochody z bajki auta.... takie rozne poczytajki ma ich bardzo duzo
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez tusia25 » 7 sty 2013, o 19:52

Każda książeczka jest dobra:) Ja ponawiam pytanie, tyle że wiem juz o jaką książkę chodzi:) "12 złotych bajek" wyd. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQducnOyuR-2-KUIC52BGTcmsixwz5bxOYbbodLC7mx4zxdWFIuSg
Przeszukałam multum księgarni i nigdzie ma w sprzedaży:(
tusia25
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez dobroslawa » 26 sty 2013, o 01:50

aż miło,że dyskusja na temat książeczek dla dzieci nabrała rozpędu.
Też preferuję stare bajki i baśnie, ale ze wzgledu na wiek córeczki(2 latka)s jesycye dla niej za trudne i zbyt dugie, dlatego ograniczam sie do krotkich wierszykow
dobroslawa
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez rzabba » 31 sty 2013, o 15:29

mój syn interesuje się dinozaurami i kosmosem (wiem, dość typowe) więc wszystko w tej tematyce jest mile widziane. Dodatkowo regularnie przegląda Smokologię, Piratologię, Mitologię - przepięknie wydane książki, zresztą w ogóle teraz "cuda" można kupić.
Mój faworyt to też Kasdepke, jak ja mam czytać wieczorem, to sięgam po "Co to znaczy".
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Armigor » 4 lut 2013, o 19:04

Mój etap dinozaurów ma juz za sobą ;-)
Ale Przyznam ,że to był ciekawy etap.
Moj 10 latek teraz lubi mitologię a maluszki preferują piosenki albo bajki o pociągach i zwierzątkach.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez karakan » 6 lut 2013, o 23:51

Pewnie, że dziecku trzeba czytać! Nie tyle czytać, co wraz z czytaniem pokazywać książkę z obrazkami! Dzieci uwielbiają duże obrazki :)

Swojemu dziecku czytam hmm... ma sporo książek, ale najbardziej uwielbia, jak jej się czyta baśnie. Coś takiego właśnie: http://www.edupromo.pl/pl/p/Basnie-swia ... siega./589

Wszystkie baśnie zebrane w jednej książce pełnej obrazków.
karakan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 12:19

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez ShinyMoon » 7 lut 2013, o 13:00

http://allegro.pl/bajeczki-dla-coreczki ... 40972.html

Ja w dzieciństwie dostałam tą książkę i mam ją do dzisiaj. Tak się składa, że mam córeczkę. I choć ma 4,5 miesiąca to jej czytam. Uważnie na mnie wtedy patrzy i wyłapuje jak zmieniam intonację głosu. Moja mama uważa mnie za wariatkę, ale lubię czytać mojej córci :D
ShinyMoon
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 14:35

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez tusia25 » 9 lut 2013, o 10:27

Bardzo dobrze robisz! Czytając dziecku od najmłodszych lat to najlepsza rzecz jaka możesz robić i dla siebie i dla maluszka!Dziecko "uwielbia" głos mamy, a dla ciebie to budowanie jeszcze większej relacji z dzieckiem no i pewnie jesteś dzięki temu szczęśliwa i uśmiechnięta:)
Ja pamietam jeszcze z dzieciństwa że wiersze Brzechwy czy Tuwima mama mi czytała i do dziś większość znam na pamięć:)
tusia25
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez drzemag » 16 lut 2013, o 14:06

Każda książeczka jest dobra:) Ja ponawiam pytanie, tyle że wiem juz o jaką książkę chodzi:) "12 złotych bajek" wyd. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... 4zxdWFIuSg
Przeszukałam multum księgarni i nigdzie ma w sprzedaży:(


To było wydawnictwo Jarmołkiewicz, które już nie istnieje. Przejął to Publicat ale nwm czy wydali akurat te bajki pod innym szyldem
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez pstro » 21 lut 2013, o 00:27

Właśnie odkryłam serię książeczek o Zosi. Autorką jest Lara Bergen. Mam dwie z nich- Zosia Wspaniała i Zosia Bohaterka. teraz czytamy pierwszą cześć. To są książeczki dla dzieci, dziewczynek ok 7-9 letnich, bohaterka ma 9 lat. Książka znakomicie wyjaśnia jak to się dzieje, że całkiem mile i dobre dziecko nagle zaczyna popadać w konflikty tak z rówieśnikami, jak i z nauczycielami.
pstro
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Zorka » 21 lut 2013, o 14:39

Pstro, ta książeczka jest świetna - taka na dzisiejsze czasy.
Zorka
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez bikini » 22 lut 2013, o 15:56

Moje dzieciaki uwielbiają ostatnio przygody Mikołajka, a i ja zaczytuję się w nich, jakby co najmniej cofnęła się w czasie :). Polecam!
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez drzemag » 22 lut 2013, o 22:50

Mikołajek jest wogóle bardziej dla dorosłych niż dzieci. Parę lat temu czytałam go mojemu kilkanaście lat młodszemu kuzynowi i płakałam ze śmiechu przy niektórych fragmentach. A on się patrzył na mnie ja na debilkę i nie wiedział z czego się śmieję :lol:
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Doris1 » 22 lut 2013, o 23:11

bikini napisał(a):Moje dzieciaki uwielbiają ostatnio przygody Mikołajka, a i ja zaczytuję się w nich, jakby co najmniej cofnęła się w czasie :). Polecam!

Zgadzam się, mój synek również je uwielbia.

różne rodzaje, jakie tylko chcesz - opakowania na płyty
Avatar użytkownika
Doris1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 22:47

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez dobroslawa » 11 cze 2013, o 01:33

Znalazłam na strychu starą książkę z baśniami - Baśnie dla dzieci i niektórych dorosłych, to dobra książka dla dzieci w wieku 7 -10 lat, ponieważ każda z 11 opowieści traktuje o różnych ważnych dla dziecka sprawach, jak przyjaźń i potrzeba zabawy (Kolorowa świnka), Wędrówka po choince (o pomaganiu słabszym i chorym), Ojcowe buty (o szacunku dla pracy rodziców), Bajka o bajce (o tym, jak ważna jest w życiu wyobraźnia), Marysia i Tirlifirlibąbelka (o miłości do rodzeństwa), Podróż na obłoku ( o świecie dziecięcych marzeń) i inne. Polecam, tylko nie wiem, czy gdziekolwiek można kupić tę książkę, data wydania to rok 1984.
dobroslawa
 

Re: książeczki dla dzieci

Postprzez Miniczka » 6 lip 2013, o 13:56

a kiedy zaczęłyście czytać swoim maluchom?:)
Miniczka
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]