Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 4 cze 2012, o 19:18

:). To też coś dla mnie- choć nie piję i nie zażeram się ;P. Ale dziękuję :).
babsko
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez julia090901 » 9 cze 2012, o 20:10

Ja ostatnio czytałam książkę Katarzyny Leżeńskiej pt. '' Studnia życzeń'' -jest super.i jeszcze Dominiki Stec ''Kobieca intuicja .Pozdrawiam.
julia090901
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 20:41

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 18 cze 2012, o 01:19

Szepielak "Dworek pod lipami". Urzekła mnie ta historia. Kobieta po trzydziestce, po ślubie, orientuje się , że w domu jej męża nie ma dla niej miejsca (brzmi znajomo)... Ucieka na wieś, do uroczego dworku i tam... Zresztą, przeczytajcie same ;).
babsko
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez promenadaslonca » 28 cze 2012, o 16:27

do Pstro i Babska- ja tam mogłabym do tych Indii nawet bez objadania się i nadmiernego picia pojechać. A Wy?
promenadaslonca
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez babsko » 4 lip 2012, o 03:51

Od dziecka marzę o podróży do Indii. I do Australii :).
babsko
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kaśk_a » 10 lip 2012, o 12:19

Przed wczoraj skończyłam czytać książkę J.Chmielewskiej, "Ostatnie zdanie nieboszczyka". Ma ona około 400 stron, a ja ją przeczytałam w dwa dni, nie mogłam się oderwać. Polecam:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez ireth » 12 lip 2012, o 13:39

babsko napisał(a):Od dziecka marzę o podróży do Indii. I do Australii :).

Ja marzę o 3 x I - Indie, Irlandia, Izrael.
Kaś_ko-- właśnie zakupiłam w eksięgarni 28 słuchowisk wg kryminałów Chmielewskiej, każdy po... 3,7 :D
ireth
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez K3n4 » 14 lip 2012, o 01:33

Polecam:
"Chłopiec, którego nikt nie kochał" Casey Watson
"Płacz niemymi łzami" Joego Petersa

Niedawno je przeczytałam. Świetnie napisane historie, ale to jest straszne, że wydarzyły się naprawdę, Kto przeczyta, będzie wiedział, co mam na myśli...
K3n4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 12:58

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Bazylia » 17 lip 2012, o 20:14

Też niedawno czytałam "Płacz niemymi łzami"! :) Mocna książka. Przeczytałam w swoim życiu wiele takich ale dawno żadna tak nie zapadła mi w pamięć. Chociaż jest to ciężki temat, to nie byłam w stanie się od niej oderwać i nie odłożyłam jej, dopóki nie skończyłam czytać. Bardzo brutalna i poruszająca...
Bazylia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lip 2012, o 20:01

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez ollie_o » 17 lip 2012, o 22:52

Ostatnio zachwyciło mnie Millenium Stiega Larssona. Nigdy nie lubiłam kryminałów, ale ten ten jest naprawdę warty polecenia. Według Rzeczpospolitej to " najbardziej romantyczny kryminał roku". Bardzo podoba mi się kreacja Lisbeth Salander, zarówno w książce jak i filmie. Czy znacie może inne powieści Larssona?
ollie_o
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lip 2012, o 22:38

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez promenadaslonca » 25 lip 2012, o 17:50

Z tego co wiem, to Larsson zmarł zaraz po napisaniu Millennium i nawet nie doczekał wydania książek.
Kaś_ko- Całe zdanie nieboszczyka... Polecam Wszystko czerwone, Studnie przodków i Upiorny legat.
Ireth Irlandia to w zasięgu reki jest, pewnie nawet znalazłabyś tam kogoś znajomego...
promenadaslonca
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 09:09

kaśk_a napisał(a):Przed wczoraj skończyłam czytać książkę J.Chmielewskiej, "Ostatnie zdanie nieboszczyka". Ma ona około 400 stron, a ja ją przeczytałam w dwa dni, nie mogłam się oderwać. Polecam:)


Ja z Chmielewskiej bardzo polecam "Lesia" :-) Jak czytałam ją w autobusach to nie mogłam się opanować i śmiałam się na całego. Ludzie mieli ze mnie też niezłą radochę ;-) Musiałam aż momentami przestawać czytać, bo nie wytrzymywałam ;-) Książka rewelacyjna - w sam raz na doła! ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kaśk_a » 19 sie 2012, o 19:53

Tinuviel napisał(a):
kaśk_a napisał(a):Przed wczoraj skończyłam czytać książkę J.Chmielewskiej, "Ostatnie zdanie nieboszczyka". Ma ona około 400 stron, a ja ją przeczytałam w dwa dni, nie mogłam się oderwać. Polecam:)


Ja z Chmielewskiej bardzo polecam "Lesia" :-) Jak czytałam ją w autobusach to nie mogłam się opanować i śmiałam się na całego. Ludzie mieli ze mnie też niezłą radochę ;-) Musiałam aż momentami przestawać czytać, bo nie wytrzymywałam ;-) Książka rewelacyjna - w sam raz na doła! ;-)



Teraz czytam "Lesia", na początku jakoś mnie nie zachwycił, ale zaczyna się rozkręcać :) Planują aktualnie napad na pociąg :D

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 19 sie 2012, o 20:25

Napad na pociąg jest niezłą scenką :-) Chociaż ja mam inną ulubioną. Ale to porozmawiamy jak już skończysz czytać ;-)

I faktycznie, na początku aż tak nie wciągał. Też tak miałam :-) Ale nie przerywaj czytać, to pewnie się kilka razy roześmiejesz :-) Mi bardzo odpowiada sam styl pisania Chmielewskiej :-)

Tinuviel nie pisz posta pod swoim postem tylko używaj opcji "edytuj: jeśli po Tobie jeszcze nikt niczego nie dopisał

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kaśk_a » 20 sie 2012, o 19:34

To prawda styl Chmielewskiej jest bardzo zabawny i fajnie się czyta jej książki. Kilka śmiesznych fragmentów już był, np. jak każdy był przebrany za człowieka z garbem :D Przeczytaj koniecznie "Całe zdanie nieboszczyka":)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez witch » 21 sie 2012, o 22:29

:witch

Czytam sobie. Dużo czytam. Głównie kryminały i fantasy. Od jakiegoś czasu czytanie mi nie wystarcza i tak sobie piszę po troszku. Do szuflady, a ta pojemna idiotka wszystko przyjmie ;) :lol:

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 24 sie 2012, o 23:46

kaśk_a napisał(a):Przeczytaj koniecznie "Całe zdanie nieboszczyka":)


Na pewno przeczytam, dzięki za polecenie! :-) Słyszałam, że podobno "wszystko czerwone" jest też bardzo dobre, ale jeszcze nie czytałam ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez witch » 25 sie 2012, o 00:02

:witch

Kto napisał "Wszystko Czerwone" ? Ciekawa ta książka?

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 25 sie 2012, o 00:26

Chmielewska ;-) Podobno bardzo zabawna, ale ja jeszcze nie sprawdziłam ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez witch » 25 sie 2012, o 00:57

:witch

Serio? A myślałam że wszystko Chmielewskiej czytałam. Całe życie człowiek się uczy ;)

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kaśk_a » 29 sie 2012, o 12:13

Też tak słyszałam, ale nie czytałam jeszcze. Moja mama przeczytała chyba wszystkie jej książki. Mówiła mi też, że świetnie czyta się autobiografię Chmielewskiej, podobno taka dobra, jak jej książki. Chmielewska miała niezłe przygody w życiu, prawie jak bohaterki jej książek:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 29 sie 2012, o 17:08

To będę musiała sięgnąć po jej autobiografię i wszystkie książki, których nie czytałam ;-) (właściwie to czytałam tylko "Lesia" - trochę się boję, że następna książka nie będzie tak dobra jak ta i się zawiodę...)

Ale dziś może zacznę czytać "Wszystko Czerwone". Mam dziś paskudny dzień. Jestem tak zmęczona i obolała, że ciężko mi palcem kiwnąć. Dlatego książka to dobry pomysł. Do tego taka, przy której można się pośmiać... ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Zorka » 3 wrz 2012, o 10:48

Ja Lesia jeszcze nie czytałam, aż wstyd - musze koniecznie nadrobić.
Zorka
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Tinuviel » 3 wrz 2012, o 12:29

Koniecznie sięgnij po Lesia :-) Ale jeżeli lubisz czytać w komunikacji miejskiej, czy innym publicznym miejscu, to uważaj! Niepohamowane wybuchy śmiechu gwarantowane! :-D

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Zorka » 3 wrz 2012, o 13:07

To dobrze, ze mam blisko do pracy :) i nie korzystam z autobusu. :swing
Zorka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron