Książki warte polecenia! :)

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez anita147 » 30 sty 2013, o 22:35

jeśli któraś lubi prawdziwe historie to polecam "spalona żywcem"
czytam ją co jakiś czas wzrusza za każdym razem

chciałam odpocząć od pracy mam roczniaka
Avatar użytkownika
anita147
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 14:22

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Natalka86 » 5 lut 2013, o 14:18

Moje ulubione:
Miasto Ślepców
Rozdeptać Pająka (2 tomy)
Zaginiony symbol
Natalka86
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:09

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kossss » 6 lut 2013, o 15:10

Zdecydowanie Atlas Chmur, jeśli jeszcze się nie widziało filmu ;)

kossss
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 15:28

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Ankaaa20 » 10 lut 2013, o 21:26

Natascha Kampusch "3096 dni" Bardzo ciekawa książka o 10-letniej uprowadzonej dziewczynce.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"
Ankaaa20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:08

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez a_gatka » 11 lut 2013, o 14:28

"Ja, diablica" Bereniki Miszczuk
a_gatka
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez marzenka29 » 11 lut 2013, o 21:16

To ja może napisze trochę o przygodzie z Wrocławską Madonną. Jest to tytuł książki napisanej przez panią Kaletę. Jeśli lubicie książki sensacyjne i historyczne to jest to wybuchowe połączenie tych dwóch typów:) Poczytajcie trochę w necie to pewnie się zachęcicie jeszcze bardziej.
marzenka29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 13:53

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez bikini » 15 lut 2013, o 12:45

Gdybym miała tu wymienić wszystkie książki, które warte są polecenia, prawdopodobnie zabrakłoby mi miejsca :). Wymienię więc trzy, które w zasadzie tworzą trylogię, a są to opasłe tomidła serii "Millenium" Stiega Larssona. Świetna lektura!
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez drzemag » 15 lut 2013, o 12:58

Gdybym miała tu wymienić wszystkie książki, które warte są polecenia, prawdopodobnie zabrakłoby mi miejsca :). Wymienię więc trzy, które w zasadzie tworzą trylogię, a są to opasłe tomidła serii "Millenium" Stiega Larssona. Świetna lektura!

Zgadzam się, szkoda, że facet nic już więcej nie napisze...
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez lauralady » 20 lut 2013, o 17:19

Witajcie,
Lubię czytać ebooki i nie chwaląc się czytam dużo.
Sama przeczytałam dość dużo książek i postanowiłam że napiszę swoją książkę (ebook)
I tak się stało.
To ebook do czytania z gatunku fantastyka/romans/science-fiction
Jak lubisz czytać takie rzeczy to ci się spodoba.
To książka dla kobiet bo jest w niej dużo o miłości ale mężczyźni też mogą ją czytać. Jest też w niej dużo fantastyki jak ktoś lubi czytać taki gatunek to na pewno mu się spodoba.
Akcja książki dzieje się współcześnie.
Dwoje młodych ludzi poznaje się i nie oczekiwanie zakochuje w sobie.
Jednak dziewczyna w której zakochuje się główny bohater nie jest zwykłą kobietą. Skrywa ona przed nim pewien sekret, który może zagrozić tej miłości.
Dodatkowo jej najlepsza koleżanka jest zazdrosna o jej ukochanego.
A co za tym idzie planuje zemstę.
Co z tego wyniknie zobaczcie sami.
W książce trochę się dzieje więc myślę że wam się spodoba
Mogę dać okładkę/ilustrację/screen książki np. 2 strony byście zobaczyli o czym jest.
Cena ebooka atrakcyjna i nie za wysoka, nie jak w sklepach 20-30 zł
tylko normalna korzystna cena tak by każdy był zadowolony
Masz pytania pisz lauralady(malpa)vp.pl

:happy
lauralady
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 17:17

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez KamilaS » 20 lut 2013, o 19:08

nicolas sparks ma fajne ksiazki :)
KamilaS
Fajna Kobietka
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 00:51

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez emili23 » 22 lut 2013, o 14:06

Jeśli któraś z was interesuje się kosmetyką, to polecam książkę-album Pałac Kolorów. Znajdzie w nim mnóstwo inspiracji do tworzenia nowych stylizacji, duża liczba zdjęć najlepszych światowych fotografów i porady ekspertów napewno was zachęcą do eksperymentowania. Poza tym jest pięknie wydany w twardej oprawie z pozłacanym brzegiem. Jeśli ktoś chce zobaczyć próbkę tego co może znaleść w albumie to pod tym adresem http://www.album.palackolorow.pl znajdzie świetny spot.
emili23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:42

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Ankara 25 » 23 lut 2013, o 15:03

A ja polecam powiesc Barbary Delinsky"Nikt sie nie dowie" to poruszajaca historia o sile milosci matki do jej 16 letniej corki.Pewnego wieczoru gdy jada razem samochodem , jest juz bardzo ciemno tak ciemno ze ciezko jest cokolwiek dostrzec ni stad ni zowad wybiega im na szose mezczyzna.Wpada pod kola samochodu.Na dodatek to 16 latka siedziala z akierownica i wracala z imprezy na ktorej wypila dwa piwa.Matce oczywiscie nic o tym nie powiedziala.Kiedy na miejsce przyjezdza policja matka bierze cala wine na siebie i nie wyprowadza policji z bledu ktora zadajac pytania wciaz zwraca sie do niej jakby wrecz oczywiste bylo ze to ona siedziala za kierownica.Corke odsyla natomiast do domu by zajela sie swoim bratem 10 letnim Dylanem ktory tam zostal.Porywajaca i wciagajaca ksiazka o klamstwie w imie milosci, relacjach matki i corki i niesnaskach jakie takie klamstwo za soba niesie.Dodatkowo rannym mezczyzna okazuje sie byc nauczyciel 16 latki ze szkoly co tez pociaga za soba szereg nieprzyjemnosci.Czy mezczyzna przezyje wypadek???a co jesli umrze??Czy matka pojdzie do wiezienia mimo ze winna smierci mezczyzny tak naprawde jest jej corka?????Czy to naprawde byl wypadek???a moze mezczyzna celowo wbiegl im na szose???? na te i na inne pytania odpowiedz poznacie czytajac ta ksiazke.POLECAM GORACO CZYTA SIE JEDNYM TCHEM JEST NAPISANA SWIETNYM JEZYKIEM I NAPRAWDE DUZO WNOSI .POLECAM
Ankara 25
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 14:41

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Kasia75 » 24 lut 2013, o 00:40

Mogę szczerze polecic książki Virginii C. Andrews "Kwiaty na poddaszu" i " Płatki na wietrze", bardzo wciągająca i zaskakująca powieśc. Sprawdzcie recenzje w internecie.
Polecam również "Kraina Chichów" Jonathana Carrolla, rewelacja!
Oczywiście gorąco zachęcam do przeczytania trylogii Stiega Larsona "Milenium"
Kasia75
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lut 2013, o 16:37

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez vicky0019 » 12 mar 2013, o 18:32

Ja mogę polecić książkę "Zabić, zniknąć, zapomnieć" Jacka Skowrońskiego. Bardzo fajny kryminał, w którym wiele wątków jest opartych na faktach. Mi osobiście książka bardzo się spodobała, ale nie będę ukrywać, że jestem fanką kryminałów :) Warto również poczytać wywiad z autorem książki dostępny tutaj.

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Natalka86 » 19 mar 2013, o 08:57

KamilaS napisał(a):nicolas sparks ma fajne ksiazki :)


potwierdzam,
jeszcze mogę polecić paulo coelho - 11 minut
Natalka86
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:09

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez gustavolima » 19 mar 2013, o 16:55

Ja z kolei polecam "Zostań przy mnie" - Coben Harlan
gustavolima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 16:48

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez Martyneczka22 » 21 mar 2013, o 22:11

Ja mogę wam polecić romans "Nieznajomi z parku". Autor opowiada o mężczyźnie i kobiecie niosących bagaż trudnego dzieciństwa, więc z pewnymi doświadczeniami, kompleksami. Widać sporo życiowych akcji, które często i nam mogły się przydarzyć w życiu. Warto przeczytać. Ja kupiłam w formie ebooka na: http://www.ebooki123.pl/nieznajomi-z-parku_p99
Martyneczka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lut 2013, o 23:15

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez mrw111 » 23 mar 2013, o 23:55

Ja bardziej wolę książki typowo tutorialowe z których mogę się czegoś nauczyć i tak ostatnio zakupiłam album pt. Pałac kolorów - magia makijażu. Zainspirowały mnie ciekawe zdjęcia, wszystko solidnie wykonane, w twardej oprawie. Fajna opcja nawet na prezent :)
Zobaczcie spot reklamowy na stronie tego albumu:
http://www.album.palackolorow.pl
mrw111
 

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kitek29 » 24 mar 2013, o 14:06

Czytałam niedawno 3-częściową książkę: "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Świetna książka nie tylko dla nastolatek. Mowa tam o kobiecie, która kończy studia i zaczyna spotykać się w dość nietypowy sposób z młodym szefem, najbogatszym w tamtych okolicach zresztą:) te spotkania przeradzają się w coś więcej, ale nie zdradzę, w co;)
Ogólnie czytać nie lubię, bo kojarzy mi się to z lekturami szkolnymi, jednakże dzięki tej książce mam już inne spojrzenie na świat książek.
Na prawdę polecam tę bardzo erotyczną powieść bez cenzury:*
kitek29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 21:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez MlecznaCzekolada » 24 mar 2013, o 14:11

Polecam Igrzyska Smierci i sage Szeptem. Przyjemne i wciagajace;)

Czarny chleb i czarna kawa, opętani samotnością,
Myślą swą szukają szczęścia, które zwie się wolnością.
Avatar użytkownika
MlecznaCzekolada
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:49

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez kitek29 » 24 mar 2013, o 14:16

Te Igrzyska śmierci są na podstawie tego filmu??
kitek29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 21:05

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez pisanka » 25 mar 2013, o 15:49

Polecam Jedz i Biegaj Scott Jurek :) jeszcze nie skończyłam wprawdzie, ale książka jest genialna! motywująca i wciągająca :)

pisanka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 15:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez shiming » 26 mar 2013, o 11:15

kitek29 napisał(a):Czytałam niedawno 3-częściową książkę: "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Świetna książka nie tylko dla nastolatek. Mowa tam o kobiecie, która kończy studia i zaczyna spotykać się w dość nietypowy sposób z młodym szefem, najbogatszym w tamtych okolicach zresztą:) te spotkania przeradzają się w coś więcej, ale nie zdradzę, w co;)
Ogólnie czytać nie lubię, bo kojarzy mi się to z lekturami szkolnymi, jednakże dzięki tej książce mam już inne spojrzenie na świat książek.
Na prawdę polecam tę bardzo erotyczną powieść bez cenzury:*



Dołączam się do tego opisu :)

shiming
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 mar 2013, o 10:59

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez VanityStuff » 27 mar 2013, o 17:59

Grey rewelacja :D może nie jest to jakaś bogata powieść, ale czyta się ją szybko i przyjemnie. Sposób w jaki autorka przedstawia relacje głównych bohaterów, sprawia że nie ma szans sie od niej oderwać :) nie znam żadnej osoby, która zaczęła czytać Greya i nie skończyła na ostatniej stronie 3 części ;) Gorąco polecam zarówno damskiej części jak i męskiej - możecie znaleźć w niej wiele cennych uwag ;))
W tej chwili czytam "Trafny wybór", ale nie mogę się jakoś wciągnąć ;/ za dużo wątków jest poruszonych naraz.

VanityStuff
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 17:43

Re: Książki warte polecenia! :)

Postprzez jestem_legendą » 28 mar 2013, o 22:31

ja polecam literaturę fantasy, szczególnie Piekarę i Sapkowskiego. obecnie czytam "Nikomu ani słowa" bardzo fajny, lekki zbiór opowiadań. Bardzo dobrze się czyta.

"Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.piece Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."
Avatar użytkownika
jestem_legendą
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 22:21
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]