Kubeczek Menstruacyjny

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Paolcia » 19 mar 2014, o 18:48

Hej kobitki,jak w temacie,chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o tym produkcie,może niektóre z Was już stosowały ten wynalazek,podzielcie się opiniami.Ja osobiście jestem 90% na Tak,lecz zawszę warto wymienić się sugestiami.Zapraszam 8-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez a_gatka » 20 kwi 2014, o 13:26

Zupełnie mnie to nie przekonuje. Przede wszystkim jest niehigieniczne a do tego za dużo z tym roboty. Za każdym razem po wyjęciu trzebaby myć, potem wyparzyć, bo nie wyobrażam sobie wkładania tego z powrotem po pobieżnym opłukaniu tak więc sorry, ale nie. Nie znajduję żadnych argumentów na "tak" w swoim przypadku. Wolę tradycyjne metody.
a_gatka
 

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez marysia88 » 25 kwi 2014, o 13:09

Oj nie... zdecydowanie to do mnie nie przemawia... Wydaje się być strasznie niehigieniczne!
Avatar użytkownika
marysia88
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 14:26

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Paolcia » 26 kwi 2014, o 15:02

A ja jestem jak najbardziej na TAK,używam tampony i jak dla Mnie one są niehigieniczne,poza tym tampony wchłaniają wszystko co najlepsze.Podpasek używam rzadko nie cierpię ich wręcz :P

Gdy zakupie podzielę się z Wami moim zdaniem,teraz też jest mi ciężko pisać na ten temat choć trzeba mieć dobre podejście do samej menstruacji,czytałam opinie innych kobiet i też były sceptyczne a później okazały się zadowolone z zakupu ;-)
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez a_gatka » 11 maja 2014, o 21:37

A ja czytałam opinie tych rozczarowanych i tym bardziej jestem na nie. :D Mamy kurczę XXI wiek. :)
a_gatka
 

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez polenka » 12 maja 2014, o 01:28

o kurcze, też kiedyś sporo o tym czytałam... nawet widziałam takie całe zestawy, można było sobie wybrać super jakieś kolorowe woreczki (w kropeczki, paseczki... ;)) i w ogóle wokół tego produktu było dużo zamieszania... dziwne to jest jak dla mnie - nie ogarniam tego i nie zamierzać próbować. to mi trochę przypomina jak moja babcia się dziwiła jak można kupować pieluszki jednorazowe dziecku (jak moja siostra rodziła), skoro możesz kupić tetrowe, potem pierzesz i używasz jeszcze raz - taniej i tak samo skutecznie... x)
Avatar użytkownika
polenka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 00:27

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez a_gatka » 12 maja 2014, o 08:15

Wiesz, to tak jakbym się cofnęła do suszenia mchu. Dla mnie odrzucające, choć jestem w stanie zrozumieć, że komuś to odpowiada.
a_gatka
 

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Carina » 12 maja 2014, o 12:51

Zdecydowanie zgadzam sie z Agatka.
Nic dodac nic ujac.:)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Ewelina07 » 14 maja 2014, o 21:51

Jak dla mnie zdecydowanie nie :)
Ewelina07
 

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Samcia » 21 maja 2014, o 14:07

Ja sama nie stosuję, ale kilka moich koleżanek stosuje i są bardzo zadowolone. Ja nie mogę się do tego przekonać, głównie dlatego, że nie jestem pewna czy to na pewno jest "szczelne". Chociaż w sumie, ta, która zaczyna z niego korzystać mówi, że to super produkt.
Podobno tylko trzeba się przyzwyczaić do "instalowania" tego kubeczka.
Samcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:34

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Fas_Olka24 » 26 wrz 2014, o 21:38

Odświeżam temat. Zupełnie przypadkowo trafiłam dziś na artykuł na temat tych kubeczków i szczerze mówiąc zastanawiam się nad tym, chociażby z ciekawości. Chciałam nawet założyć temat ale opcja szukaj wcale nie boli no i znalazł się już takowy.

No więc dziewczyny, byłybyście w stanie skusić się na coś takiego ? Kosztuje to coś ponad 100 zł.

Obrazek
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Annke » 27 wrz 2014, o 12:17

Mnie również to nie przekonuje. Pierwszy raz się z tym spotykam, pewnie nawet nie wiedziałabym jak się do tego zabrać ;D

Chociaż z drugiej strony zanim się czegoś nie spróbuje to ciężko się na dany temat wypowiadać.
Avatar użytkownika
Annke
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 wrz 2014, o 07:49
Lokalizacja: To tu, to tam :)

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Paolcia » 30 paź 2014, o 16:42

Nie chodzi o to czy Mnie to przekonuje czy nie. lecz moim skromnym zdaniem nie trzeba bać się nowych rzeczy po to w końcu mamy cywilizację,jestem jak najbardziej na tak:)
Avatar użytkownika
Paolcia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 581
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 20:05
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Jakly » 20 sty 2015, o 20:11

Używam od pół roku i nie zamierzam zamieniać go z powrotem na tampony, ani tym bardziej podpaski. Najważniejszym plusem jest to, że jest o niebo zdrowszy od tamponów i podpasek, które nie dość że nie są sterylne, to jeszcze czasem nasącza się je chemikaliami które nam szkodzą. Bardzo cenę w nim sobie też to, że można go trzymać dłużej niż tampon, a także wkładać jeszcze przed miesiączką, kiedy dopiero się jej spodziewamy, jak i po, kiedy nie jesteśmy pewne, czy już na pewno się skończyła. Minusem za to jest to, że ciężko nauczyć się go poprawnie zakładać, a gdy zrobi się to źle, przecieka. No ale to kwestia wprawy ;)
Jakly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sty 2015, o 17:30

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez Malineczka » 24 mar 2015, o 09:31

Nie przekonałabym się chyba :D wygląda to na skomplikowane w użyciu i też nie wiedziałabym jak do tego podejść, chociaż natknęłam się gdzieś już na to przypadkiem :D
Malineczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 09:12

Re: Kubeczek Menstruacyjny

Postprzez BlackWolf » 24 mar 2015, o 19:38

Jestem na ''nie''. Nie próbowałam i nie spróbuję, gdyż w ogóle nie przekonuje mnie ta metoda. Uważam, że to kolejny, niepotrzebny bajer.
a_gatka napisał(a):Przede wszystkim jest niehigieniczne a do tego za dużo z tym roboty. Za każdym razem po wyjęciu trzebaby myć, potem wyparzyć, bo nie wyobrażam sobie wkładania tego z powrotem po pobieżnym opłukaniu tak więc sorry, ale nie. Nie znajduję żadnych argumentów na "tak" w swoim przypadku. Wolę tradycyjne metody.

Otóż to.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników