Kwas foliowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 26 lis 2014, o 23:02

Czytałam ostatnio, że kwas foliowy powinno się suplementować całe życie, a nie tylko podczas starań o potomstwo. Co myślicie o takiej tezie?
A z ciekawostek, to ponoć jego niedobór może znacznie pogarszać nastrój.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez shila87 » 30 lis 2014, o 02:28

No właśnie, a niektóre kobiety nawet w ciąży go nie biorą.. nie wszyscy lekarze o tym przypominają.. Problem jest także w tym, iż połowa kobiet ma problem z przyswajaniem kwasu, tylko metafolina jest w pełni przyswajalną formą kwasu.
shila87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 23:49

Re: Kwas foliowy

Postprzez Tusia » 30 lis 2014, o 20:19

O suplementacji przez całe życie nie słyszałam - ciekawa jestem jak zostało to uargumentowane. Jak brałam prenalen zwracałam uwagę na to aby jego odpowiednia dawka była w kapsułce, ale żeby tak brać nieustannie to nie myślałam.
Tusia
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Tygrys » 2 gru 2014, o 08:27

Ja do takich suplementacji przez cały czas raczej sceptycznie podchodzę. Teraz reklamują czy doradzają pigułki na wszystko. Jak dla mnie ważne jest przede wszystkim odpowiednie odżywianie, a dodatkowe suplementy w razie konieczności.
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: Kwas foliowy

Postprzez Specjalista Aspazji » 2 gru 2014, o 21:39

Zła dieta i ciągłe odchudzanie wpływa negatywnie na poziom kwasu foliowego w naszym organizmie. Poziom ten spada, gdy jesteśmy narażeni na stres, często pijemy alkohol i kawę, palimy papierosy i stosujemy niektóre środki antykoncepcyjne. Warto jeść dużo warzyw i owoców, bo są one najlepszym źródłem kwasu foliowego w naturalnej postaci. Do tego pełnoziarniste pieczywo :)
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Kwas foliowy

Postprzez kaira1987 » 3 gru 2014, o 16:58

To prawda, wielu dietetyków mówi o tym, by go brać przez całe życie

marzą mi się ekskluzywne meble
kaira1987
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 13:54

Re: Kwas foliowy

Postprzez Minoru » 4 gru 2014, o 15:14

Ale kwas foliowy znajduje się przecież też w produktach naturalnych, więc może warto zmienić dietę? Sprawdzić w czym jest najwięcej kwasu foliowego i to właśnie spożywać? Oczywiście nie mówię tu w przypadku ciąży, lepiej nie ryzykować z jego zbyt małym poziomem.

Minoru
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:07

Re: Kwas foliowy

Postprzez apo-discounter.pl » 10 gru 2014, o 23:35

Kwas foliowy powinno się zacząć zażywać w momencie 3-6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę i brać go przez cały okres trwania ciąży. Poza tym okresem, który trwa rok-półtora, kwasu foliowego nie trzeba suplementować, wyjątkiem są oczywiście osoby z jego niedoborem. Można sprawdzić to wykonując proste badanie krwi w laboratorium.
Avatar użytkownika
apo-discounter.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 21:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwas foliowy

Postprzez Sharlot » 27 gru 2014, o 18:07

Minoru napisał(a):Ale kwas foliowy znajduje się przecież też w produktach naturalnych, więc może warto zmienić dietę? Sprawdzić w czym jest najwięcej kwasu foliowego i to właśnie spożywać? Oczywiście nie mówię tu w przypadku ciąży, lepiej nie ryzykować z jego zbyt małym poziomem.

tak, ale kwas foliowy latwo sie wyplukuje - stres, praca, picie kawy, itp. Mysle, ze predzej mozna miec niedobor jak nadmiar. Kobiety w ciazy przy okazji zazywania kwasu foliowego powinny tez przyjmowac witamine B6, bo pomaga w procesie wchlaniania, a zeby uniknac zazywania kilku tabletek dziennie, mozna stosowac Prenalen - ale to tak dla przyszlych mam:)
Sharlot
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 27 gru 2014, o 22:56

Specjalista Aspazji napisał(a):Zła dieta i ciągłe odchudzanie wpływa negatywnie na poziom kwasu foliowego w naszym organizmie. Poziom ten spada, gdy jesteśmy narażeni na stres, często pijemy alkohol i kawę, palimy papierosy i stosujemy niektóre środki antykoncepcyjne. Warto jeść dużo warzyw i owoców, bo są one najlepszym źródłem kwasu foliowego w naturalnej postaci. Do tego pełnoziarniste pieczywo :)

tak tak, to właśnie były te argumenty na branie kwasu całe życie, oraz to, że jest niezbędny do właściwego funkcjonowania naszego organizmu
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez lunka20 » 27 gru 2014, o 23:12

Kwas foliowy brałam od próby zajścia w ciąże po urodzenie dziecka:-) Zakupiłam po dobrej cenie w aptece Ziko dermo , nie tylko kupuje tam leki, ale i kremy do twarzy, balsamy itp. Mam kartę stałego klienta co jakiś czas punkty z karty wymień na ciekawe nagrody:-)
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 29 gru 2014, o 20:38

lunka20 napisał(a):Kwas foliowy brałam od próby zajścia w ciąże po urodzenie dziecka:-) Zakupiłam po dobrej cenie w aptece Ziko dermo , nie tylko kupuje tam leki, ale i kremy do twarzy, balsamy itp. Mam kartę stałego klienta co jakiś czas punkty z karty wymień na ciekawe nagrody:-)


a nie powiedział ci ginekolog, że jego suplementacja w czasie karmienia też jest ważna?
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez allison » 1 sty 2015, o 00:22

Zgadzam się z poprzedniczką, że w czasie karmienia piersią nie należy o nim zapominać bo jednak nie zawsze dostarczamy organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Moja siostra brała wspominany prenalen i lekarz na nią nakrzyczał jak powiedziała, że po urodzeniu dziecka go odstawiła.
allison
Fajna Kobietka
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 14:37

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 6 sty 2015, o 00:14

dobrze jest skonsultować z lekarzem co się bierze, folik w trakcie karmienia też jest potrzebny
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Sofii » 13 sty 2015, o 12:49

Też tak słyszałam, że zwłaszcza jak się bierze pigułki anty. warto brać kwas foliowy, bo wtedy jest jego niedobór.

Zresztą, tak jak wszystkie witaminy i składniki mineralne, również kwas foliowy mocno na nas wpływa.

Płyty meblowe od Belmeb.
Sofii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 paź 2014, o 11:48

Re: Kwas foliowy

Postprzez Bandzia » 5 lut 2015, o 21:48

najlepiej jak poleci lekarz. Moj zalecił chela ferr. Na rynku jest mnóstwo produktów ale ten mi najepiej podchodzi.
Bandzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 16:29

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 6 lut 2015, o 23:52

Sofii napisał(a):Też tak słyszałam, że zwłaszcza jak się bierze pigułki anty. warto brać kwas foliowy, bo wtedy jest jego niedobór.

Zresztą, tak jak wszystkie witaminy i składniki mineralne, również kwas foliowy mocno na nas wpływa.


przy pigułkach anty też jest bardzo potrzebny, w ciąży niezbędny, a podczas karmienia też się przyda
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Bandzia » 9 lut 2015, o 19:58

z kwasem foliowym i żelazem to dosyć cieżki temat szczególnie w ciązy.... Wiadomo, zazywac trzeba... ja przy pierwszym dziecku myślałam, że się wykończe - było mi niedobrze i bolał mnie brzuch. Jak przestałam brac to było mi lepiej. Teraz spodziewam sie drugiego malucha i przerażała mnie wizja powtórki jazdy z kwasem i żelazem ale kupiłam inny preparat i czuję się świetnie, nic mi nie dolega.Polecam wszystkim przyszłym mamom, szczególnie z wrażliwym żoładkiem :)

Ostatnio edytowano 28 maja 2015, o 21:38 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: reklama/spam -treść edytuję
Bandzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 5 lut 2015, o 16:29

Re: Kwas foliowy

Postprzez Astra » 9 lut 2015, o 21:30

Troche zmrozila mnie dzisiaj informacja o wycofywanym i to w trybie natychmiastowej
wykonalnosci kwasu foliowego ,przez GIF .
Ponoc jakies dwie serie sa czyms zanieczyszczone , a przez to moga zaszkodzic zazywajacym go.
Oby nie.
Poploch jak nic. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Kwas foliowy

Postprzez Pam_ela » 10 lut 2015, o 12:37

Astra napisał(a):Troche zmrozila mnie dzisiaj informacja o wycofywanym i to w trybie natychmiastowej
wykonalnosci kwasu foliowego ,przez GIF .
Ponoc jakies dwie serie sa czyms zanieczyszczone , a przez to moga zaszkodzic zazywajacym go.
Oby nie.
Poploch jak nic. :o


Uff dobrze, że ja biorę Folik - to jedyny na rynku kwas foliowy zarejstrowany jako lek, a nie suplement diety, wiec przechodzi wszelkie niezbędne badania i jestem spokojniesza.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 12 lut 2015, o 23:26

Pam_ela napisał(a):
Astra napisał(a):Troche zmrozila mnie dzisiaj informacja o wycofywanym i to w trybie natychmiastowej
wykonalnosci kwasu foliowego ,przez GIF .
Ponoc jakies dwie serie sa czyms zanieczyszczone , a przez to moga zaszkodzic zazywajacym go.
Oby nie.
Poploch jak nic. :o


Uff dobrze, że ja biorę Folik - to jedyny na rynku kwas foliowy zarejstrowany jako lek, a nie suplement diety, wiec przechodzi wszelkie niezbędne badania i jestem spokojniesza.


też z przejęciem czytałam artykuł zanim doczytałam, że nie dotyczy Folika
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Pam_ela » 13 lut 2015, o 13:49

Dotyczy tylko tego kwasu o wiekszej dawce na receptę, więc Folik na całe szczescie w to nie wchodzi.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 16 lut 2015, o 23:40

Pam_ela napisał(a):Dotyczy tylko tego kwasu o wiekszej dawce na receptę, więc Folik na całe szczescie w to nie wchodzi.


Tak wiem, że dotyczy to kwasu foliowego w większej dawce, jednak cieszę się, że wybrałam Folik, jego forma leku zdecydowanie wzbudza moje zaufanie
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Kwas foliowy

Postprzez Pam_ela » 18 lut 2015, o 14:31

To prawda. Druga sprawa, że inne suplementy to zazwyczaj jakies bomby witaminowe, a niekoniecznie zawsze potrrzebujemy dany zestaw witamin. Wole brac witaminy oddzielnie, a nie w takich suplementach i tylko te, ktorych mam niedobory. Za duzo witamin tez niezdrowo, bo dziecko może urodzić sie z duzą wagą... wiec póki co wystarczy mi Folik :) Inne witaminy staram sie dostarczac jedzac duzo warzyw i owoców.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Kwas foliowy

Postprzez Nosia » 18 lut 2015, o 23:51

Pam_ela napisał(a):To prawda. Druga sprawa, że inne suplementy to zazwyczaj jakies bomby witaminowe, a niekoniecznie zawsze potrrzebujemy dany zestaw witamin. Wole brac witaminy oddzielnie, a nie w takich suplementach i tylko te, ktorych mam niedobory. Za duzo witamin tez niezdrowo, bo dziecko może urodzić sie z duzą wagą... wiec póki co wystarczy mi Folik :) Inne witaminy staram sie dostarczac jedzac duzo warzyw i owoców.


nic dodać nic ująć, dokładnie podzielam twoje zdanie
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]