lasagne

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

lasagne

Postprzez króliczek8982 » 31 mar 2010, o 15:22

Na ciasto;
2 szkl mąki
1 jajko
szczypta soli
woda

z podanych składników zagnieść ciasto jak na makaron
rozwałkować i wyciąć 4-5 prostokątów wielkości formy na lasagne
makaron ugotować, przepłukać w zimnej wodzie i posmarować olejem by się nie skleiły

sos mięsno-pomidorowy;
500 g mięsa mielonego
1 duża cebula
100 ml. soku pomidorowego
3 łyżki koncentratu pomidorowego
1 łyżka ziół prowansalskich
1 łyżeczka bazylii
gałka muszkatołowa
3-4 łyżki groszku z puszki
pół pęczka natki pietruszki
olej do smażenia
sól, pieprz

sos beszamelowy:
3 łyżki masła
3 łyżki mąki
300 ml mleka

20 dkg sera żółtego


Cebulę obrać i posiekać, podsmażyć w rondlu na odrobinie oleju. dodać mięso podsmażyć
dodać koncentrat pomidorowy, sok i zioła. dusić ok 15 min. Doprawić solą i pieprzem. Dodać groszek i wymieszać.

Masło roztopić i rozetrzeć z mąką na gładką masę. Dolać cienkim strumieniem mleko i cały czas mieszać żeby nie powstały grudki. Doprawić solą, pieprzem i gałką muszkatołową.

Formę wysmarować tłuszczem, na dno nalać białego sosu, ułożyć pierwszą warstwę makaronu, przykryć sosem pomidorowym i białym. Powtarzać przy każdej warstwie . Na górze powinien znaleźć się makaron przykryty cienką warstwą białego sosu. Na wierzchu ułożyć starty ser

Lasagne przykryć i wstawić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni. Piec przez 30 minut, do zrumienienia sera. Podawać posypane natką pietruszki.
króliczek8982
 

Re: lasagne

Postprzez marta_wiga » 6 kwi 2010, o 14:36

Ja lasagne robie troszkę inaczej, ale każdy ma swój upatrzony przepis. Często też robię dwa nadzienia i układam warstwę mięsa na przemian ze szpinakiem. A makaronu sama nigdy nie robiła, ale kiedyś spróbuje. Na razie za dużo pracy mam więc kupuję gotowy :)
marta_wiga
 

Re: lasagne

Postprzez Misia » 21 wrz 2010, o 11:05

Bardzo lubię lasagne, ale do tej pory kupowałam gotowe, najlepsze są holenderskie!
Misia
 

Re: lasagne

Postprzez Kasia2 » 19 lis 2010, o 19:51

Bardzo lubię leasagne, troszkę pracochłonna, trzeba pokroić, podsmażyć, ale efekt degustacyjny jest silniejszy ;)
Kasia2
 

Re: lasagne

Postprzez Cukiereczek19 » 23 lis 2010, o 01:02

Mam taki sam przepis ;) Bardzo polecam... u mnie to każdy to zajada ;)
Cukiereczek19
 

Re: lasagne

Postprzez gohusia » 24 maja 2011, o 21:16

Ja uwielbiam lasagne, jak robię to tylko z makaronu Lubelli Inspiracje. Z tymi płatami nie ma możliwości, aby nie wyszło :D

dla zainteresowanych jest konkurs makaronowy :D
treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować

jest osobny wątek o konkursach
gohusia
 

Re: lasagne

Postprzez malutka11 » 21 wrz 2011, o 10:16

mmm lasagne uwielbia, niestety z braku czasu tak jak większość korzystam z gotowego makaronu, ale może się skuszę jak będzie trochę więcej wolnego na zrobienie wszystkiego od podstaw samemu :)
malutka11
 

Re: lasagne

Postprzez mimargo » 21 wrz 2011, o 12:38

A jakiej używacie formy na lasagne?
mimargo
 

Re: lasagne

Postprzez Kingusiaczek » 21 wrz 2011, o 17:12

Ja nie wyobrazam sobie zeby robic makaron do lasange...
Kingusiaczek
 

Re: lasagne

Postprzez kasiape » 21 wrz 2011, o 17:39

Z własnorobionym może być jeszcze lepsze;)
kasiape
 

Re: lasagne

Postprzez Kingusiaczek » 13 paź 2011, o 21:20

Ale to musi dużo czasu pochłaniać :)
Kingusiaczek
 

Re: lasagne

Postprzez kasiape » 19 paź 2011, o 20:33

Jeśli wyjdzie smaczne, to niech czas pochłania - warto :)
kasiape
 

Re: lasagne

Postprzez Hakiruono » 20 paź 2011, o 10:08

Raz zrobiłam sama w domu i niestety mi nie wyszła. Zraziłam się i wolę zjeść zrobioną przez kogoś innego.
Hakiruono
 

Re: lasagne

Postprzez kasiape » 21 paź 2011, o 21:42

Oj tam, nie można się poddawać. Dwa razy nie wyjdzie, a potem zacznie wychodzić :)
kasiape
 

Re: lasagne

Postprzez Kingusiaczek » 29 gru 2011, o 15:52

albo dopiero za 5 razem:)

ale wyjdzie w końcu:)
Kingusiaczek
 

Re: lasagne

Postprzez gonzogg » 29 gru 2011, o 19:42

Oj wątpię, żeby trzeba aż pięć razy. W sieci mnóstwo przepisów krąży - jeśli się ich trzymać - musi się udać
gonzogg
 

Re: lasagne

Postprzez tusia25 » 27 sty 2012, o 21:31

co jeszcze można dodać jako "warstwę"??
tusia25
 

Re: lasagne

Postprzez WeselneZaplecze » 8 lut 2012, o 14:20

Ja nigdy sama lasagne nie robiłam, ale zdarzyło mi się kilka razy kupić taką gotową w biedronce za około 10zł i była bardzo smaczna.
WeselneZaplecze
 

Re: lasagne

Postprzez tusia25 » 15 lut 2012, o 13:09

ooo ciekawe, ja nigdy gotowej nie kupowałam, ale może watro spróbować... i ponawiam pytanie, co może dodać jeszcze (poza pieczarkami, kukurydzą, szpinakiem)
tusia25
 

Re: lasagne

Postprzez Kolaboracja » 18 lut 2012, o 14:58

myślę, że jeszcze poza szpinakiem, groszkiem i pieczarkami do lasagne można dodać makaron, kukurydzę, małe kawałeczki piersi z kurczaka i wiele innych :D to już każdy może sobie dobierać te składniki które najbardziej lubi :)
Kolaboracja
 

Re: lasagne

Postprzez tusia25 » 18 lut 2012, o 17:54

no tak, co kto lubi, ale ja lasagne robie dopiero od niedawna i trochę boję się eksperymentować:)
tusia25
 

Re: lasagne

Postprzez Kolaboracja » 19 lut 2012, o 01:35

praktyka czyni mistrza :D :cooking ja do lasagne lubię eksperymentować.... może nie zawsze wychodzi ale w końcu człowiek na błedach sie uczy :)
Kolaboracja
 

Re: lasagne

Postprzez tusia25 » 20 lut 2012, o 22:54

niby prawda,że na błędach, ale to nie takie tanie jedzonko, składniki trochę kosztują, więc trochę szkoda żeby się zmarnowało..
tusia25
 

Re: lasagne

Postprzez n4tasha » 1 sie 2013, o 12:50

dzięki za przepis ;)
n4tasha
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 16:47

Re: lasagne

Postprzez Asia44 » 27 lis 2013, o 15:26

Widzę, że nie tylko Ja jestem maniaczką lasagne :D:D Uwielbiam ją w każdej postaci :P w sumie to częściej jem ją zgodnie z tym przepisem http://www.sprawdzonydrob.pl/smaczny-drob/przepisy-kulinarne/dania-z-drobiu/ niż z mięsem mielonym, o którym pisałaś. Powód jest prosty - w mięsie mielonym nie wiem co się znajduje (chyba, że mi pani zmieli w sklepie pierś) kupuję drób tylko z certyfikatem QAFP, ponieważ obawiam się o swoje zdrowie oraz domowników. Tyle teraz się mówi o chemii w jedzeniu, szczególnie w mięsie, dlatego wydaje mi się, że każdy powinien jeść drób z QAFP :)
Asia44
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]