Laserowa korekcja wzroku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 28 maja 2013, o 13:16

Co myślicie o laserowej korekcji wzroku? Czy ktoś z Was wykonywał ten zabieg? Czy to na pewno bezpieczna metoda? Już różne opinie słyszałam na ten temat, większość jednak pozytywnych, ale chętnie pozna i Wasze zdanie. :-)
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Madlen » 28 maja 2013, o 21:00

Siostra znajomego miała bardzo dużą wadę wzroku i astygmatyzm i zrobiła sobie właśnie taki zabieg. Z tego co wiem jest bardzo zadowolona bo rzeczywiście wzrok ma świetny teraz a dodatkowo astygmatyzm prawie też zlikwidowali.

Tylko że to są wielkie koszty. Sama bym chciała iść na taki zabieg ale skąd wziąć taką kasę??
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez agika37 » 30 maja 2013, o 15:07

Z tego co się orientuję operacja laserowa oczu to zabieg zalecany osobom pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut, jest to zabieg bezpieczny, przed zabiegiem nie powinno się przez 7 dni nosić miękkich soczewek kontaktowych, a na 21 dni soczewek twardych, nie można też spożywać napojów alkoholowych na 48 godzin przed zabiegiem, planując ten zabieg warto poszukać zaufanej kliniki, żeby mieć pewność że zabieg zostanie wykonany przez najlepszych specjalistów.
agika37
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:47

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 11 cze 2013, o 11:34

agika37 napisał(a):Z tego co się orientuję operacja laserowa oczu to zabieg zalecany osobom pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, jest bezbolesny i trwa zaledwie kilkanaście minut, jest to zabieg bezpieczny, przed zabiegiem nie powinno się przez 7 dni nosić miękkich soczewek kontaktowych, a na 21 dni soczewek twardych, nie można też spożywać napojów alkoholowych na 48 godzin przed zabiegiem, planując ten zabieg warto poszukać zaufanej kliniki, żeby mieć pewność że zabieg zostanie wykonany przez najlepszych specjalistów


Ja słyszałam też, że powinno być się po 20 roku życia, bowiem wtedy już wada jest stabilna i się nie rozwija, a tylko taką można laserowo korygować.
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez meryforce » 26 cze 2013, o 18:12

Ja jestem już prawie rok po zabiegu i polecam każdemu okularnikowi, bo to totalnie nowy i lepszy standard życia. Sam zabieg mało przyjemny, ale u dentysty bywa gorzej, pierwsze dni po zabiegu również mało przyjemne. Ale potem już coraz lepiej i lepiej! Pozbyłam się wady -4 i -3,5 z astygmatyzmem -2 i -2,5. Metody idą cały czas do przodu, więc pewnie i wady większe będą mogły być korygowane.
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Miniczka » 27 cze 2013, o 09:29

Dziewczyny, wzrok moze sie zmieniac/stabilizowac do25roku zycia wiec dopiero po tym okresie zalecaja lekarze takie zabiegi, chyba, ze ktos ma przez cale zycie albo b. dlugi okres taka sama wade i raczej nie zmieni sie juzwada. Ewentualnie mozna zrobic wczesniej na zyczenie klienta, ale jak sie pozniej znowu zmieni to pieniadze wydae troche w bloto:) Ponoc te nowe metody sa coraz lepsze, teraz to juz sa takie, ze zabieg trwa 5 min na jedno oko i robi to komputer. :) nie wiem tylko czy to dobre czy zle...;)
Miniczka
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kolaboracja » 27 cze 2013, o 09:38

Też miałam korekcje w wieku ok 25-26 lat, wada ok -2,75, podobno niewielka ale mnie przeszkadzała, okres dojścia do siebie nie trwał kilku dni, tzn pierwsze dni byłam obolała od wzierników,ale ponad mies chodziłam w okularach słonecznych non stop,nie żałuje bo owszem lepiej widzę,chociaż wzrok miał się nie pogarszać chyba że na starość, bo wtedy mięśnie oka wiotczeją -na to nie ma wpływu, a ja czuje że widzę trochę gorzej niż po samym zabiegu, wtedy oczywiście po kilku dniach widziałam rewelacyjnie, miałam metodą lasek
Kolaboracja
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez meryforce » 27 cze 2013, o 10:44

To prawda z tym wiekiem, okuliści zalecają korekcję po skończeniu 21 lat, ale to oczywiście zalecenie standardowe. Ja odczekałam od badań do zabiegu ponad pół roku, bo choć wada nie zmieniała mi się od jakichś 6 lat (czyli od ukończenia 25 lat), to co 2 lata szalał astygmatyzm - o jakieś ćwierć, pół cylindra. I lekarka zaleciła, żebyśmy się przyjrzeli przez kilka miesięcy tym cylindrom. Co do powrotu wady, to z wiekiem wada może pojawić się, ale niby nie taka jak przed zabiegiem. Na pewno trzeba dbać samemu o wzrok po zabiegu, bo jak moja pani doktor stwierdziła - dostaje pani nowy wzrok, teraz musi pani o niego dbać i od pani zależy jak długo będzie doskonały.
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Miniczka » 30 cze 2013, o 14:13

Kurcze.. czyli nic nie jest jak w bajce:)
Miniczka
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kolaboracja » 3 lip 2013, o 23:20

no nie jest tak idealnie, a jak dbać teraz o wzrok?jakieś wskazówki?bo mnie nic nie powiedziano
Kolaboracja
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez meryforce » 4 lip 2013, o 12:05

Dbać o nawilżenie (czyli sztuczne łzy), o ich gimnastykę (czyli np. robić przerwy w pracy z kompem i patrzeć najpierw daleko przed siebie, potem blisko bardzo i tak klilka razy), chronić przed promieniowaniem (czyli okulary przeciwsłoneczne z filtrami, rażące słońce czy biel śniegu źle wpływają na oczka). Czyli taka podstawa, o której raczej zapominamy, niestety. No i oczywiście stałe kontrole, przynajmniej raz w roku.
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Fanaberia » 5 lip 2013, o 10:55

Ja mam dość dużą wadę, niedługo sięgnie -4. z roku na rok mi się pogarsza, zaczynałam od -0,5 a w ciągu 6 lat tak mi się pogorszyło. Raz usłyszałam, że w wieku 18 lat może mi się zatrzymać, pózniej okulista powiedział, że 21, a teraz słyszę 25.
Wiecie mniej więcej jakie są koszty? O ilu tysiącach mowa?
Fanaberia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 11:07

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Miniczka » 5 lip 2013, o 18:34

wiesz co, ja mam problemy z siatkówką i są takie tabletki wzmacniające wzrok. Mi polecono Klarin, ale sa tez inne o podobnym dzialaniu tylko pytanie czy to cos pomaga? Sama nie wiem:)
Miniczka
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kolaboracja » 6 lip 2013, o 15:46

koszt zależy od metody zabiegu, ja płaciłam ok 2000zł ja jedno ok + wiele drobniejszych opłat typu konsultacje, dojazdy, krople itp. to było ok 3 lata temu, jednak możesz zobaczyć na stronie kliniki powinien być cennik,
jeśli chodzi o nawilżanie oczu to działa i jestem za
jeśli chodzi o wzmacniane to nie wiem tak do końca jakie leki, sama chętnie bym coś kupiła sprawdzonego, na pewno pomagają ćwiczenia oczu,jagody dobrze jeść, ten klarin brałam ale nie pamiętam czy to coś pomagało
Kolaboracja
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Miniczka » 7 lip 2013, o 22:19

no ten klarin to wlasnie na bazie jagod miedzy innymi, ale tez nie wiem czy pomaga:)
Miniczka
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kolaboracja » 9 lip 2013, o 20:09

Jagody są dobre na oczy, wiadomo że świeże to co innego ale myślę że z tym klarin możesz spróbować na pewno Ci nie zaszkodzi-mnie nie zaszkodził:)
Kolaboracja
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Amaretto » 15 lip 2013, o 20:47

Ja w sprawie korekty wzroku kontaktowałam się w ostatnim czasie z tą przychodnią: okulista katowice i osobiście jestem bardzo zadowolona. Wszystko dokładnie mi wytłumaczyli., potraktowali bardzo fachowo.
Ale nad samą korektą jeszcze się zastanawiam ;)

Ostatnio edytowano 16 lip 2013, o 10:37 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Amaretto
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Kolaboracja » 22 lip 2013, o 18:09

To poważna decyzja więc trzeba się zastanowić. Mnie powiedzieli co i jak ale szczegółów zabiegu nie znałam i szczerze -to lepiej;]
Kolaboracja
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Pasus » 23 lip 2013, o 11:05

porażka
Pasus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lip 2013, o 07:38

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 25 lip 2013, o 13:43

A jakimi metodami wykonywałyście zabieg? Pani dr poleciła mi TransPRK, to jakaś najnowsza metoda, ale niewiele znalazłam o niej w Internecie.
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 8 sie 2013, o 21:17

Ja miałam zabieg w 2011 roku w CMO Laser w Warszawie. Efekt utrzymuje się w dalszym ciągu także ogromnie się ciesze, że wtedy się odważyłam. Ja miałam Epi-lasik - nie było żadnych komplikacji, nieprzyjemności po zabiegu trwały bardzo krótko.
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Silvina » 19 sie 2013, o 17:43

Dziewczyny ciekawi mnie, jak to jest tuż po zabiegu laserowym. Czy od razu widzi się wyraźnie? Jak to jest z tym przyzwyczajeniem się oczu?
Silvina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2013, o 17:41

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Marina » 20 sie 2013, o 20:31

Na forach ludzie różnie opowiadają, niektórzy widzą przez mgiełkę od razu później im się poprawia, niektórzy od razu dobrze, później im się mgiełka pojawia. Ja widziałam całkiem dobrze, ale co kilku dniach soczewka opatrunkowa mi zaparowała więc pojawiła się i mgła. Po jej zdjęciu widziałam już tylko lepiej :). Kwestia kilku dni, żeby widzieć super, później wada jeszcze się stabilizuje, mózg się przyzwyczaja do nowego widzenia - lepiej niż w okularach!
Marina
 

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez Pablo » 30 sie 2013, o 19:44

Ja zbieram pieniążki na taką korekcję :)
Avatar użytkownika
Pablo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 10:14

Re: Laserowa korekcja wzroku

Postprzez gabisweet » 4 wrz 2013, o 10:33

Ja jestem w trakcie dogrywania szczegółów (kiedy zabieg, na jaki czas zwolnienie etc.). Jestem z Krakowa, więc tutaj będę wykonywać zabieg. :-) Trochę się boje, ale jak tu się nie bać. ;-)
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]