Lekarz odmowil recepty

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Lekarz odmowil recepty

Postprzez koralowadama » 6 sty 2012, o 00:32

Mam pytanie, czy lekarz może odmowić ze względów "ideologicznych" wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne? Bo mi się wydaje, że nie, a ostatnio mnie to spotkało u ginekologa.
koralowadama
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez smutny aniołek » 7 sty 2012, o 18:32

tez mnie to spotkało... Dlatego lepiej oszczedzic sobie łez i pójść prywatnie...
smutny aniołek
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 20:09

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez koralowadama » 8 sty 2012, o 22:41

Zasięgnęłam opinii i już wiem, że za coś takiego można lekarza postawić przed izbą lekarską, nie ma prawa odmówić mi recepty.
koralowadama
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez Haay » 13 sty 2012, o 15:29

Nie może. W zawodzie lekarza najważniejszy jest profesjonalizm, czyli chociażby nie podobało mu się to, miał przeciw temu jakieś osobiste powody, to musi wypisać receptę, jeżeli pozwala na to zdrowie itp. Przykro, że takie sytuacje mają miejsce i obcy ludzie decydują o naszej moralności i czynach.
Haay
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez katasha7 » 23 sty 2012, o 23:08

Może odmówić ale powinien Cię wysłac do innego lekarza który to zrobi :P
katasha7
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez nesca » 27 sty 2012, o 14:48

znam ginekologa który odmawia. Nie wiem czy prawnie moze, ale chyba tak - zasadą lekarza jest przede wszystkim nie szkodzić, a od tabsów rózne złe rzeczy się dzieją, więc on możże się kierować własnie tym uzasadnieniem. Bądź co bądź, jakbyś zatoru po tabsach dostała, które on ci wypisał, to chyba mogłabyś go do odpowiedzialności pociągnąć.... Ale pewności to ja nie mam. Idz do innego - od cholery jest takich co dają tabsy jak drażetki..
nesca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 sty 2012, o 14:34

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez tusia25 » 29 sty 2012, o 16:30

a co znaczą względy ideologiczne?? Bo jest różnica jeśli odmówił ze względu na Twoje zdrowie, a bo po prostu "nie bo nie". Tak mi się przynajmniej wydaje...
tusia25
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez dzo » 29 sty 2012, o 18:14

tusia25 napisał(a):a co znaczą względy ideologiczne??


to, że jeśli dajmy na to lekarz jest zagorzałym katolikiem a Ty chcesz receptę na leki do żeby usunąć ciążę to ona ma prawo Ci odmówić takich leków ;)

ale to tylko taki przykład ;)
dzo
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez Lily of the Valley » 9 kwi 2012, o 23:22

Hah, a to Ci dopiero. Dawno się tak nie nadziwiłam, jak poprzez to, co tutaj wyczytałam. Nigdy się z tym nie spotkałam, nigdy o takich sytuacjach nie słyszałam. Wyśmiałabym takiego lekarza i powiedziałabym: "Panie, a cóż to pan wyrabia, może się panu fach pomylił, trzeba było iść na księdza" i poszłabym do innego.
Lily of the Valley
 

Re: Lekarz odmowil recepty

Postprzez nina19 » 9 sie 2012, o 22:52

A ja mam takie pytanie, czy jak się idzie do prywatnego lekarza np. w innym mieście, to on chce jakiś dowód tożsamości czy coś ?
Bo jak byłam u siebie pierwszy raz u ginekologa , to kazał mi dać książeczkę zdrowia, ale jej nie miałam więc chciał dowód.
nina19
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]