Marznące dłonie i stopy - jak przeciwdziałać ?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Marznące dłonie i stopy - jak przeciwdziałać ?

Postprzez Akupres » 24 cze 2014, o 14:38

Oziębienie kończyn należy do powszechnie bagatelizowanych problemów, tymczasem może świadczyć o kłopotach z układem krążenia. Skutecznym sposobem na poprawę krążenia w całym organiźmie, a tym samym na rozgrzanie stóp i dłoni jest masaż stóp. Każda forma jest dobra - wizyta u refleksologa,automasaż, masażer ręczny, wałek czy mata. Osobiście polecam różnego rodzaju obuwie - klapki do masażu stóp - fakirki czy akupresy, które mogą służyć jako normalne klapki domowe. Te ostatnie tak intensywnie masują stopy naturalnymi kamieniami, że praktycznie po 5 minutach przechadzki dłonie i stopy rozgrzewają się do normalnej temperatury. Oczywiście jeżeli problem nie wynika ze słabego krążenia, masaż stóp może nie być skutecznym środkiem. Inne możliwe przyczyny zimnych stóp i dłoni to tarczyca, nerki lub kręgosłup. Warto odkryć przyczynę (najlepiej u lekarza, jeżeli masaż stóp nie pomoże) aby w przyszłości problem się nie pogłębił.
Akupres
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 14:27

Re: Marznące dłonie i stopy - jak przeciwdziałać ?

Postprzez AiShA » 26 cze 2014, o 14:32

najlepiej codziennie wieczorem przed snem poprosić swojego faceta by wymasował zdrętwiałe stopki lub zrobić to samemu :)

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Marznące dłonie i stopy - jak przeciwdziałać ?

Postprzez rosiehw » 26 cze 2014, o 23:17

jesli dloniei stopy marzna tzn. ze jest cos nie tak z krązeniem. mozliwe tez ze podaz weglowodanow w diecie jest zbyt mala
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: Marznące dłonie i stopy - jak przeciwdziałać ?

Postprzez SweetCherry » 2 lip 2014, o 18:53

Też mi marzną dłonie i stopy, ale to nie ze słabego krążenia tylko ze stresu. Jeśli jestem mega zestresowana to moje dłonie i stopy w dotyku przypominają sopel lodu.
Avatar użytkownika
SweetCherry
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 30 cze 2014, o 17:24
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]

cron