Matura - wspomnienia, porady...

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez she336 » 10 lut 2012, o 08:37

Drogie Panie czeka mnie niebawem matura... Jak Wy wspominacie swoją maturę? Na pewno wielki stres nie? Ja boję się tylko angielskiego ustnego, bo w tym roku nam połączyli podstawę z rozszerzeniem i w dodatku nie ma czasu na przygotowanie do odpowiedzi. Masakra, z roku na rok coraz trudniej. Jestem ciekawa jaką maturę będą mieć moje dzieci... ;D
Podzielcie się własnymi wspomnieniami i radami. :]
she336
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez dzo » 10 lut 2012, o 09:29

ja pamiętam maturę i z tego co kojarzę to największy stres miałam przy egzaminach ustnych :? :?

na języku polskim zapomniałam połowę prezentacji chyba ze stresu :lol:

ale za to niemiecki ustny mimo stresu zdałam na 100% :mrgreen: :mrgreen:

a egzaminy pisemne to pikuś 8-) 8-) serio serio 8-)
dzo
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez WeselneZaplecze » 13 lut 2012, o 12:58

Powiem tak przed ustnymi egzaminami jest masa stresu, ale w rzeczywistości są one banalne. Ja z prezentacji z polskiego miałam 100% a z angielskiego około 80%.
WeselneZaplecze
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez KaroLina » 14 lut 2012, o 16:34

ja tez najbardziej się bałam ustnego angielskiego ;p zwłaszcza jak się okazało, że mam w komisji największy postrach szkoły, ale okazało się że nie taki diabeł straszny ;p
zdałam bez problemu, jak wchodzisz do sali to już ten największy stres mija, a po 20minutach jest po wszystkim :) powodzenia ;*
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez she336 » 17 lut 2012, o 17:40

Obawa jest przez to, że nie umiem tak bardzo biegle mówić po ang. Może wolę mówić, ale nie wszystko zawsze rozumiem. Mam nadzieję, że nie będą mówić do nas takim strasznie trudnym językiem. Ogólnie zawsze od podstawówki najniżej miałam 4, ale oceny nie świadczą o wszystkim. Strasznie się stresuję. Większość kumpeli chodzi na korki, tak się tym szczycą, że szok. Tylko im to rodzice płacą, ja zarabiam na siebie i szkoda mi, jeżeli uczę się od podstawówki ang. Fakt, że w technikum jest lajtowy nauczyciel i może temu wszystkie panikują... Boję się i jakoś brak mi wiary w zdanie to jak jestem oczywiście 1 rocznikiem, który ma nową maturę z j.ang. fest... :(((
she336
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez dzo » 17 lut 2012, o 20:32

nie masz się czego bać !!

mało osób, które zdawały maturę z języka obcego biegle mówi w tym języku ;)

to nie o to w tym chodzi ;)

ważne żebyś mnie więcej wiedziała co do Ciebie mówią i żebyś potrafiła powiedzieć najprostsze zdania ;)

i zdasz z pewnością ;)
dzo
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez KaroLina » 20 lut 2012, o 15:43

zgadzam się, po prostu postaraj się tak jak umiesz przekazać informacje, na pewno sobie poradzisz bez korepetycji, u mnie tez tak było w klasie, że dziewczyny chodziły na korki za które płaciły tzn ich rodzice płacili sporo kasy, ale to nie jest konieczne, ja też nie brałam dodatkowych lekcji i jakoś to poszło, nie martw się nie będzie tak źle! ;)
Avatar użytkownika
KaroLina
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 14:58

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez oOosylwiaoOo » 25 lut 2012, o 19:14

Spokojnie, na pewno sobie poradzisz z maturą :) Ja tam w Ciebie wierzę:) Pamiętam swoją ustną maturę z angielskiego i polskiego :D W ogóle się nie denerwowałam, ale jak wyczytano moje nazwisko, to powoli zaczynały uginać mi się nogi. Później weszłam do sali, dostałam swój ramowy plan wypowiedzi, uspokoiłam swoje nerwy i zaczęłam opowiadać swoją pracę:) Dobrym sposobem jest patrzenie w jeden obrany punkt i nie zerkanie na komisję, bo to tylko rozprasza:)
Na angielskim myślałam, że będzie gorzej. Dali mi kartkę, długopis i mój arkusz, po czym miałam 5 minut na zapisanie niektórych odpowiedzi :)
Prawda jest taka, że nie ma co się denerwować. Komisja jest tylko po to, żeby wysłuchać to co mówimy i nas ocenić. Oni nie są nastawieni przeciwko nam:)
Będzie dobrze, nie ma co się martwić na zapas:) Warto za to przypomnieć sobie czasy i słówka przydatne do opisu obrazka ;)
Pozdrawiam:) :kiss2
oOosylwiaoOo
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez oOosylwiaoOo » 25 lut 2012, o 19:17

she336 napisał(a):Obawa jest przez to, że nie umiem tak bardzo biegle mówić po ang. Może wolę mówić, ale nie wszystko zawsze rozumiem. Mam nadzieję, że nie będą mówić do nas takim strasznie trudnym językiem. Ogólnie zawsze od podstawówki najniżej miałam 4, ale oceny nie świadczą o wszystkim. Strasznie się stresuję. Większość kumpeli chodzi na korki, tak się tym szczycą, że szok. Tylko im to rodzice płacą, ja zarabiam na siebie i szkoda mi, jeżeli uczę się od podstawówki ang. Fakt, że w technikum jest lajtowy nauczyciel i może temu wszystkie panikują... Boję się i jakoś brak mi wiary w zdanie to jak jestem oczywiście 1 rocznikiem, który ma nową maturę z j.ang. fest... :(((


Moim zdaniem korki w takim wypadku to zbędna rzecz:) Nie sugeruj się innymi osobami w klasie. Jedni są tacy co znają biegle angielski i chodzą na korki, a drudzy nie uczęszczają na nie i mają identyczny wynik na egzaminie ustnym:) Wystarczy opanować nerwy i przypomnieć sobie podstawowe wiadomości:) Dasz sobie radę :) Uwierz w siebie :)
oOosylwiaoOo
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez GorzkaPomarancza » 12 kwi 2012, o 09:09

Matura.. ważny egzamin w życiu, decydujący o Naszej przyszłości. Ja niestety nie wybierałam się na studia, ale chciałam mieć ją zdaną. Zdałam wszystkie przedmioty bez problemów, ale ta nieszczęsna matematyka. Nie rozumiem jej, i nie ma kto mi jej wytłumaczyć. Zależy mi na maturze.

Andrzejek :*:*:* od 18.11.2011. Kocham Cię Tygrysku Kochany :*:*:*:*:*
Avatar użytkownika
GorzkaPomarancza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 08:05

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez dzo » 12 kwi 2012, o 18:43

GorzkaPomarancza napisał(a):Matura.. ważny egzamin w życiu, decydujący o Naszej przyszłości. Ja niestety nie wybierałam się na studia, ale chciałam mieć ją zdaną. Zdałam wszystkie przedmioty bez problemów, ale ta nieszczęsna matematyka. Nie rozumiem jej, i nie ma kto mi jej wytłumaczyć. Zależy mi na maturze.


ale co ? nie zdałaś matmy na maturze ?
dzo
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez bombini » 19 kwi 2012, o 11:03

Ja przyznam się szczerze, że stresowałam się tylko w momencie gdy już siedziałam w ławce i czekałam na rozdanie arkuszy maturalnych. Przed samą maturą ani trochę. I prawdę mówiąc nie uczyłam się do niej za dużo - uznałam za pewniak, że zdam i się nie pomyliłam. Wynik był całkiem niezły (no nie było to 100%, ale i tak było całkiem ok :)) dlatego wszystkim maturzystom, którzy czują się pewni swojej wiedzy radzę wyluzować, a tym niepewnym... no cóż, brać się do roboty! ;) Ale bez stresu - nie taki diabeł straszny :)
bombini
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 kwi 2012, o 10:55

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez MamaAnia » 24 kwi 2012, o 13:46

Nie ma czego się bać, chociaż z drugiej strony stres przed maturą jest całkiem normalny :) Ja byłam ostatnim rocznikiem który pisał "starą" maturę, teraz jest dużo lepiej bo ustną przygotowujesz sobie sama na dany temat wiec powiesz co wiesz i uciekasz :D
Powodzenia bo to już niedługo ;)
A tutaj jeszcze coś do powtórki, może się przyda, szukałam ostatnio kuzynce i całkiem fajne rzeczy tam znalazła, opracowania, wzory, wykresy .......

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
MamaAnia
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 11:09

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez sun979 » 28 lip 2012, o 11:14

Ja bardzo bałam się matury i wiem już, że niepotrzebnie. :) Zawsze tak jest, że po fakcie się myśli: Przecież to nie było aż takie trudne... :) Ja ogólnie bardzo się stresuję, a przy egzaminach to już w ogóle. Na szczęście poradziłam sobie. Było i minęło. Przed egzaminami pisemnymi chyba z dziesięć razy do WC szłam. :D Zawsze często potrzebowałam siku i mnie to przerażało jak wytrzymać bez wyjścia. Na matematyce zaryzykowałam. Miałam jeszcze 5 zadań do zrobienia, a tak mnie cisło. ;D Wyszłam i jakiegoś problemu nie było. ;D Ustne były bardziej stresujące, głównie J. ANG. ale okazało się, że nie jest tak źle. ;) Na J. POLSKIM w ogóle już stresu tak nie czułam. :) Byłam bardzo pewna siebie. Miałam swoją prezentację, więc wszystko wiedziałam i nie miałam obaw. Zdałam go na 100%... :)

Wszystkim przyszłym maturzystom mówię, że to nie takie straszne. To tylko presja, bo każdy gada itp. Potem jak są wyniki to już każdy po świecie się rozchodzi i nawet się o tym nie wspomina. ;) Powodzenia! :]
sun979
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez crumble » 28 lip 2012, o 16:33

Prawdą jest znane powiedzenie "matura to bzdura". Trudna matura była za czasów naszych rodziców, teraz wystarczy być na zajęciach i myśleć logicznie, nic więcej. Wiadomo, że przedmioty typu rozszerzona biologia czy chemia wymagają czasu nad książkami, ale jeśli chodzi o podstawową maturę to każdy powinien ją zdać bez większych problemów.
Avatar użytkownika
crumble
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 21:14

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez Masjaa » 28 lip 2012, o 16:44

Ja zdawałam maturę starego typu , był stres ale nie jakiś tam paraliżujący... wspominam miło, ogólnie lubię stres przedegzaminacyjny ;) najbardziej pamiętam radość mą, jak ujrzałam obok mojego nazwiska ocenę bdb przy egz pisemnym z biologii ;) ehhh to były czasy ;)
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez Cukiereczek19 » 29 sie 2012, o 11:45

Ja już po maturach ufff w tym roku przez to przechodziłam ;-) A więc jej wynik nie jest adekwatny co do ocen bo możesz mieć 4 i 5 a matury można nie zdać ;/ Niestety znam takie przypadki;/ A ja zazwyczaj byłam średnią uczennicą uczącą się najcześciej na 3 i maturę zdałam zadowalająco bo ze wszystkich przedmiotów miałam ponad 60 % i więcej a specjalnie się nie przygotowałam bo '' miałam czas'' aż nadszedł czas egzaminu i nic nie powtórzyłam ;) A co ciekawe na ustny polski zaczęłam się uczyć dzień przed ;-) i wszystko ogarnęłam streszczenia + praca ;) Wystarczy dobrze lać wodę ;-) A do zdania maturki bardzo mało potrzeba bo tylko 30 % ;-) Zdawałam już nową wersję niemieckiego i wszystko zależy od tego jaki zestaw wylosujesz a później płyniesz... ;) Nie taki diabeł straszny jak go malują ;)
Cukiereczek19
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez poganka » 29 sie 2012, o 11:51

Też się zgadzam, że "matura to bzdura". Zdawałam w tym roku. Niby nic specjalnego, matematyka podst., polski i angielski rozszerzone (chociaż i tak nie potrzebnie, bo matura sama w sobie nie jest im potrzebna), wszystko zdane powyżej 85%, z wyjątkiem jednej 80'tki. Ustne to w ogóle już śmiech na sali, 100% z "palcem w nosie". Jedyne do czego się uczyłam to matematyka, bo miałam z nią problemy (byłam zagrożona w drugiej klasie) no i efektem było 90% na maturze. Polski powtórzyłam dzień przed maturą, angielskiego w ogóle nawet nie ruszyłam. Prezentację na ustny napisałam, ale nawet raz porządnie nie przeczytałam, po prostu orientowałam się w temacie, bo wybrałam taki, który wiąże się z moimi zainteresowaniami i pasjami, więc mogłam gadać i gadać. Pomiędzy podstawowym a rozszerzonym angielskim skoczyliśmy sobie w kilka osób na pizze i piwo.
Nie wiem jak to jest z innymi przedmiotami, może faktycznie do zdania takiej biologii, czy chemii trzeba się bardzo postarać, jeżeli jednak ktoś nie wybiera takich przedmiotów, nie ma się czego obawiać.
poganka
 

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez kaśk_a » 29 sie 2012, o 11:57

Przed wejściem na egzamin ustny pomyśl sobie, że za 15 min. już będzie po wszystkim:) Najważniejsze, żebyś siebie nie nakręcała i nie panikowała. Pomyśl, że to egzamin, jak każdy inny:)

Pamiętam, że kiedy ja zdawałam maturę, najbardziej denerwowało mnie to, że wszyscy nakręcali atmosferę stresu, mówiąc, że: to najważniejszy egzamin w życiu. Najgorsze, że nawet w mediach pojawiają się takie stwierdzenia. Nie słuchaj tego! Na studiach każdy egzamin, wygląda jak matura:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez brunecia » 26 wrz 2012, o 06:47

Drodzy maturzyści, przede wszystkim pamiętajcie o dowodach osobistych!!!
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez nanna » 7 lis 2012, o 22:13

Matura, szkoła średnia, najlepszy okres wspomnień :) wróciłbym się do tego okresu.

Forum Lotnicze - zapraszam wszystkich pasjonatów! :)
nanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lis 2012, o 21:55

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez martula11 » 10 lis 2012, o 11:17

stres jest ale potem to bardzo mile wspomnienie :)

Lajkujcie mój profil
martula11
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 22:55

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez essmeralda93 » 12 lis 2012, o 23:48

A po wszystkim jak się pójdzie na studia to się mówi że ta matura to taka łatwa była :D

Masz za krótkie? przedłużanie rzęs pomoże :D
Avatar użytkownika
essmeralda93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 23:44

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez Leyla » 13 lis 2012, o 11:48

Teraz Matura to pikuś... zastanawiam się czy można, ten pseudo egzamin dojrzaści oblać :?: Ta cała reforma szkolnictwa to jedna wielka pomyłka :ugeek:
Avatar użytkownika
Leyla
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 lis 2012, o 17:04

Re: Matura - wspomnienia, porady...

Postprzez BlackAngel » 14 lut 2013, o 15:58

Największy stres był przed ustnymi egzaminami. Z Angielskiego nie mogłam sobie przypomnieć najprostszego słówka taki stres totalna pustka a na polskim całej pracy nie powiedziałam bo z połowa wyleciała mi z głowy. Pisemne to naprawdę luzik :P

Takie są najgorsze, co w ciszy kochają swój krzyk...
Avatar użytkownika
BlackAngel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 19:37
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Houghamertim